Vyhľadávanie zájazdu

India - veľký okruhTermíny a ceny

India - veľký okruh

Rozšírenie o Ajantu a Elloru. Nový a vylepšený program. Veľký okruh po neuveriteľnej Indii. Dillí, Kalkata, Bombaj. Spaľovanie mŕtvych vo Váránasí, magické chrámy Ajanty a Ellory. 10 pamiatok UNESCO. Incredible India.

deň 1 - 1 -

Odlet do Indie.

deň 2 - 2 -

DILLÍ – prílet do hlavného mesta krajiny. Atmosféra Dillí Vás dostane. Kvalitná prehliadka starého Dillí – prvé dotyky s hinduizmom. V sikskom chráme Vám porozprávame o histórii tohto náboženstva, ktoré mnohí pokladajú za agresívne, no dnes z jeho radov pochádza aj indický premiér. Uvidíme aj najväčšiu a najkrajšiu mešitu miliardovej Indie Jama Masjid zo 17. storočia. Nákupy na Chandni Chowk ako z klasických orientálnych rozprávok. Korenia od výmyslu sveta, pestrofarebné šatky a neskutočná tlačenica. India Gate – symbol nového Dillí. Prvá indická večera. Máte chuť na kura Tandoori? Alebo Vám viac chutí Palak Paneer? Sprievodca Vás zasvätí do tajov indickej kuchyne. Rozšírenie programu: Qutab Minar (UNESCO) – najstaršia moslimská pamiatka Dillí so železným stĺpom, ktorý preslávil Däniken. Najvyšší tehlový minaret na svete a prvý vrchol našej cesty.

deň 3 - 3 -

JAIPUR – hlavné mesto púštneho a najpestrofarebnejšieho miesta celej Indie, štátu Rajastan. Jaipur je iný ako všetky ostatné mestá so širokými ulicami a ružovými fasádami domov, ťavy križujú ulice a ženy nosia najpestrofarebnejšie sárí. Palác vetrov, trhy látok a drahokamov.

deň 4 - 4 -

FATEHPUR SIKRI – (UNESCO): nádherné mesto Akbara (najväčší panovník Indie pred britskou nadvládou), ktorým budeme prechádzať ako veľkým múzeom. Mestu pár rokov po vystavaní došla pitná voda a ostalo perfektne zachované. Uvidíme aj hrobku veštca s tajomným mramorovým oknom vypracovaným z obrovskej mramorovej dosky, cez ktoré dokonale vidieť von, ale takmer vôbec nevidieť dnu. Príchod do Agry.

deň 5 - 5 -

AGRA: bývalé hlavné mesto ríše. Podrobná prehliadka Taj Mahalu (UNESCO), vraj najkrajšej stavby sveta. Nádherný z kilometra aj z 5 cm (polodrahokamy vsádzané do mramoru). Červená pevnosť mughalských panovníkov (UNESCO) a legenda o Shah Jahanovi. Transfer na železničnú stanicu a odchod klimatizovaným ležadlovým vlakom do východnej Indie, do Váránasí. Veľký zážitok, ktorý s nami zvládnete aj Vy!

deň 6 - 6 -

SARNATH: Jelení park, kde Budha prvýkrát predniesol svoje učenie. Najstaršie stupy na svete z 5 storočia p.n.l.. Vzácny Ašokov pilier z 3. storočia p.n.l, ktorý nájdete na všetkých indických minciach, aj na indickej vlajke, uvidíme naživo. VARANASI - západ Slnka nad Gangou a obrad zatvárania rieky. Mesto budú ožarovať fakle, sviečky a vatry spaľovaných mŕtvych.

deň 7 - 7 -

VARANASI: najhinduistickejšie mesto sveta. 330 miliónov bohov. Uzučké uličky plné kráv, smradu a hluku. Napriek tomu niečo visí vo vzduchu. Či práve preto? Ranná plavba prenajatou loďou po Gange. Chcete si zaveslovať aj Vy? Svitanie a atmosféra, akú môžete zažiť iba TU. Desiatky nádherných ghátov. Tisíce kúpajúcich sa veriacich od tých najbohatších, ktorí sa dovezú v luxusných limuzínach až po žobrákov, ktorí nemajú čo jesť. Očista tela aj duše. Najznámejší spaľovací ghat, kde by chcel byť spopolnený každý hinduista. Prechádzka so sprievodcom mestom, z ktorého dýcha stredovek. Pohľad na Zlatý chrám a Auragzebovu mešitu. Islam a hinduizmus. Odchod klimatizovaným ležadlovým vlakom do najväčšieho mesta Indie. Smerujeme do Kalkaty. (Kto má záujem, môže túto trasu preletieť.)

deň 8 - 8 -

KALKATA: mesto, na ktoré sa nezabúda. Mesto, ktoré bolo až do roku 1911 oficiálne hlavným mestom britskej Indie, a ktorého krásu budeme obdivovať v koloniálnej štvrti, či pri pamätníku Victoria Memorial. Uvidíme však viac. Najrušnejší most našej planéty Howrah Bridge. Atmosféra starej Kalkaty Vás šokuje. Rikše tu ťahajú peší bežci (jediné mesto v Indii), ale jazdí tu aj moderné metro (prvé v Indii). Po stopách Matky Terezy. Navštívime rád Matky Terezy, kde je táto svätá žena aj pochovaná. Kalighat, chrám krvilačnej bohyne, ktorej tu stále každé ráno obetujú kozu.

deň 9 - 9 -

Transfer na letisko a odlet krížom cez Indický polostrov na západ krajiny. BOMBAJ: úplne iná atmosféra mesta, ležiaceho pri Arabskom mori. Koloniálny hotel Taj a Brána do Indie, cez ktorú z Indie odišli poslední britskí vojaci. Večer pre záujemcov zábava v bombajských baroch.

deň 10 - 10 -

Slávna Chowpatty Beach, kde sa stále niečo deje a výhľady pripomínajú Rio. Viete, čo je to kabaddí? Nákupy v uličkách Colaby, ale aj v moderných nákupných centrách. Veže mlčania, visuté záhrady a koloniálna architektúra. Slávna železničná stanica Victoria (UNESCO), koloniálny hotel Taj a Brána do Indie, cez ktorú z Indie odišli poslední britskí vojaci. Presun do mesta AURANGABAD – najväčšie mesto severnej časti štátu Maharashtra, založené v roku 1610 Malikom Ambarom a sídlo posledného veľkého mughalského panovníka Aurangazeba. Bibi ka Maqbara hneď za múrmi mesta – dokonalá kópia Taj Mahalu, postavená Aurangzebovým synom. Prečo ju staval? Vysvetlíme si. Veľká mughalská záhrada, štyri vysokánske minarety, biely mramor a nádherná pietra. Nádherná tradičná výšivka himroo. Odoláte alebo si aj Vy domov prinesiete šály či sárí v miestnom štýle?

deň 11 - 11 -

Celodenná prehliadka slávnych budhistických jaskýň (UNESCO). Jaskyne AJANTA s maľbami z 2. storočia sú najkrajšou a najstaršou ukážkou budhistickej maľby v Indii, kde budhizmus vznikol. Neskutočne detailné výjavy z Budhovho života, príbehy jeho predchádzajúcich inkarnácií. Absolútny vrchol tejto cesty. No deň sa ešte nekončí. Jaskyne ELLORA (UNESCO) – hinduistické, budhistické a džinistické sochy, staré 1500 rokov. Chrám Kailash je replikou sídla boha Šivu na Zemi. Neskutočná architektúra, neuveriteľné dielo ľudských rúk. Návrat do Aurangabadu.

deň 12 - 12 -

Presun na letisko v Bombaji a odlet domov.

deň 13 - 13 - Prílet do Viedne.


Cena zahŕňa

ubytovanie v izbách pre dve osoby v 3-4* hoteloch strednej triedy s raňajkami Viac o ubytovaní - tu.

prepravu prenajatými autobusmi

ležadlový vlak

-sprievodcu

množstvo prehliadok a výletov

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

víza, stravu (okrem uvedenej), vstupné, letiskové poplatky, miestny prelet


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -