Vyhľadávanie zájazdu

Hor sa do YellowstonuTermíny a ceny

Hor sa do Yellowstonu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku v Prahe a let do mesta San Francisco. Po prílete transfer do hotela v Sacramento či jeho okolia.

deň 2 - SACRAMENTO – LAKE TAHOE – VIRGINIA CITY: Zo Sacramenta, ktorého existencia je úzko spojená s objavom zlatej bonanzy pri Americkej rieke, sa vydáme k jednému z najvyššie položených, najčistejších a najchladnejších jazier sveta – Lake Tahoe, ktoré, obklopené hlbokými lesmi a žulovými skaliskami, pripomína obrovský poloprázdny lavór. Neskôr poobede navštívime pôvabnú osadu Virginia City, ktorej život akoby ustrnul v dobe vrcholiacej striebornej horúčky. Nocľah v Reno či v okolí.

deň 3 - NP LASSEN VOLCANIC: Zastávka pri jazere Donner, kde v roku 1846 osadníkov zaskočila zima – časť z nich prežila len vďaka pojedaniu mŕtvych druhov. Odchádzame do NP Lassen Volcanic. Podmanivá krása a bázeň vzbudzujúca sila – taká je rezervácia plná bahenných sopiek a puklín s unikajúcim plynom. Nocľah v Redding.

deň 4 - LESNÉ KATEDRÁLY REZERVÁCIE REDWOOD: Návšteva rozprávkového lesa sekvojí v NP Redwood s velikánmi s výškou až 115 m. V srdci rezervácie uvidíme elektrizujúce rozhranie pásu lesa, skál a oceánu. Nocľah v Grants Pass/Medford.

deň 5 - NP CRATER LAKE: ZÁZRAK AZÚROVEJ MODREJ: Návšteva Kráterového jazera - horského plesa farby najmodrejšieho atramentu vnútri strmých stien kráteru vyhasnutej sopky. Prírodný drahokam Oregonu je s hĺbkou 589 m suverénne najhlbším jazerom v USA. Zastávka pri Lava Butte – kráteri, ktorý vyzerá ako vajíčko s odrezanou špičkou. Pred prídochdom ku Columbia River nás pozdraví biela čapica velikána Mt. Hood. Nocľah v okolí The Dalles.

deň 6 - SVÄTÁ HELENA: PRÍBEH SKAZY PYŠNEJ HROBKY: Doobeda cesta prekrásnym prostredím Colombia River Gorge s možnosťou návštevy vodopádov Multnomah či Bridal Veil Falls. Následne odchod k sopke Mt. St.Helens, ktorú výbuch v roku 1980 pripravil o tretinu svojej hmoty a zdevastoval jej okolie na nepoznanie. Sopka je uzatvorená silnou vrstvou lávy, ale zdanie klame, vulkán je totiž stále aktívny. Nocľah na trase.

deň 7 - MT. RAINIER: BIELY OBOR: O niečo ďalej na severe si prezrieme vulkán Mt. Rainier. Návšteva horského strediska Paradise, kam davy ľudí neťahá iba sopečný pôvod velikána, ale najmä nespútaná divočina, priezračné jazerá, alpínske lúky, vodopády a trblietajúce sa ľadovce. Poobede prejazd k pobrežiu Pacifiku, nocľah.

deň 8 - DAŽĎOVÉ PRALESY NP OLYMPIC: Len málo miest tak prekypuje životnou energiou prírody ako NP Olympic. Dažďové pralesy, alpínske lúky, stáda losov, šokujúci pohľad z Hurricane Ridge na 60 aktívnych ľadovcov - a medzi nimi obor Mt. Olympus. A pláže? Dráma sama o sebe! Rozprávkovú Ruby Beach by ťažko vymyslel aj najodvážnejší rojko. Nocľah v Port Angeles či okolí.

deň 9 - SEATLE: AMAZON, MICROSOFT, KÁVA ČI TEMNÝ GRUNGE?: Plavba trajektom do Seattlu, energického mesta s továrňami Boeing, spoločnosťou Microsoft a hudobným štýlom grunge. Návšteva Pioneer Square s históriou zlatej horúčky či tržnice Pike Place Market. Výlet na vežu Space Needle. Nocľah v Everett či okolí.

deň 10 - NORTH CASCADES: JAZERNÝ LABYRINT AMERICKÝCH ALP: Dopoludnia návšteva montážnych hál obrích dopravných lietadiel Boeing. Pozdĺž rieky Skagit a v zajatí divokej prírody Kaskádových hôr sa vypravíme do NP North Cascades. Kvôli ľadovcom a strmím vrcholom sa rezervácii hovorí americké Alpy. Prechádzka dažďovým pralesom a zastávky na vyhliadkach. Nocľah vo Winthrop.

deň 11 - WASHINGTON – PRIEHRADA COULEE: Putovanie štátmi Washington, Idaho a Montana. Cestou prekročíme mohutnú rieku Columbia, štvrtú najväčšiu rieku USA a prezrieme si obriu hydroelektráreň Coulee Dam. Nocľah v Kalispell či okolí.

deň 12 - NP GLACIER: PO STOPÁCH GRIZLYOV: Príchod do NP Glacier. Jazero McDonald nás odprevadí k vysokohorskej ceste Going-to-the-sun, po ktorej sa vydáme do nadmorskej výšky dvoch kilometrov s úchvatnou scenériou Skalnatých hôr. Možnosť pešej túry. Žiadny strach! Medvede grizly žijú v odľahlých častiach rezervácie. Nocľah v Great Falls.

deň 13 - KRAJINOU NEKONEČNÉHO NEBA: V Great Falls na rieke Missouri si pripomenieme objaviteľskú cestu Lewisa a Clarka. Popoludní po príchode do NP Yellowstone prehliadka severných častí rezervácie. Nocľah.

deň 14 - NP YELLOWSTONE: COLTEROVO PEKLO: Prehliadka najslávnejšej rezervácie USA - po svojom objaviteľovi prezývanej Colterovo peklo. A skutočne, sopečná kotlina sa hlboko pod povrchom činí. Úzkymi štrbinami sa ženú gejzíre vriacej vody, krajina je posiata bahennými žriedlami, farebnými bazénikmi, čírymi jazerami a pritom zarastená hustými lesmi s bizónmi, losmi, vlkmi a medveďmi. Nocľah vo West Yellowstone/Gardiner/Cooke City.

deň 15 - GRAND TETON: VEĽKÉ PRSIA: Po dokončení prehliadky Yellowstone presun do NP Grand Teton. Je menší, zato však vyniká strmými horskými hrebeňmi, ktoré francúzskym traperom pripomínali po mnohých mesiacoch odlúčenia prsia ich manželiek. Nocľah v Idaho Falls/Pocatello.

deň 16 - MESTO MORMONOV: Prejazd do Salt Lake City s ústredím mormonskej cirkvi a katedrálou Mormon Temple, Múzeom a rodným domom legendárneho vodcu cirkvi Birghama Yunga. Podľa času sa tiež pozrieme k Veľkému soľnému jazeru a nekonečným soľným pláňam. Nocľah v Salt Lake City.

deň 17 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Doobeda voľno a následne odlet do Prahy.

deň 18 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -