Vyhľadávanie zájazdu

India - zlatý trojuholníkTermíny a ceny

India - zlatý trojuholník

Dillí, Jaipur, Taj Mahal. Tento okruh sa nenazýva Zlatý trojuholník náhodou. Spoznajte za krátky čas to najslávnejšie z neuveriteľnej Indie. Najkrajšia stavba planéty postavená z lásky, pestrofarebný Jaipur, staré aj nové Dillí. Do Indie sa po nazbieraní unikátnych zážitkov budete chcieť vrátiť.

deň 1 - 1 -

Odlet do Indie. Čaká na vás cesta na konci ktorej sa otvoria brány pozoruhodnej Indie. Krajina plná kontrastov, bohatstva, chudoby, krajina posiata mimoriadnymi pamiatkami a tie najlepšie z nich, čakajú práve na vás!

deň 2 - 2 -

Atmosféra Dillí vás dostane od prvého momentu, kedy sa v tomto fascinujúcom meste ocitnete. Kvalitná CK prehliadka Dillí nás na začiatku zavedie do starého Dillí. Nič podobné ste nikdy predtým nevideli! Staré Dillí to sú prvé dotyky s hinduizmom, islamom aj málo známym náboženstvom Sikhov. Uvidíme najkrajšiu aj najväčšiu mešitu obrovskej Indie – Jama Masjid zo 17.storočia. ktorá sa stala symbolom Mugalovcov. Obrovské nádvorie, desiatky veriacich a výhľady do plných ulíc okolitého bazáru. Rozpovieme si prvé príbehy dynastie, ktorá ozdobila Indiu najkrajšími stavbami.

Nasadnete na cyklorikšu a vydáte sa objavovať labyrint starého mesta. Bazárové štvrte rozlievajúce sa pod milióny káblov budú náporom na fotoaparáty. Všetko kričí exotikou a vy sediac v rikši vnímate vône, cinkajúce zvončeky, zvolávanie predavačov a úsmevy ľudí. Bazár tu v starom Dillí bude obrovským zážitkom. Doma vám tieto fotky nebudú chcieť uveriť. Prejdeme na koreninový bazár, kde sa nadýchneme exotických vôní od kardamónu, cez klinčeky, až po škoricu a každý z nás nakúpi koreniny od výmyslu sveta. Skúste kašmírske čili alebo garam masalu, ktorá vám aj doma vyčarí spomienky na túto cestu.

Zastavíme sa v Gurudware, teda v Sikhskom chráme so zaujímavou atmosférou. Čo o Sikhoch viete? Nosia turbany, mnohí si ich mýlia s moslimami, no pravda je niekde úplne inde a vás jeho myšlienky očaria. Prečo sem chodí toľko dobrovoľníkov? Indickú bránu poznáte z dokumentov a uvidíte ju aj počas našej prehliadky. Patrí k symbolom modernej Indie a domáci turisti zo všetkých kútov Indie si práve sem prídu spraviť ikonickú fotografiu na pamiatku.

Medzi najunikátnejšie pamiatky celého Dillí patrí Qutub Minar (UNESCO). Začali ho stavať už v roku 1193 a jeho výška sa zastavila na 73 metroch. Ide o najvyšší tehlový minaret sveta a jeden z prvých vrcholov našej indickej cesty. Nečakali ste, že vás Dillí takto nadchne, však? Prvá indická večera a spoznávanie jednej z najlepších kuchýň sveta. Dáte si Palak Paneer, Chicken Tandoori alebo skúsite jednoduchý, no dokonalý Dhál? Pohárik čaju s mliekom alebo vychladeného Kingfishera? India sa začína dostávať pod kožu.

deň 3 - 3 -

Po raňajkách opustíme Dillí a vyrazíme spoznávať zlatý trojuholník Indie. Našou najbližšou zastávkou sa stane farebný Jaipur ležiaci v príťažlivom Rajastane. Krajina púští, starých pevností, tradícií a unikátnych miest nasiaknutých rozprávkami sa vám bude páčiť! Hneď na prvý pohľad zistíte, že Rajastan je totálne odlišnou Indiou, než tou akú ste zažívali v Dillí. Kto si prvý všimne za oknom autobusu slona alebo ťavy?

Jaipur má prezývku "ružové mesto" a vy hneď pochopíte, odkiaľ toto meno prišlo. Mestom sa tiahne bazár, no nás zlákajú príbehy zabudnutých a dokonca aj súčasných maharadžov, ktoré poletujú v okázalom Maharadžovom paláci. Vedeli ste, že jaipurský maharadža miluje konské pólo, nemá ešte ani tridsať rokov a je rozprávkovo bohatý? Spravte si fotku s krásne oblečenými strážnikmi paláca a prejdeme spoločne všetky otvorené nádvoria. Tento palác je o detailoch a s nami vám neujdú. Na čo slúžili obrovitánske džbány? Budete prekvapení!

Neďaleko paláca si prezrieme unikátne observatórium Jantar Mantar. Maharadža Jai Singh v 18.storočí investoval peniaze do výstavby tohto komplexu a v časoch najväčšej slávny zamestnával Jaipur viac než dvadsiatku astronómov. Toto vás bude baviť.

Ako vyzerá centrum ružového mesta? Ešte je pred nami prechádzka bazárovými obchodíkmi a pohľad na Palác vetrov, symbol dnešného Jaipuru. Palác je z ulice nádhernou a fotogenickou stavbou. Odkiaľ je na palác najkrajší pohľad? Poradíme vám. Dajte si čerstvý kokosový orech, počkajte, kým po ulici prejde záprah s naloženou ťavou a budete očarení farbami sárí, ktoré nosia miestne ženy. Čo by ste povedali na indické kino a bollywoodský trhák? Noc v Jaipure.

deň 4 - 4 -

Dnešný presun z Jaipuru do Agry má len okolo 240 kilometrov, no opäť sa okolo nás tak krásne zmenia kulisy. Rajastan vymeníme za indický štát Uttarpradéš. Žije v ňom takmer 200 miliónov obyvateľov (to je ako Nemecko, Francúzsko a Španielsko dokopy), má v sebe posvätnú rieku Gangu, sväté Váránasí, dotýka sa Himalájí a ukrýva v sebe drahokam akým je Tádž Mahál.

Blížime sa k Agre, no zídeme z hlavnej cesty, pretože len pár kilometrov od nej leží Fatehpur Sikri (UNESCO), ktoré by bol hriech obísť. Mughalský panovník Akbar (patrí k najväčším panovníkom Indie pred britskou nadvládou) ho postavil ako ukážkové mesto, no história sa k nemu obrátila chrbtom. Nás Fatehpur Sikri už roky fascinuje a Vám ukážeme prečo. Obrovská mešita s hrobkou miestneho svätca s tajomným mramorovým oknom, kam prichádzajú ľudia viazať uzlíky. Perfektne zachované paláce, kde sa miešajú islamské aj hinduistické elementy, päťposchodový palác Pandž Mahal a spomienky na Mugalovcov. Prečo napokon toto mesto ľudia opustili? Príchod do Agry. Indickú kuchyňu už poznáte, tak čo si vyberiete dnes? Noc v Agre.

deň 5 - 5 -

Prebudíme sa v meste Agra, ktoré bolo kedysi hlavným mestom Mughalskej ríše. Na tento deň, na tento moment sme všetci čakali, pretože práve dnes nás čaká vrchol indickej cesty. Mnohí do Indie cestujú len preto, aby ich zrak spočinul na nádhernej stavbe menom Tádž Mahál (UNESCO), no kým ste k nej prišli, zažili ste toho už poriadne veľa.

Tádž Mahál je magnetom a niet divu, že dnes patrí medzi sedem novodobých divov sveta. Kráčame bližšie a bližšie a pred nami sa vynárajú minarety a špička obrovskej kupoly. Cítite to jemné vzrušenie? Takto chutí splnený sen! Vojdeme do prítmia vstupnej brány a za ňou sa otvorí najkrajší pohľad na Tádž Mahál. Tu si spravíte fotky, ktoré vám čoskoro budú doma visieť na stene. Tádž Mahál je unikátna stavba. Je krásna z kilometra, nádherná z piatich centimetrov (všimnite si drahokamy a polodrahokamy zapustené do stien!) a kamkoľvek sa pohnete, bude vás sledovať. Prečo sa jej minarety jemne nakláňajú a prečo sem v piatok prúdia davy domácich? Čo pre Šáha Džahána znamenala Mumtaz Mahal? Príbeh lásky, ktorý stál na počiatku najkrajšej stavby sveta.

Po tom ako si vychutnáme Tádž Mahál sa presunieme k Červenej pevnosti, symbolu moci mughalských panovníkov. Obrovské múry, hlboké priekopy, okázalé brány a nádvoria ukryté medzi palácové steny. Kde bol hárem a odkiaľ sa uväznený Šáh Džahán díval na Tádž Mahál? Pod pevnosťou tečie rieka Jamuna a vy odtiaľto nechcete odísť. Pred nami je však cesta nazad do Dillí, aby sme uzatvorili zlatý trojuholník. Posledný indický čaj, mangové lassi, posledná indická večera a s hlavou plnou zážitkov odchádzame z tejto fascinujúcej krajiny. Transfer na letisko v Dillí.

deň 6 - 6 -

Naša cesta Indiou bola krátka, ale mimoriadne intenzívna. Ešte v lietadle si prehrávate všetky tie unikátne momenty. Pamätáte ako ste ešte pred nedávnom sedeli v cyklorikši a predierali sa labyrintom starého Dillí? Ako ste objavovali ružový Jaipur s príbehom Maharadžu? Sedeli na lavičke pred Tádž Mahálom? Tá India stála za to a vy sa sem budete chcieť čoskoro vrátiť! Prílet domov. Vaša rodina a známi sa už tešia na vaše ulovené zážitky!


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3-4* hoteloch s raňajkami v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

sprievodcu

bohatý poznávací program

kompletnú dopravu počas celého pobytu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vstupné, víza, vstupné do pamiatok a atrakcií


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -