Vyhľadávanie zájazdu

IslandTermíny a ceny


Mesačný ostrov v Atlantickom oceáne so severskou klímou je skutočnou európskou exotikou. Krajina ohňa a ľadu, zeleného machu a čiernej lávy je plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov, vybuchujúcich gejzírov a neposlušných elfov, ktorí nepozorovane sledujú každý váš krok. Uvidíte, že aj v Európe sa dajú pestovať banány a v sychravom počasí sa ponoríte do nádherne teplej vody v Modrej lagúne.

deň 1 - 1 -

Odlet na Island. Transfer z letiska mesačnou krajinou do centra mesta. Budeme si rozprávať o tradíciách kultúry, žijúcej na konci sveta, o najstaršom parlamente na svete, založenom v roku 930, o krajine, ktorej prezident verí na elfov a kde sa cestná sieť prispôsobuje prianiam trollov. Ubytovanie.

deň 2 - 2 -

Čakajú nás slávne LANDMANNALAUGAR. Terénnym vozidlom smerujeme do vnútrozemia údolím Þjórsárdalur so zástavkou pri vodopáde HJALPARFOSS. Rieka Fossa sa tu krásne štiepi na bazaltových stĺpoch a padá do hĺbky 20 metrov. Kaňony, údolia, nespevnené prechody riek, polia čiernej lávy a na obzore majestátna sopka HEKLA, ktorú stredovekí Islanďania považovali za bránu do pekla. Jazero FROSTASTADAVATN obklopené farebnými horami a krátermi. Okolo nás sú zrejme najpestrejšie a najfarebnejšie scenérie Islandu. Čas na túru (Laugahraun alebo Blahnukur) v očarujúcom prostredí. Pohodlnejší sa zatiaľ okúpu v prírodných horúcich prameňoch. Návrat do Reykjaviku večer s láskou k Islandu v srdci.

deň 3 - 3 -

Zlatý islandský trojuholník. Mohutný vodopád GULLFOSS, aktívny gejzír STROKKUR a slávny GEYSIR, ktorý dal meno všetkým gejzírom. THINGVELLIR a kontinentálna trhlina ALMANNAGIA, kde sa Európa a Amerika od seba neúprosne vzďaľujú. Miesto najstaršieho fungujúceho parlamentu na svete. Ako mohla pred tisíc rokmi existovať krajina, kde namiesto kráľa a šľachty vládol ľud? Uvidíme aj kalderu KERID s jej smaragdovozelenou vodou. Vedeli ste, že na Islande sa pestuje najviac banánov v Európe? Kupujú si ich Grónčania.

deň 4 - 4 -

Celodenný výlet na južné pobrežie Islandu. Dva fantastické vodopády Seljalandsfoss a Skogafoss a výhľad na známy skalný útvar Dyrholaey. Dedinka VIK, ktorá pri ktoromkoľvek výbuchu sopky môže zaniknúť pod masou vody z ľadovcov. Prečo tu ľudia žijú? Dramatické čierne pláže na najjužnejších miestach na Islandu. Sopka EYJAFJALLAJOKULL preslávila Island na celom svete. Večer pre záujemcov návšteva v jednej z top-reštaurácií mesta. Najmä milovníci rýb a jahňaciny si prídu na svoje, no ochutnať môžete aj veľrybu, či koňa. Tu bude chutiť aj vašim deťom.

deň 5 - 5 -

V prístave nás čaká loď a my vyrážame na pozorovanie veľrýb a pobrežného vtáctva. Porozprávame si o tradícii lovu veľrýb na Islande a pri troche šťastia uvidíme aj kolóniu slávnych aliek. Podarí sa nám vidieť veľryby aj teraz? Návrat do prístavu. Poobede sa presunieme k najnavštevovanejšiemu miestu Islandu. MODRÁ LAGÚNA a nezabudnuteľné kúpanie sa v termálnej vode.

deň 6 - 6 - Transfer na letisko a odlet domov.


Cena zahŕňa

ubytovanie v 3* hoteli Viac o ubytovaní - tu.

všetky výlety

plavbu za veľrybami

vstupné do Modrej lagúny

raňajky

asistenčné služby

poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ostatnú stravu, poistenie, batožinu prepravovanú v batožinovom priestore lietadla


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -