Vyhľadávanie zájazdu

Hory a ostrovy Severného VietnamuTermíny a ceny

Hory a ostrovy Severného Vietnamu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Let s prestupom do Hanoja.

deň 2 - PRÍLET DO HANOJA: Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Relax v hoteli, po zvyšok dňa individuálne voľno, nocľah v Hanoji.

deň 3 - HANOJ: Raňajky. Celodenný okruh po hlavnom meste Vietnamu s návštevou Konfuciovho Chrámu literatúry (prvej univerzity vo Vietname založenej v roku 1075) a Pagody jediného stĺpu. Prehliadka Ho Chi Minhovho mauzólea (zvonku), budhistickej pagody Tran Quoc a taoistického chrámu Quan Thanh. Obed v hanojskom štýle. Po obede okružná jazda rikšou po starom meste, návrat do hotela, nocľah v Hanoji.

deň 4 - NA STRECHU INDOČÍNY: Skoré raňajky, odchod do Sapy - malebného horského mestečka, bývalej francúzskej kolónie, ktoré je známe predovšetkým množstvom ryžových terás v jeho okolí a očarujúcimi výhľadmi na majestátne hory i hlboké údolia. Obed v miestnej reštaurácii, ubytovanie v hoteli, krátka prestávka na odpočinok. Popoludní odchod k najvyššej hore Vietnamu, aj celej Indočíny - k hore Fan Si Pan (3.143 m n. m.), ktorá je často nazývaná aj „Strechou Indočíny“. Jazda na vrchol tejto hory najdlhšou lanovkou na svete, zapísanou do Guinessovej knihy rekordov (má 6,2 km). Návrat do hotela, nocľah v mestečku Sapa.

deň 5 - HORSKÉ KMENE A RYŽOVÉ POLIA: Raňajky. Prechod nádhernými prírodnými scenériami údolia Ban Khoang až do horskej dedinky Lu Khau, ktorá je domovom horských kmeňov Hmongov a Červených Dao. Prejazd do údolia Ta Giang Phinh, obed v miestnej reštaurácii. Cestou späť do mestečka Sapa si vychutnáte panoramatické výhľady na horské dedinky zasadené medzi ryžovými poľami. Zastávka pri domorodých kmeňoch. Nocľah v Sapa.

deň 6 - TRH V MESTEČKU SAPA: Raňajky. Návšteva známeho trhu v mestečku Sapa, ktorý svojimi farbami a vôňou útočí na všetky ľudské zmysly a kde sa schádzajú skupiny horských kmeňov Flower Hmong, Phu La, black Dao, Tay a Nung. Obed v miestnej reštaurácii. Krátka prechádzka do dediny horských kmeňov. Návšteva niekoľkých miestnych domov a zoznámenie sa s každodenným životom týchto kmeňov aj s ich kultúrou a tradíciami. Transfer späť do Hanoja, nocľah.

deň 7 - PLAVBA JASKYŇAMI: Po raňajkách cesta vidieckym severným Vientnamom do provincie Ninh Binh - jednej z najkrajších častí Vietnamu patriacej pod UNESCO. Tunajšie ryžové pole sú prekrásne a oblasť si vyslúžila prezývku "Suchý Halongský záliv", čo potvrdzujú vápencové krasy, ktoré dominujú tunajšej krajine. Poobede prejazd majestátnymi jaskynnými komplexmi na loďkách. Počas plavby prehliadka jedného z budhistických chrámov. Prejazd do prírodnej rezervácie Cuc Phuong, nocľah.

deň 8 - TROPICKÝ PRALES: Raňajky, prehliadka jednej z posledných rezervácií tropického pralesa na svete - NP Cuc Phuong. Vychádzka k Prastarému stromu a následne do jaskyne pravekého človeka, kde sa nachádzajú ľudské kostry a kamenné nástroje staré približne 7500 rokov. Odpočinok pri jazere Mac, ktoré sa nachádza priamo uprostred národného parku Cuc Phuong. Obed v miestnej reštaurácii. Na záver návšteva Záchranného centra ohrozených primátov a ich biotopov. Návrat do Ninh Binh, večera v miestnej reštaurácii, nocľah.

deň 9 - LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU: Raňajky, odchod do Ha Long, jedného z najúžasnejších prírodných divov Vietnamu. Po príchode ubytovanie na lodi. Obed na lodi počas plavby medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke, zapísanej na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Večera a nocľah na lodi.

deň 10 - HANOJ: Možnosť ranného cvičenia taj-či na palube lodi, raňajky. Pokračovanie v plavbe krasovou oblasťou späť do prístavu, na záver ľahký brunch. Vylodenie, transfer späť do Hanoja k finálnemu odletu do Prahy (Viedne).

deň 11 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -