Vyhľadávanie zájazdu

Hotel Magna Graecia **** Grécko Korfu DasiaTermíny a ceny

Hotel Magna Graecia **** Grécko Korfu Dasia

Rýchly popis:
Kvalitný zrekonštruovaný hotel, postavený na úpätí pohoria s nádherným panoramatickým výhľadom do okolia, je ideálnym miestom pokojnej dovolenky v blízkosti centra strediska Dassia so širokou paletou nákupných, športových a kultúrnych možností. Hlavné mesta ostrova Kerkyra s bohatou históriou a zaujímavými pamiatkami je od hotela vzdialené približne 12 km. Do jeho centra sa dá pohodlne doviezť autobusom alebo taxíkom.

Poloha:
250 m od štrkovo-piesočnatej pláže, medzi hotelom a plážou vedie miestna komunikácia, 250 m od centra strediska Dasia, 12 km od Kerkyry.

Hotel:
vstupná hala s recepciou, trezor v recepcii, reštaurácia, bar, TV miestnosť, obchody so suvenírmi, výťah, konferenčná miestnosť, internetový kútik, Wi-Fi pripojenie (za poplatok), dva bazény (ležadlá a slnečníky zdarma), detský bazén, bar pri bazéne, detské ihrisko, opatrovanie detí (za poplatok), požičovňa automobilov, sauna, masáže, solárium, biliard, tenisový kurt, stolný tenis, herňa, kaderníctvo, počas týždňa sa organizuje grécky večer a animačné programy.

Izby:
novozrekonštruované moderné dvojlôžkové izby s možnosťou jednej alebo dvoch prísteliek sú vybavené klimatizáciou, chladničkou, SAT TV, telefónom, vlastným sociálnym zariadením (sprcha, WC, sušič na vlasy), balkónom alebo terasou. Niektoré izby majú výhľad na more (za doplatok).

Stravovanie:

all inclusive – raňajky, obedy a večere vo forme bohatých bufetových stolov, popoludňajší snack a zmrzlina, neobmedzená konzumácia nealkoholických a miestnych alkoholických nápojov. Hotel je známy svojou výbornou kuchyňou.

Možnosť prípravy stravy pre celiatikov na vyžiadanie.Pláž:
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora, ležadlá a slnečníky za poplatok, centrum vodných športov.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11 x ubytovanie so službami all inclusive , letecká doprava Bratislava - Korfu - Bratislava, Košice - Korfu - Košice (platí iba pre zájazdy na 7 nocí), služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). Špeciálna cena letenky: 255 EUR pre 1. dieťa 2-12 rokov na prístelke.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 185 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa 3 EUR/izba/deň (platba na mieste), palivový príplatok 20,- EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/os./deň, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň. Ostatné doplatky: výhľad na more 55 EUR/izba/7 nocí, 75 EUR/izba/10 nocí, 85 EUR/izba/11 nocí.

Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, s rovnomenným hlavným mestom, je najsevernejší z Iónskych a najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovočistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Milovníci dobrých jedál určite ocenia kulinárske špeciality gréckej kuchyne a pohostinnosť miestnych obyvateľov pri posedení v miestnych tavemách. Aj obdivovatelia historických pamiatok si tu prídu na svoje. Prechádzka hlavným mestom ostrova, Kerkyry, bude pre návštevníkov nezabudnuteľnou spomienkou. Uličky starého centra, noblesné kostoly a benátske domy zachovávajú jeho stredoveký charakter. Najväčšie námestie novej časti mesta, Spianada alebo Esplanade, je považované za najkrajšie v Grécku. Neoklasický zámok Achillion, ktorý dala postaviť cisárovná Sisi, patrí k najzaujímavejším pamiatkam ostrova s množstvom umeleckých diel. Vyhliadkové terasy s palmami, odkiaĺ sa návštevníkom naskytne nádherný výhľad na Kerkyru a zámocký park s impozantnými sochami umierajúceho a víťazného Achilla, sú tými najkrajšími miestami zámku. Kláštor Panagía Vlachéma, neďaleko ktorého sa nachádza známy Myší ostrov (Pontikonisi), patri k najfotografovanejším oblastiam ostrova. Ostrov opakovane priťahuje turistov nielen svojou bohatou históriou ale aj nezabudnuteľnými prírodnými scenériami. Zátoka v tvare srdca - Paleokastritsa, patri k najkrajším kútom ostrova. Turistická oblasť Sidari je vďaka prírodnej atraktivite Canal D’ Amour najvyhľadávanejším miestom ostrova. Ak navštívite Korfu, spoznáte zaujímavé miesta tohto výnimočného gréckeho ostrova s neopakovateľnou dovolenkovou atmosférou.


DASSIA
Nachádza sa iba 12 km severne od hlavného mesta Korfu, s ktorým ho spája
pravidelná autobusová linka. Je to živé turistické stredisko, ktoré okrem kúpania
a opaľovania na pláži ponúka širokú paletu vodných športov a rušný
nočný život vďaka množstvu barov, nočných klubov, diskoték. Transfer z letiska
trvá cca 30 min.Fakultatívne výlety:


Klasický okruh ostrovom – okružná prehliadka s návštevou najzaujímavejších miest ostrova, ako je hlavné mesto Kerkyra, polostrov Kanoni, zámok Achilion, Paleokastritsa.
Aqualand – jeden z najmodernejších a najnovších vodných parkov v Európe s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých.
Lodný výlet na ostrov Paxos a Parga – plavba pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na ostrov Paxos spojená s prehliadkou mestečka Gaios. V popoludňajších hodinách plavba do mesta Parga, prehliadka mesta, návšteva stredovekého hradu, kúpanie a nákup suvenírov.
Výlet do mesta Korfu – prehliadka mesta (Námestie Spianada, Nová pevnosť, archeologické a byzantské múzeum, Kostol sv. Spyridiona, Palác sv. Michala a Juraja).
Albánsko – plavba z Korfu do prístavu Saranda v Albánsku. Polhodinová prehliadka mesta Saranda so sprievodcom, možnosť návštevy archeologického miesta Butrint s antickými pamiatkami alebo výlet k jazeru Modré oko.
 

V cene je zahrnuté: ubytovanie s príslušnými službami, letecká doprava BTS/KSC - Kerkyra - BTS/KSC, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 185 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, palivový príplatok pre osoby nad 2 roky 20 EUR, pobytová taxa od 1,50 EUR do 4 EUR/izba/deň (podľa kategórie hotela, platba na mieste). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,80 EUR/deň/osoba alebo poistenie PLUS 3,50 EUR/deň/osoba, poistenie opustenej domácnosti 2,20 EUR/deň.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -