Vyhľadávanie zájazdu

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko Termíny a ceny

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko

Až do ukončenia ruskej agresie na Ukrajine nepredáva a nebude predávať zájazdy do Ruska. Celý ďalší text je v znení spred 24. februára 2022. Ak hľadáte krátku cestu do atraktívnej a netradičnej destinácie, tento zájazd je pre Vás ideálny. V krátkom čase absolvujete kúpanie v Bajkale, jazdu na Transsibírskej magistrále a mongolskú step. Krajina nomádov a kedysi vládcov obrovskej ríše nás privíta v Ulanbátare a v stepnom kempe si vyskúšame ich tradičné športy ako lukostreľba či jazda na koni.

deň 1 - 1 -

Odlet do Ruska cez Moskvu až k chýrnemu Bajkalskému jazeru.

deň 2 - 2 -

Prílet do Irkutsku. IRKUTSK: veľmi príjemné mesto na polceste medzi Moskvou a Vladivostokom. Bývalé intelektuálne centrum ľudí v exile, dnes pomerne moderná metropola, ktorá je jednou nohou v prírode. Typická drevená architektúra, kostol Nanebovstúpenia, prvý krát nakukneme do obchodov a každý si možno kúpi kamusi, zimné topánky, také typické pre chladnú oblasť Sibíri. Transfer do dedinky LISTVJANKA, cca. 70 kilometrov od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirôžky, na centrálnom trhovisku necháme oči pri kýbľoch tvarohu, mäsa a rýb, pamätník padlým vojakom a potom už jazero Bajkal. BAJKALSKÉ JAZERO: je len zopár prírodných skvostov, ktoré sa vyrovnajú Bajkalskému jazeru. Najväčšie sladkovodné jazero na svete a zdroj 20 percent všetkej sladkej vody na našej planéte. Perla Sibíri, domov sladkovodného tuleňa a viac než 50 druhov rýb, z ktorých niektoré ochutnáme na večeru. Klasická drevená architektúra a voľný program pri Bajkale. Na večeru si dajte údeného omula, kaviár a ruské pivko.

deň 3 - 3 -

Rozlúčime sa s Bajkalom, transfer späť do Irkutska so zastávkou v skanzene Taltsy. Nakúpime zásoby jedla a späť do vlaku. Prekročíme rusko – mongolské hranice a sme v krajine Džingischána, stepí, zápasníkov, júrt a kumysu. Krajina sa postupne mení z močaristej na suchú step.

deň 4 - 4 -

Vlak poctivo ukrajuje kilometre, zdržíme sa len na rusko–mongolských hraniciach a ideme ďalej smer Ulanbátar.

deň 5 - 5 -

Ranný príchod do ULANBÁTARU: hlavného mesta Mongolska, prehliadka mesta, voľný program, suveníry a unikátna atmosféra hlavného mesta nomádov. Navštívime kláštor Ganden so stovkami holubov a krvácajúcim stĺpom, pri soche Budhu si priblížime túto vieru. V múzeu si pozrieme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na obed môžete vyskúšať mongolský gril: konské aj baranie mäso sekané šabľami. Poobede parlament a socha Sukhbaatara a česká krčma.

deň 6 - 6 -

Cez step sa odvezieme do národného parku TERELJ, kde nocľah strávime v typickej mongolskej jurte v šírej stepi! Výhľady do nekonečna ako z filmu Pán prsteňov až ku kláštoru Aryalpa. Návšteva nomádov, kde ochutnáme konečne poriadne mliečne výrobky! Kumys! Poobede si zajazdíme na malých mongolských koníkoch a večer si zahráme hru v kostičky, zabavíme sa pri mongolskej hudbe až padne tma, ktorá je tu čierno–čierna a ledva trafíme do našej jurty.

deň 7 - 7 -

Trošku sa rozhýbeme a vylezieme na korytnačiu skalu s úžasnou vyhliadkou, peši sa dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vypočujeme legendu o všetkých menách boha a konci sveta. Poobede sa vrátime z prírody späť do Ulanbátaru.

deň 8 - 8 -

Rozlúčka s krátkym, ale intenzívnym zájazdom, po ktorom je návrat do nášho moderného sveta minimálne bizarný. Jednoduchosť a pohostinnosť Mongolov, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budú ešte nejaký ten deň mátať. Prílet domov.


Cena zahŕňa

2 x ubytovanie v 2*-3* hoteli v  izbách pre dve osoby s raňajkami

2 x nocľah v typickej mongolskej jurte

2 x nocľah vo vlaku  Viac o ubytovaní - tu.

lístky na vlak 

všetky transfery

výlet na Bajkalské jazero

výlet do národného parku Terelj

vstupné do národných parkov a pamiatok

sprievodcu,

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu, nápoje, cestovné poistenie  Termín zájazdu sa ešte môže posunúť o 1-2 dni v závislosti od aktuálneho harmonogramu vlakov. Zájazd lietame spoločnosťami Aeroflot a jej partnermi.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -