Vyhľadávanie zájazdu

IslandTermíny a ceny


Nespútaná krajina ohňa a ľadu, ktorá fascinuje nie len veľkých. Neopakovateľná príroda v podobe driemajúcich sopiek, ľadovcov, vybuchujúcich gejzírov a neviditeľných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Dobrodružstvo vo vnútrozemí ostrova, či jazda na snežných skútroch budú vašim neopakovateľným zážitkom. Papagáje severu, islandské kone a fascinujúce vodné safari v podobe pozorovania veľrýb. Na záver si vychutnáte relax v Modrej lagúne.

deň 1 - 1 -

Odlet na ostrov obklopený šírym Atlantikom, na ktorom driemu sopky, vybuchujú gejzíry a rozpínajú sa ľadovce. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra hlavného mesta. Čaká nás dobrodružstvo na ďalekom Islande o ktorom sa dodnes rozprávajú bájne ságy. Reykjavík si vás získa svojou atmosférou a určite zaujme aj vaše deti. Na hlavnej ulici Laugavegur nájdete mnoho príjemných obchodíkov, reštaurácií, kaviarní, ale aj najlepšiu zmrzlinu v meste. Chcete vedieť kde? Stačí sa spýtať vášho sprievodcu.

deň 2 - 2 -

Opúšťame „Dymovú zátoku“ a vydávame sa na Zlatý islandský okruh. Mohutný zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom sveta. Najstarší národný park Islandu - THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú, práve tu budeme začínať. Významné miesto vzniku jedného z najstarších fungujúcich parlamentov na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? REYKJAVÍK: prehliadka najsevernejšieho hlavného mesta sveta. Panoráme mesta dominuje Hallgrimov kostol, ktorý nemôžeme obísť. Vychutnáte si panorámu mesta z jeho veže? Cestu si spestríme zaujímavosťami. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. O krajine, kde sa v roku 2009 tretina obyvateľstva chcela vysťahovať z krajiny. Ako vnímajú svoju krajinu teraz? A inak, vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

deň 3 - 3 -

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády SELJALANDSFOSS a SKOGAFOSS. Magická čierna pláž a výhľad na známy skalný útvar DYRHOLAEY s množstvom hniezdiacich vtákov. Prídeme až do dedinky VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky Katla môže zaniknúť pod masou vody z ľadovca. Prečo tu ľudia žijú? Fascinujúce čadičové skaly na najjužnejších miestach Islandu. Aký je najbližší kontinent smerom na juh? Že by Antarktída? Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. My ju pri dobrom počasí aj uvidíme. Na tento deň si máte možnosť doobjednať v doplnkových službách zájazdu aj FAKULTATÍVNU NÁVŠTEVU ĽADOVCA S  JAZDOU NA SKÚTROCH, či FAKULTATÍVNU PRECHÁDZKU PO ISLANDSKOM ĽADOVCI. Výber je len na vás. Návrat do Reykjaviku. Večer pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj niečo exotickejšie. Tu bude chutiť aj vašim deťom.

deň 4 - 4 -

Cesta do divokého vnútrozemia Islandu! Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom prechádzame údolím Þjórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Rímsa krátera BLÁHYLUR a jazero v kráteri, v ktorom žijú pstruhy. Okolo nás zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru sopečným údolím Laugahraun alebo si trúfnete vystúpiť na vrch Bláhnúkur s očarujúcim výhľadom na okolie. Na svoje si tak prídu  rodiny s deťmi, ale aj tí najaktívnejší. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjavíku a nás čaká zaslúžený oddych a príjemný večer. (Tento výlet sa v termínoch od októbra do júna nekoná z dôvodu neprejazdných ciest a je nahradený iným výletom).

deň 5 - 5 -

Dnešný deň si môžete spestriť nákupmi, návštevou zaujímavých múzeí a budete mať čas na rozličné aktivity. Verte nám, v Reykjavíku je ich požehnane a nudiť sa určite nebudete. Pre záujemcov máme pripravený FAKULTATÍVNY VÝLET ZA POZOROVANÍM VEĽRÝB, JAZDU NA ISLANDSKÝCH KOŇOCH VULKANICKOU KRAJINOU, či FAKULTATÍVNY VÝLET DO ÚTROB SPOKY. Ak máte záujem o niektorý z týchto fakultatívnych výletov, stačí si ho dopredu objednať v doplnkových službách zájazdu. V prístave Reykjavíku môžete zájsť na obed do jednej z príjemných reštaurácií, kde si pochutíte na čerstvých rybích úlovkoch. Jedli ste už polievku z homárov? Bude vám zaručene chutiť. Poobede sa okolo sídla islandského prezidenta BESSASTADIR presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode bohatej na minerály. Návrat do Reykjavíku.

deň 6 - 6 - Transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

4 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy 3* v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

všetky transfery a bohatý poznávací program

Zlatý islandský trojuholník (zlatý vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR) 

THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu a dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss

vstup do Modrej lagúny

-sprievodcu

cestné poplatky

informačný materiál

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, poistenie, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla, extra fakultatívne výlety uvedené v doplnkových službách


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -