Vyhľadávanie zájazdu

Izrael medzi vinicamiTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – TEL AVIV: Stretnutie na letisku vo večerných hodinách, odbavenie a odlet z Prahy (Viedne) do Tel Aviv.

deň 2 - TEL AVIV – JAFFA – NATANYA: Po prílete skoro ráno a vybavení colných a pasových formalít nasleduje transfer prejazd do Tel Avivu. Okružná jazda po meste, ktoré sa nachádza na brehu Stredozemného mora. Meno Tel Aviv znamená v hebrejčine kopec (tel) a jar (aviv). Následne prejdete do starobylej Jaffy, ktorá leží len 5 km od Tel Avivu. Zaujímavosťou mesta je "Hodinová veža", ktorá je ozdobená mozaikami zobrazujúcimi históriu mesta alebo starú osmanskú policajnú stanicu. Poslednou zastávkou tohto dňa bude prímorské letovisko Natanya. Ubytovanie a nocľah.

deň 3 - CESAREA – HAIFA – AKKO – NAZARETH – TIBERIAS: Po raňajkách sa vydáte do antického mesta Cesarea, ktoré bolo vybudované Herodesom a v súčasnosti patrí k veľmi významným historickým miestam. Nasleduje prejazd do najväčšieho izraelského prístavu Haifa. Prejazd do historického prístavu Akko, presláveného z čias križiackych výprav. Sýta aróma rozličného korenia miešajúca sa s vôňou vodných fajok a čerstvo upečeného arabského chleba sa rozlieva krivolakými uličkami s kamennou dlažbou a rôznymi zákutiami. Poslednou zastávkou tohto dňa je Nazareth. Podľa Nového zákona tu strávil Ježiš Kristus detstvo a mladosť, mesto je teda významným kresťanským pútnickým miestom. Odchod do Tiberias, ubytovanie v hoteli, nocľah.

deň 4 - GOLANSKÉ VÝŠINY – SAFED – TIBARIAS: Po raňajkách odchod na vyhliadkovú cestu po Golanských výšinách, ktorú ukončí prehliadka mesta Safed. Historické synagógy, niekoľko múzeí, galérie, obchody s umeleckými predmetmi, park so starými olivovníkmi tvorí nezabudnuteľnú mozaiku mesta. Nečakane je najnavštevovanejším miestom starý cintorín, kde je pochovaných aj niekoľko majstrov kabalistického učenia. Pri cintoríne sú židovské rituálne kúpele "mikve", ktoré muži dodnes využívajú. Návrat do Tiberias a nocľah.

deň 5 - GALILEJSKÉ JAZERO – CAPERNAUM – TABGHA – JERUZALEM: Po raňajkách je prehliadka okolo Galilejského jazera a zastávka pri zrúcanine Capernaum. Ďalej si obhliadnete Tabghy, kde Ježiš z dvoch chlebov a piatich rýb zázrakom dokázal nasýtiť davy hladujúcich. Prejazd do Jeruzalema, nocľah.

deň 6 - JERUZALEM: Prehliadka mesta. Krížová cesta so 14. zastaveniami, vrch Golgota, chrám Božieho hrobu, pamätník obetiam holokaustu Yad Vashem, zastávka pri izraelskom parlamente Knesset a pri sedemramennom kríži svietniku - symbolu Izraela. Do Múru nárekov, najsvätejšieho miesta na našej planéte, budete môcť vložiť svoje želanie. Tri veľké náboženstvá (kresťanstvo, judaizmus a islam) považujú Jeruzalem za "Sväté mesto". Snáď žiadne iné mesto nemá tak pestrú a zložitú históriu a neopísateľnú atmosféru. Nezabudnuteľný pohľad na mesto sa otvorí z Olivovej hory, meno získala podľa olivovníkov, ktoré jej skrášľujú a je spájaná s koncom Ježišovho pozemského života a s jeho nanebovstúpením. Nocľah v Jeruzaleme.

deň 7 - QUASR AL-JAHUD – MŔTVE MORE – MASSADA – JERUZALEM: Po raňajkách odchod k Západnému brehu, na miesto, kde podľa tradície Ján Krstiteľ pokrstil Ježiša Krista. Nasleduje cesta k Mŕtvemu moru. Čas na kúpanie v Mŕtvom mori, odpočinku na pláži alebo prechádzke po promenáde. Mŕtve more (408 m pod úrovňou oceánu, najnižšie položené miesto na našej planéte) je miesto s vodou plnou minerálov, so slnkom bez škodlivého žiarenia a s ovzduším bohatým na kyslík. Nasledovať bude prehliadka púštnej pevnosti Massada, ktorú nechal vybudovať kráľ Herodes Veľký a odkiaľ je nádherný výhľad. Návrat do Jeruzalema, nocľah.

deň 8 - JERUZALEM – TEL AVIV – PRAHA (VIEDEŇ)): Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -