Vyhľadávanie zájazdu

Ischia s pobytom pri mori a v termálnych kúpeľochTermíny a ceny

Ischia s pobytom pri mori a v termálnych kúpeľoch

Úvod - 6-dňový letecký zájazd

Perex - Zelená Ischia ako sen milovníkov kúpeľov láka pre svoje termálne liečivé pramene, bahenné zábaly z vulkanickej hliny, ale aj najkrajšie talianske záhrady ako Vila La Mortella, ktorá je oázou tropických a stredomorských rastlín, či kaktusová záhrada Ravino. Hlavné mesto sa točí okolo Aragónskeho hradu a prístavu. Spoznáte i najvyššie položenú dedinku a sopečný vrch Epomeo, čarovné mestečko San Angelo a najnovší termálny park Poseidonove záhrady. Termálne pramene sú využívané na liečenie reumatických a gynekologických ochorení, bronchitídy, astmy, kožných chorôb.

Ubytovanie - 5x ubytovanie v hoteli 3*

Stravovanie - 5x polpenzia

1. deň - Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni a následne odlet do Neapola. Po prílete transfer do prístavu v Neapole, trajekt na vždy zelenú Ischiu – najväčší ostrov v Neapolskom zálive. Po príchode trajektu na Ischiu si preložíme kufre do transferového autobusu a transfer nás odvezie do mestečka Forio, kde absolvujeme pešiu prehliadku. Následne transfer spolu s batožinami na ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách sa vyberieme do termálneho parku Negombo – Lacco Ameno, súčasťou ktorého je 12 bazénov s termálnou a morskou vodou, hydromasáže, súkromná pláž, záhrada, reštaurácia, bar a obchodíky. Po obede sa presunieme na prehliadku najmenšej obce ostrova Lacco Ameno, ktorej dejiny siahajú až do staroveku. Navštívime záhradu La Mortella, ktorá v roku 2004 získala cenu za najkrajší park Talianska. V zelenej oáze Vily La Mortella rastie 184 druhov rôznych tropických a stredomorských rastlín. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Dnešný deň strávime v hlavnom meste ostrova, ktoré sa skladá z dvoch častí. V jednej časti nazývanej Ischia Ponte (most) uvidíme symbol Ischie - Aragónsky hrad postavený na malom samostatnom ostrovčeku spojenom s pevninou mostom. Druhá časť sa nazýva Ischia Porto (prístav), kde sa nachádza kamenný akvadukt zo 17. storočia. Ďalšou pýchou Ischie je kaktusová záhrada Ravino s približne tromi tisíckami rastlín z rôznych kútov sveta. Je jednou z mála botanických záhrad v otvorenom priestore. V poobedňajších hodinách nám zostane čas aj na kúpanie v blízkosti hotela. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Po raňajkách vystúpime z najvyššie položenej obce na ostrove - Fontana na vyhasnutú sopku Epomeo. Monte Epomeo je najvyšší bod na okraji krátera sopky, ktorá ostrov vytvorila. Je v nadmorskej výške 789 m. Potom si prehliadneme mestečko Sant Angelo – ostrovček spojený cestou s rybárskou dedinou, ktorá sa rozvinula na turistické centrum. Úzke uličky s obchodíkmi a butikmi. K jedným z tunajších najznámejších termálnych parkov patria Poseidonove záhrady. Je to najnovší a najväčší termálny park s rozlohou 8000 m2, v ktorom nájdete niekoľko minerálnych i termálnych bazénov, pričom každý z nich má inú teplotu vody. Večer nám zostane čas aj na potulky večerným mestom, posedenie pri dobrom jedle, vínku, či káve.

5. deň - Raňajky, individuálne voľno, oddych na pláži, možnosť kúpania sa v mori.

6. deň - Po raňajkách v závislosti od odletových časov individuálne voľno, odubytovanie, trajekt na pevninu a následne sa už plní zážitkov presunieme na letisko v Neapole, odkiaľ odletíme späť do Viedne. Transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Transfer letisko – prístav – hotel – prístav – letisko. Autobus, resp. mikrobus počas pobytu. 5x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*. Prepravu trajektom na ostrov Ischia. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy do pamätihodností a termálnych parkov. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -