Vyhľadávanie zájazdu

Island - Za polárnou žiarouTermíny a ceny

Island - Za polárnou žiarou

Úvod
5-dňový letecký zájazd

Perex
Zlatý trojuholník alebo 3 klenoty ostrova v zimnom šate: najstarší parlament na svete Thingvellir, trojposchodový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Malebná dedinka Vík, čierna pláž, slávne kúpele Blá Lónid, termálne kúpele Nebeská lagúna s výhľadom na Atlantický oceán, termálna oblasť Krýsuvík, sopka Fagradalsfjall, ktorá sa prebudila v marci 2021, a najsevernejšie hlavné mesto sveta Reykjavík - farebné domy, divoký nočný život, bohatá umelecká scéna, kaviarne, múzeá a galérie, . . to všetko na pozadí zasnežených hôr uprostred cudzích lávových polí pokrytých machom. A nezabudnuteľný zážitok - pozorovanie polárnej žiary v odľahlej krajine bez svetelného smogu, najčarovnejší prírodný úkaz na 5 dní a za fantastickú cenu!

Ubytovanie
3* hotely

Stravovanie
raňajky

Doprava
Letecká, autokarová doprava na mieste.

1. deň
Priamy let z Viedne, prílet na medzinárodné letisko Keflavík, presun do Reykjavíku. Čaká nás prehliadka mesta Reykjavík: Höfdi – miesto historického stretnutia prezidentov USA a Sovietskeho zväzu v roku 1986 a bezpochyby najznámejší monument mesta – futuristická budova kostola Halgrímskirkja. Ďalej nás čaká nákupná ulička Laugarvegur, budova parlamentu, radnica, prístav a moderná budova filharmónie Harpa. Oddych v geotermálnych kúpeľoch Sky Lagoon s výhľadom na Severný Atlantický oceán. Tradície kultúry kúpania sú neoddeliteľnou súčasťou islandského spôsobu života. Geotermálna voda omladzuje telo aj dušu, takže po polnočnom kúpeli sa môžete vynoriť osviežení, oddýchnutí. Ubytovanie v centre hlavného mesta Islandskej republiky.

2. deň
Raňajky. Zlatý trojuholník, alebo tri drahokamy Islandu v zimnom odeve: najstarší parlament sveta Þingvellir, trojstupňový vodopád Gulfoss a gejzír Strokkur. Najstarší národný park Islandu Þingvellir unikátom tak z historického, ako aj geologického hľadiska – leží na tektonickom zlome eurázijskej a americkej pevninskej dosky a vy sa tak môžete ocitnúť, "jednou nohou v Amerike a druhou v Európe.“ Pokračovanie k najznámejšiemu gejzíru sveta Geysiru, podľa ktorého sú pomenované všetky gejzíry sveta. Dnes však spoľahlivo funguje už len jeho sused Strokkur vyvrhujúci vodu do výšky 15-30 metrov približne každých 5-10 minút. Len kúsok od tejto termálnej oblasti sa nachádza monumentálny, dvojstupňový vodopád Gulfoss, nazývaný „zlatý“. Padá do hĺbky 32 metrov a za slnečných dní sa kvapky odrážajú v prekrásnej dúhe. Zastávka pri kráteri Kerið – miesto, kde účinkovala aj slávna islandská speváčka Björk. Ubytovanie v južnej časti ostrova v mieste s minimálnym svetelným smogom – snažíme sa splniť jednu z podmienok na pozorovanie polárnej žiary, ostatné je na prírode. V noci sa staneme lovcami nepolapiteľného objektu s názvom Aurora Borealis. Práve ste sa dostali do subarktickej oblasti, tesne pod polárnym kruhom. Zdá sa, že máte neuveriteľné šťastie: trafili ste do správneho ročného obdobia (je dosť tma!), slnečná aktivita je dobrá a – bože môj – pred nami je jasná obloha! Fantastické! Možno vám februárová zima na Islande odhalí váš celoživotný sen zažiť kúzlo polárnej žiary!

3. deň
Raňajky. Návšteva centra Lava, ktoré nám zaručí pohľad na vnútorné sily Zeme. Preskúmame rôzne sopečné erupcie a lávové prúdy, vulkanické a riftové systémy, zlomy a ľadovcové záplavy, ktoré robia Island vynikajúcim príkladom vulkanizmu. Čaká nás nádherná oblasť islandského juhozápadu plná povestných prírodných krás – cestou do malebnej dedinky Vík sa zastavíme pri vodopáde Seljalandsfoss, ktorý umožňuje návštevníkom prechod „poza“ svoj vodný závoj. Nasleduje vodopád Skogar, jeden z najvyšších na ostrove. Dedinka Vík leží neďaleko magickej pláže s čiernym pieskom a bazaltovými stĺpmi všetkých veľkostí a tvarov. Kúsok odtiaľ sa z mora vynárajú tajomné útvary skamenených trolov Reynisdrangar. Výhľad na útesy Dýrholaey - južnú bránu Islandu - zažite ostrov ohňa a ľadu na vlastnej koži! Ubytovanie v južnej časti ostrova v mieste s minimálnym svetelným smogom – snažíme sa splniť jednu z podmienok na pozorovanie polárnej žiary. V noci sa staneme lovcami nepolapiteľného objektu s názvom Aurora Borealis. Polárna žiara (islandsky Norðurljós – severské svetlo) je možno najčarovnejší prírodný úkaz, aký môžeme zo Zeme pozorovať. Ubytovanie.

4. deň
Raňajky. Vyrážame na prehliadku polostrova Reykjanes. Vyberieme na miesto erupcie, ktoré sa nachádza len 50 minút jazdy od hlavného mesta Reykjavíku – k islandskej sopke Fagradalsfjall, ktorá sa prebudila v marci 2021. Miesto erupcie je pokojné a je určite nezabudnuteľným zážitkom. Presunieme sa do geotermálnej oblasti Krysuvík s bublajúcimi bahennými jazierkami a farebnými fumarolami. Jazda pozdĺž pobrežia do rybárskej dedinky Grindavík s pokračovaním cez lávové políčka pripomínajúce mesačnú krajinu až na výbežok Reykjanestá. To najlepšie nás čaká nakoniec: slávna Modrá Lagúna! To, čo je Eifelovka pre Paríž či Disneyland pre Floridu, to je Bláa Lónid pre Island. Top atrakcia uprostred čierneho lávového poľa, mliečno-modrá geotermálna voda s liečivým bahnom má ideálnych 38 °C. Po relaxačnom a zdravom kúpeli návrat na ubytovanie do Reykjavíku.

5. deň
Po raňajkách transfer na medzinárodné letisko Keflavík, odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa
Leteckú dopravu Viedeň - Keflavik - Viedeň vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. 2 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 4*, 2 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*, vstup do ľudového múzea Skogar, vstup do geotermálnych kúpeľov Sky Lagoon, kráter Kerid, vstup do návštevného centra Lava Center, vstup do Blue lagoon, dopravu klimatizovaným autobusom a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy mimo uvedených. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -