Vyhľadávanie zájazdu

Hotel Don Juan Tossa **** Španielsko Costa BravaTermíny a ceny

Hotel Don Juan Tossa **** Španielsko Costa Brava

Rýchly popis:

Len pár metrov od pláže sa nachádza hotel Don Juan Tossa. Hotel ponúka komfortné ubytovanie pre rodiny s deťmi, ale aj pre dvojice od roku 2015.

COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYPoloha:
Na pobreží Costa Brava v dychberúcom meste Tossa de Mar s malebnými uličkami a krásnymi hradbami. Len 400 metrov od širokej piesočnatej pláže a 100 metrov od obchodov, barov a reštaurácii. Hotel sa nachádza v pokojnejšej časti mestečka.

Hotel:
vstupná recepcia, lobby bar, výťah, vonkajšia terasa, tenisový kurt, bazén, wellness, fitness, herňa, miniklub, práčovňa, konferenčná miestnosť, supermarket, reštaurácia, bazén, letné animácie v bazéne, Wifi pripojenie v celom hoteli zdarma.

Izby:
281 izieb, účelne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek  majú vlastnú kúpeľňu s WC, sušičom vlasov, klimatizáciu, trezor a minibar (za príplatok). SAT TV, Wifi pripojenie zdarma a terasu so stolom a stoličkami.

Stravovanie:
výber z bufetu v ktorom nájdete medzinárodnú a stredomorskú kuchyňu.  

Pláž:
cca 400 metrov od hotela sa nachádza piesočnatá pláž, ktorá ponúka bohaté možnosti zábavy v mori alebo v pobrežných baroch a reštauráciách. Z mora sa týči hrad, ktorý je vyhlásený za národnú umeleckú pamiatku. Ležadlá a slnečníky sú za poplatok.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7x ubytovanie  s vybraným stravovaním, letecká doprava na pravidelnej linke VIE – BCN - VIE, transfer letisko – hotel – letisko, malá príručná batožina, batožina do podpalubia max. 20kg/kus, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci), poistenie insolventnosti, DPH

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, servisné poplatky pre osoby do 2 rokov 70 EUR, hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/osoba od 2 rokov/pobyt, pobytová taxa 0,60 EUR do 1,20 EUR/osoba/deň (podľa kategórie hotela, platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo PLUS 4,50 EUR/os./deň Ostatné doplatky: plná penzia 45 EUR/osoba nad 11 rokov/7 nocí, plná penzia 25 EUR/osoba od 5-11 rokov/7 nocí, all inclusive 80-95 EUR/7nocí v závislosti od termínu, 1/1 izba 135-255 EUR/7 nocí v závislosti od termínu, príplatok za zmenu 20 EUR Upozornenie: z uvedených cien nie je možné uplatniť zľavu pre firemných partnerov.

Typ stravy:
polpenzia

Informácie o krajine a stredisku:
ŠPANIELSKO
Španielske kráľovstvo leží v juhozápadnej časti Európy na Pyrenejskom polostrove, pobrežie má celkovú dĺžku 4964 km. Je to turistická veľmoc, do ktorej ročne zavíta takmer 80 miliónov návštevníkov. Známe a navštevované veľkomestá sú Madrid, Barcelona a Valencia. Španielsko je známe bohatou a kvalitnou stravou pre náročných klientov, vynikajúcim červeným vínom, historickými budovami, pamiatkami, zlatistými pieskovými plážami, temperamentným a zhovorčivým domácim obyvateľstvom užívajúcim si stabilné slnečné počasie a teplé letné noci v tanečnom rytme flamenca. Letecké zájazdy sú realizované s odletmi z Bratislavy na letisko v Barcelone.

COSTA BRAVA A COSTA DEL MARESME
Významná časť turistov z celej Európy mieri v lete práve na Costa Brava – na najbližšie španielske pláže. Zálivy s plážami s hrubozrnným zlatistým pieskom striedajú skalnaté útesy s turistickými chodníčkami s výhľadom na pobrežie Costa Brava. Morské pobrežie pokračuje smerom na juh pod názvom Costa del Maresme a označuje sa ním oblasť, ktorá leží asi 30 km severne od Barcelony až po Blanes, ktorým začína Costa Brava. Táto časť pobrežia sa vyznačuje dlhými a širokými piesočnatými plážami, lemovanými rýchlodráhou, ktorá spája stredomorské pobrežie s vábivou a kozmopolitnou Barcelonou, pýšiacou sa množstvom kultúrnych a zábavných podnikov, obchodov a športových centier.  

TOSSA DE MAR
Tossa de Mar je mestečko v Katalánsku na pobreží Costa Brava. Nachádza sa asi 103 kilometrov od Barcelony a z druhej strany je ohraničené francúzskymi hranicami. Oblasť sa vyznačuje veľkým množstvom zelene a pláže sú, okrem centrálnej, rozdelené na viacero malých zátok, kde nájdu dovolenkári súkromie. Mesto Tossa bolo od dávna útočiskom pre umelcov a intelektuálov a dodnes si zachováva umelecký ráz.

Fakultatívne výlety:
Večerná Barcelona s fontánami - orientačná cena dospelí 38 €, deti do 12 r. 27 €, návšteva najznámejších atrakcií architekta A. Gaudího spojená s predstavením hudby a farebných svetiel pri Barcelonských fontánach.
Kláštor Montserrat - orientačná cena dospelí 38 €, deti do 12 r. 27 €, návšteva najvýznamnejšieho pútnického miesta Katalánska v srdci národného parku.
Andorra - orientačná cena dospelí 55 €, deti do 12 r. 45 €, návšteva malebného štátu v panenskej prírode Pyrenejí spojená s nádhernými výhľadmi a lacnými nákupmi bez colných poplatkov.
Girona - orientačná cena dospelí 25 €, deti do 12 r. 19 €, romantické starobylé mesto s jedinečnou architektúrou a gotickou katedrálou.
Water World - orientačná cena dospelí 33 €, deti do 120 cm 19 €, akvapark pre deti aj dospelých so širokou ponukou gigantických toboganov.
Marineland - orientačná cena dospelí 28 €, deti do 10 r. 18 €, očarujúci vodný svet s mnohými bazénmi, toboganmi a malou ZOO. Informácie o ďalších výletoch v CK.


 

V cene je zahrnuté: ubytovanie s príslušnými službami, letecká doprava, transfer letisko – hotel – letisko, služby delegáta. Povinné príplatky:servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 199 EUR, servisné poplatky pre osoby do 2 rokov 70 EUR, palivový príplatok od 2 rokov (orientačná cena) 40 EUR, hygienický a bezpečnostný príplatok od 2 rokov 20 EUR, pobytová taxa 0,60 EUR do 1,20 EUR/osoba/deň (podľa kategórie hotela, platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia Covid) KOMFORT 3,50 EUR/deň/os. alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/deň/os.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -