Vyhľadávanie zájazdu

Japonsko - Letné Olympijské hry 2020Termíny a ceny

Japonsko - Letné Olympijské hry 2020

Úvod - 11 - dňový letecký zájazd

Ubytovanie - 4* hotel

Stravovanie - Raňajky

Poznámka -

Ostatné doplatky:

Balík lístkov na športové podujatia LOH – potrebné zakúpiť spolu pri zakúpení zájazdu.

 

Doprava - Letecká

Maximálne obsadenie - 10

1. deň -

1. – 2. deň

Presun na letisko do Viedne a následný odlet do Tokia. Po prílete nás bude čakať transfer a ubytovanie v hoteli.

3. deň -

Tokio. Mesto, ktoré je neustále v pohybe. Unikátna desať miliónová moderná metropola nás okamžite uchváti svojou atmosférou, futuristickou architektúrou či vynikajúcou gastronómiou. Momentálne to však bude ešte o niečo viac atraktívne, ako obyčajne. Letné olympijské hry sa v Tokiu odohrali prvý raz v roku 1964 a tento rok mesto opäť ovládne najprestížnejšia športová udalosť na svete. Prvý kontakt s olympijským Tokiom pre nás bude bezpochyby nezabudnuteľný zážitok. Zvyšok dňa bude venovaný športovým podujatiam.

4. deň -

Po raňajkách sa ponoríme do mesta hlbšie. Intenzívne začneme hneď po raňajkách. Navštívime jedinečnú svätyňu šintoizmu Meiji Jingu, poprechádzame sa nádhernými záhradami Cisárskeho Paláca a neobídeme ani rozprávkový budhistický chrám Asakusa Kannon. Ako by sme predsa mohli, jedná sa totižto o najveľkolepejší a najnavštevovanejší chrám v celom Tokiu! Po obede sa ešte prejdeme rušnou nákupnou uličkou Nakamise a následne si doprajeme individuálne voľno.

5. deň -

Vedeli ste, že Japonci pestujú melóny v tvare kociek pre lepšie skladovanie? Alebo to, že čierna mačka sa tu považuje za znak šťastia? A to je len zlomok vecí, ktorými nás Japonsko prekvapí možno aj počas tohto dňa. Ten totižto opäť venujeme práve miestnej kultúre ale aj skvelým športovým podujatiam.

6. deň -

Po raňajkách opúšťame hlavné mesto a smerujeme do ikonického historického mesta Nikko. To patrí k najposvätnejším a tiež najnavštevovanejším mestám celej krajiny. Práve tu náš čaká skutočný unikát v podobe nádherného chrámového komplexu  Nikko Toshogu Shrine. V srdci úchvatnej prírody sa tu na malej ploche nachádza veľké množstvo šintoistických a budhistických chrámov, svätýň a ďalších skvostných pamiatok, z ktorých niektoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Jedna stará japonská múdrosť dokonca hovorí: "Nemôžeš povedať, že si videl všetky krásy sveta, kým si nevidel Nikkó." Tým však dnes určite nekončíme. Pokračujeme v poznávaní krajiny pričom si spravíme  foto zastávku pri krásnom jazere Chūzenji a neobídeme ani 97 metrov vysoký vodopád Kegon. Následne sa presunieme naspäť do Tokia.

7. deň -

Po raňajkách nás čaká voľný deň venovaný individuálnemu programu a návšteve športových podujatí.

8. deň -

Navštíviť Japonsko a nevidieť horu Fuji? To si teda nevieme ani predstaviť. Práve preto sa dnes presunieme k vyhľadávanému jazeru Ashi, kde absolvujeme krátku romantickú plavbu s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu. Neskôr nás však čaká jedinečná cesta lanovkou až  na vrch Komagatake. Čína má Veľký čínsky múr, Francúzsko Eiffelovu vežu, Amerika sochu Slobody a Austrália operu v Sydney. Drvivá väčšina národných symbolov sú stavby vytvorené človekom. V Japonsku je ale všetko inak, o čom nás presvedčí rozprávkový výhľad na dokonale symetrickú horu Fuji. Nejedná sa o len najposvätnejšiu a najslávnejšiu hora Japonska, ale aj najvyšší vrchol celej krajiny, týčiaci sa do výšky 3776 m n. m. Na vrchole Komagatake sa nám v prípade priaznivého počasia naskytnú dych berúce pohľady na túto posvätnú ikonu Japonska.  Následne sa vrátime naspäť do Tokia.

9. deň -

9. – 10. deň.

Tieto posledné dni nášho olympijského dobrodružstva budú venované práve individuálnej návšteve športových podujatí, ale aj nákupom či oddychu.

11. deň -

Po raňajkách sa presunieme na letisko  a následný spiatočný let do Viedne.


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu s prestupom. Transfer BA – letisko – BA, privátne letiskové transfery v Japonsku, ubytovanie v 4* hoteli s raňajkami, privátnu dopravu alebo dopravu metrom počas programu, vstupy podľa programu, vybraný balíček vstupeniek na LOH sprievodca CK SATUR. Servisné poplatky 540 EUR.

Celková cena nezahŕňa -

Stravu okrem uvedenej. Doplatok za jednolôžkovú izbu 958 EUR, cestovné poistenie. Dopravu mimo uvedenej v programe.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -