Vyhľadávanie zájazdu

Hor sa do YellowstonuTermíny a ceny


deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odlet z Prahy do Seattlu. Po prílete transfer na hotel. Nocľah na trase.

deň 2 - NP NORTH CASCADES: Dopoludnia návšteva montážnych hál obrích dopravných lietadiel Boeing. Pozdĺž rieky Skagit a v zajatí divokej prírody Kaskádových hôr sa vypravíme do NP North Cascades. Kvôli ľadovcom a strmím vrcholom sa mu hovorí americké Alpy. Prechádzka dažďovým pralesom a zastávky na vyhliadkach. Nocľah vo Winthrop.

deň 3 - WASHINGTON - COULEE DAM: Putovanie štátmi Washington, Idaho a Montana. Cestou prekročíme mohutnú rieku Columbia, štvrtú najväčšiu rieku USA a prezrieme si obriu hydroelektráreň Coulee Dam. Nocľah v Kalispell.

deň 4 - NP GLACIER: Príchod do NP Glacier. Jazero McDonald nás odprevadí k vysokohorskej ceste Going-to-the-sun-Rd., po ktorej sa vydáme do nadmorskej výšky dvoch kilometrov s jednou z vôbec najkrajších scenérií Skalnatých hôr. Možnosť pešej túry. Žiadny strach! Medvede grizly žijú v odľahlých častiach rezervácie. Nocľah na trase.

deň 5 - KRAJINOU NEKONEČNÉHO NEBA: V Great Falls na rieke Missouri si pripomenieme objaviteľskú cestu Lewisa a Clarka. Popoludní po príchode do NP Yellowstone prehliadka severných častí rezervácie. Nocľah v blízkosti Národného parku Yellowstone.

deň 6 - NP YELLOWSTONE: Prehliadka najslávnejšej rezervácie USA - po svojom objaviteľovi prezývanej Colterovo peklo. A skutočne, sopečná kotlina sa hlboko pod povrchom činí. Úzkymi štrbinami sa ženú gejzíre vriacej vody, krajina je posiata bahennými žriedlami, farebnými bazénikmi, čírymi jazerami a pritom zarastená hustými lesmi s bizónmi, losmi, vlkmi a medveďmi. Nocľah vo West Yellowstone/Gardiner/Cody.

deň 7 - YELLOWSTONE - GRAND TETON: Po dokončení prehliadky Yellowstonu presun do NP Grand Teton. Je menší, zato však vyniká strmými horskými hrebeňmi, ktoré francúzskym traperom pripomínali po mnohých mesiacoch odlúčenia prsia ich manželiek. Nocľah na trase.

deň 8 - SALT LAKE CITY: Prehliadka mesta mormonov vrátane centra mormonskej cirkvi s katedrálou Mormon Temple, múzea a rodného domu legendárneho vodcu cirkvi Birghama Yunga. Pozrieme sa k Veľkému soľnému jazeru a pláňam s rýchlostnou dráhou Bonneville. Nocľah vo Wendover v Nevade.

deň 9 - HIGHWAY 50 - RENO: Prejazd Nevadou po Highway 50 - najopustenejšej ceste Ameriky. Cestou návšteva mestečiek Eureka a Austin, ktoré si uchovali ráz doby zlatej horúčky. Pozrieme sa tiež k usadlosti Cold Springs, kde bývala stanica Pony Express. Príchod do centra kasín a hazardných hier Rena. Nocľah v Reno/Carson City.

deň 10 - LAKE TAHOE – VIRGINIA CITY: Návšteva pôvabnej osady Virginia City, ktorej život akoby zastal v čase vrcholiacej striebrokopeckej horúčky. Návšteva jedného z najvyššie položených, najčistejších a najchladnejších jazier sveta - Lake Tahoe. Možnosť návštevy Donner Lake, kde v roku 1846 zaskočila zima osadníkov. Menšia časť pionierov prežila len vďaka kanibalizmu. Návrat do Rena, voľný program, nocľah.

deň 11 - NP LASSEN VOLCANIC: Návšteva NP Lassen Volcanic. Podmanivá krása a obavy vzbudzujúca sila - taká je rezervácia plná bahenných sopiek a puklín s unikajúcim plynom. Večer príchod k Pacifiku, nocľah.

deň 12 - NP REDWOOD: Návšteva rozprávkového lesa sekvojí v NP Redwood s velikánmi s výškou až 115 m. V srdci rezervácie uvidíme elektrizujúce rozhranie pásu lesa, skál a oceánu. Nocľah v blízkosti NP Crater Lake.

deň 13 - NP CRATER LAKE: Návšteva Kráterového jazera - horského plesa farby najmodrejšieho atramentu vnútri strmých stien kráteru vyhasnutej sopky. Prírodný drahokam Oregonu je s hĺbkou 589 m aj suverénne najhlbším jazerom v USA. Príchod do Portlandu, voľný program, nocľah.

deň 14 - MT. RAINIER - SVÄTÁ HELENA: Odchod k sopke Mt. St.Helens, ktorá po výbuchu v roku 1980 prišla o tretinu svojej hmoty. Sopka je uzatvorená silnou vrstvou lávy, ale zdanie klame, lebo vulkán je stále aktívny. O niečo ďalej na severe si prezrieme vulkán Mt. Rainier obklopený vodopádmi a ľadovcami. Návšteva horského strediska, nocľah na trase.

deň 15 - NP OLYMPIC: Len málo miest tak prekypuje životnou energiou prírody ako NP Olympic. Dažďové pralesy, alpínske lúky, stáda losov, šokujúci pohľad z Hurricane Ridge na 60 aktívnych ľadovcov - a medzi nimi obor Mt. Olympus. A pláže? Dráma sama o sebe! Rozprávkovú Ruby Beach by ťažko vymyslel aj najodvážnejší rojko. Nocľah na trase.

deň 16 - SEATTLE: Plavba trajektom do Seattlu, energického mesta s továrňami Boeing, spoločnosťou Microsoft a hudobným štýlom grunge. Návšteva Pioneer Square s históriou zlatej horúčky či tržnice Pike Place Market. Výlet na vežu Space Needle. Nocľah v Seattle.

deň 17 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Voľný program, transfer, odlet do Prahy (Viedne).

deň 18 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -