Vyhľadávanie zájazdu

Izrael medzi vinicamiTermíny a ceny


deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – JERUZALEM: Odbavenie na letisku 3 hodiny pred odletom. Prílet do Tel Avivu, transfer do Jeruzalema. Možnosť prechádzky do starého mesta. Nocľah v Jeruzaleme.

deň 2 - JERUZALEM: Po raňajkách prehliadka Jeruzalema. Prechádzka Getsemanskou záhradou, nasledovať bude údolie Kidron (Cedron), kde podľa biblických textov Starého zákona mali Izraeliti odchádzať do babylonského zajatia. V Starom meste navštívite obnovenú židovskú štvrť a prejdete sa po hlavnej ulici Cardo (známa tiež ako Cardo Maximus). Predtým bola hlavnou dopravnou tepnou byzantského Jeruzalema a slúžila ako miestnym obyvateľom, tak aj kupcom a pútnikom. Teraz bola časť ulice prestavaná na modernú nákupnú zónu a môžete si tu kúpiť darčeky na pamiatku u židovských obchodníkov. Nasledovať bude kostol svätej Anny, bazény Bethesda a Krížová cesta sa 14 zastaveniami až k chrámu Božieho hrobu. Popoludní návšteva vinárstva Tzora v samotnom srdci Júdových hôr, po ktorých sa vinuli vinice už po tisíce rokov. Ochutnávka týchto excelentných vín. Nocľah v Jeruzaleme.

deň 3 - JERUZALEM - MŔTVE MORE - EIN GEDI - KRÁTER RAMON: Po raňajkách prehliadka Nového mesta (štvrť Mea Shearim, budova Najvyššieho súdu, izraelský parlament Knesset). Prejazd k Mŕtvemu moru, relaxácia a kúpanie v liečebných vodách Mŕtveho mora. Návšteva prírodnej rezervácie Ein Gedi bohatej na faunu a flóru. Popoludní vinárstvo Yatir, ktorého vinice sa rozkladajú v severovýchodnej časti Negevskej púšte. Neskoro popoludní odchod na juh do Negevskej púšte do luxusného hotela Beresheet na okraji krátera Ramon. Večera v hoteli, nocľah.

deň 4 - GALILEJSKÉ JEZERO – CAPERNAUM – MOUNT BEATITUDES: Skoro ráno jazda jeepom okolo krátera, nasledovať bude transfer cez jordánskej údolie ku Galilejskému jazeru, plavba loďou. Návšteva Capernaum, prehliadka synagógy. Na hore Blahoslavenstiev prehliadka kostola, kde kázal Ježiš Kristus. Večera a nocľah v Hagoshrim Kibbutz & Resort neďaleko Galilejského jazera.

deň 5 - GOLANSKÉ VÝŠINY – AKKO: Raňajky. Návšteva jedného z najznámejších izraelských vinárstiev Château Golan, ktoré produkuje viac ako milión fliaš toho najkvalitnejšieho vína za rok. Prehliadka vinárstva s degustáciou a ochutnávkou syrov a miestnych údenín. Popoludní prehliadka historického mesta Akko s prístavom a podzemným križiackym mestom. Možnosť nákupu na miestnom trhovisku. Návrat do Kibbutz, večera, nocľah.

deň 6 - NAZARETH – HAIFA – MOUNT CARMEL – TEL AVIV – JAFFA: Po raňajkách odchod do Nazarethu. Návšteva baziliky Zvestovania Panny Márie a ďalších historicky zaujímavých miest tohto mesta. Prejazd do Haify, prehliadka prekrásnych terasovitých záhrad Baha'i. Pokračovať sa bude k pohoriu Mount Carmel, kde sa uprostred lesa a s nádhernými výhľadmi na okolie nachádza vinárstvo Amphorae. Ochutnávka lahodných vín, miestneho kozieho syra a delikatesných olív. Odchod smer Tel Aviv, prehliadka starobylého mesta Jaffy, ktoré je označované ako jedno z najstarších miest na svete. Nocľah v Tel Avive.

deň 7 - TEL AVIV: Po raňajkách prehliadka Tel Avivu, návšteva Carmel Marketu, veľkého trhu pod holým nebom plného farebných stánkov s čerstvým ovocím a zeleninou, korením, bylinkami, pečivom, umeleckými predmetmi a oblečením. Umelecká štvrť Neve Tzedek, tiež nazývaná "Soho" Tel Avive, s malými butikmi a galériami. Prechádzka po Rothschild Boulevard, jednej z najdrahších a najprestížnejších ulíc Tel Avive. Celé putovanie zavŕšime večerou vo vyhlásenej rybej reštaurácii v starom prístave v Jaffe. Návrat do hotela, nocľah.

deň 8 - TEL AVIV – PRAHA (VIEDEŇ): Transfer na letisko, odlet z Tel Avivu, prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -