Vyhľadávanie zájazdu

Hotel Olympion Melathron *** Grécko PlatamonTermíny a ceny

Hotel Olympion Melathron *** Grécko Platamon

Rýchly popis:

Štýlový rodinný hotel blízko piesočnatej pláže pod zelenými kopcami južného Olympu

PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYPoloha:
150 m od širokej piesočnatej pláže asi 800 m od živého mestečka Platamonas a asi 1 km od centra strediska Nei Pori.

Hotel:
Vstupná hala s recepciou, reštaurácia,  bazén, bar pri bazéne, lehátka a slnečníky pri bazéne zdarma, plážové uteráky zdarma (depozit 10,-Eur), snack bar, Wi-fi pripojenie zdarma v celom areály hotela.

Izby:
Komfortné a štýlové zrekonštruované dvojlôžkové izby  s možnosťou jednej rozkladacej prístelky ( rozkladací gauč) zariadené v modernom škandinávskom štýle. K zariadeniu každej izby patrí minibar, kúpeľňa (sušič na vlasy), toaleta, SAT-TV, klimatizácia (v cene), rýchlovarná kanvica, set na prípravu kávy a čaju. Každá izba disponuje vlastným balkónom, ktorý je vybavený záhradným nábytkom.  K dispozícii sú aj  kompletne zrekonštruované elegantné rodinné izby v bungalovoch zariadené v škandinávskom štýle na vyžiadanie. Rodinné izby majú obdobné vybavenie ako klasické dvojlôžkové izby.  V kúpeľni sa nachádzajú toaletné potreby, sušič na vlasy, uteráky sú samozrejmosťou pri všetkých typoch izieb. WI-FI pripojenie je zdarma v celom objekte hotela aj na izbách.

Stravovanie:
All inclusive.  Raňajky, obedy a večere v hlavnej reštaurácii hotela formou pestrých bufetových stolov (výber minimálne zo 6 hlavných jedál). Zmrzlina a koláčiky v bare pri bazéne od 11:00 do 18:00 hod. Čaj, káva, horúca čokoláda, nealkoholické nápoje, ovocné džúsy, resp. červené a biele víno, miestne čapované pivo, ouzo a brandy k dispozícii v hlavnom hotelovom bare, miešané nápoje v bare pri bazéne od 10:00 - 22:00.

Pláž:
Široká piesočnatá pláž s postupným vstupom do mora, lehátka a slnečníky za poplatok, alebo konzumné v plážových baroch. Možná návšteva detského zábavného parku Splashpark v hotely Cromwel (150 m) za poplatok (bližšie informácie u delegáta).

Doprava:

leteckáV cene je zahrnuté:
Letecká doprava Bratislava-Thessaloniki-Bratislava, alebo Košice-Thessaloniki-Košice, letiskový transfer, 7x ubytovanie so službami All inclusive, služby delegáta.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 195 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, orientačná výška pobytovej taxy 7 EUR/izba/deň -  (platba na mieste podľa kategórie hotela).  Emisný a enviromentálny príplatok 25 EUR/osoba. Odporúčaný doplatok:  komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5 EUR/os./deň.

Typ stravy:

All inclusiveInformácie o krajine a stredisku:
OLYMPSKÁ RIVIÉRA Rozprestiera sa južne od mesta Thessaloniki, patrí medzi najvyhľadávanejšie oblasti Grécka, hlavne kraj Pieria. Dominantou krajiny je pyšný masív Olympu. Môžete tu obdivovať množstvo historických klenotov gréckej kultúry. Príjemná stredomorská klíma a atraktívnosť prostredia vytvárajú takmer ideálne predpoklady na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky. Trasa autobusových zájazdov vedie cez Maďarsko, Srbsko, Macedónsko do Grécka. PLATAMONAS pôvodne stará rybárska dedinka, ktorá si dodnes zachovala svoj pôvodný ráz napriek rozrastajúcemu sa cestovnému ruchu . Okrem množstva obchodov, reštaurácií, rybárskych taverien a nočných barov tu môžete nájsť krásne zátoky a skalnaté zálivčeky,  príjemné chvíle môžete stráviť  prechádzkou popri romantickom prístave s hojdajúcimi  sa rybárskymi člnmi a jachtami. Dlhšiou prechádzkou sa dostanete až k dominante celej tejto oblasti - k hradu Platamonas, ktorý už po dlhé stáročia stráži vstup do zálivu a dopĺňa tak charakteristický romantický kolorit tejto oblasti. Počas letných mesiacov  sa v areáli hradu organizujú rôzne kultúrne podujatia - divadelné a hudobné predstavenia, ktoré sú súčasťou Olympského festivalu. Severné pláže mestečka Platamonas sa vyznačujú výraznejším skalnatejším rázom a štrkovitým vstupom do mora, pričom severné pláže, kde sa nachádza aj väčšina hotelov sú známe príjemným piesčitým povrchom a postupným vstupom do mora. Ak túžite okrem strávenia príjemných chvíľ plážovaním a kúpaním sa v krišťáľovom čistých vodách Egejského mora a po spoznávaní pôvodnej miestnej architektúry a atmosféry, určite nevynechajte návštevu mestečka Platamonas.    

Fakultatívne výlety:

Kláštory na Meteorách - výlet do vnútrozemia Grécka, na územie provincie Thessália, kde sa nad malebným mestečkom Kalambaka týčia zvláštne skalné útvary.  Na ich vrcholkoch sa s príchodom kresťanstva začali úsádzať mnísi-askéti a postupne tu v období 14.-16. storočia vyrástli zaujímavé stavby kláštorov a kostolíkov. Z pôvodných 24 kláštorov sa dodnes zachovalo len 6, ale tie sú aj v súčasnosti obývané a funkčné. V rámci výletu sa koná aj zastávka v ikonografickej dielničke, kde sa návštevníci môžu bližšie oboznámiť s technikou ikonografie. Jedná sa o celodenný výlet, návrat cca o 18.00 hod. Info o cenách u delegáta.         
Výlet na pohorie Olympu - v rámci tohto výletu môžete bližšie spoznať toto mýtické pohorie, dozviete sa veľa nie len z gréckej mytológie ale aj o geografii a histórii tohto územia. V rámci výletu absolvujete prechádzku jedným z najkrajších kaňonov pohoria, pokochať sa môžete prekrásnou vyhliadkou a zároveň sa budete mať možnosť oboznámiť s architektúrou minulých storočí, kedy vznikali na Olympe malebné dedinky. Návrat z výletu v popoludňajších hodinách. Info o cenách u delegáta.         
Plavba loďou na ostrov Skiathos - jedná sa o jeden z ostrovov známeho súostrovia Severné Sporady. Autobusom sa preveziete do malého rybárskeho prístavu (cca 2 hodiny), kde sa nalodíte a budete pokračovať plavbou v krásnom zálive Pagassitikos až na otvorené more, kde sa budete plaviť medzi ostrovmi a ostrovčekmi tohto súostrovia. Na Skiathose budete mať k dispozícii cca 2 hodiny voľného času v mestečku, ktoré sa vyznačuje typickou ostrovnou architektúrou, biele domčeky s modrými okenicami, úzke uličky, prejsť sa môžete až ku kostolíku, odkiaľ sa Vám naskytne nádherný výhľad na okolité ostrovy a krajinu. Neskôr nasleduje asi polhodinová plavba k jednej z najkrajších pláží ostrova - Kukunaries, kde môžete stráviť čas kúpaním, alebo prechádzkou k jazeru.

Hlavné mesto Atény - náročnejší zájazd, nakoľko sú Athény vzdialené cca 450 km, odchod väčšinou v nočných hodinách. Prehliadka Akropoly, múzea, prechádzka starou časťou mesta Plaka, výmena stráží pred Parlamentom, Panathenajský štadión (miesto dejiska prvých novodobých Olympijských hier). Návrat z výletu až vo večerných hodinách. Info o cenách u delegáta.        
Grécky večer - príjemný večer s ochutnávkou gréckej gastronómie s folklórnym programom. Info o cenách u delegáta.

V ponuke našej partnerskej CK nájdete aj ponuku ďalších výletov, ako je napríklad Pirátska plavba (organizuje sa podľa počtu účastníkov), zájazd k bahennému jazeru Allikes s liečivými účinkami, návšteva Edessy a Pozaru. Bližšie info o programoch a cenách Vám poskytne delegát. 
 

V cene je zahrnuté: ubytovanie s príslušnými službami, letecká doprava, transfer letisko – hotel – letisko, služby delegáta. Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby od 2 rokov 195 EUR, pre osoby do 2 rokov 60 EUR, emisný a environmentálny príplatok 25 EUR/osoba. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/deň/os. alebo poistenie PLUS 5 EUR/deň/os.

 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -