Vyhľadávanie zájazdu

JAR – Namíbia – Botswana - ZimbabweTermíny a ceny

JAR – Namíbia – Botswana - Zimbabwe

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Kapského Mesta.

deň 2 - KAPSKÉ MESTO: Po prílete (podľa času) čiastočná prehliadka mesta považovaného za jedno z najkrajších na svete.

deň 3 - KRAJINOU VÍNA & MYS DOBREJ NÁDEJE: V Kapskom Meste podnikneme cestu do Stellenbosch či Franschhoek s ochutnávkou vín na niektorej zo skvelých viníc a prehliadku mesta s trhoviskom Greenmarket a štvrte Bo-Kaap. Vyjdeme lanovkou na Stolovú horu a nakoniec sa horským pásom Chapman's Peak vydáme k Mysu dobrej nádeje, kde nás takisto čaká plavba v zátoke Hout Bay či zastávka pri kolónii tučniakov (vstupy fakultatívne).

deň 5 - NA ŠÁLKU ROOIBOSU: Pozdĺž pohoria Cederberg vyrazíme skoro ráno krajom citrusových plantáži do Clanwilliam na šálku skvelého Rooibosu. Slonia rieka nás krajinou vínnych fariem povedie ďalej na sever do Springbok.

deň 6 - FISH RIVER CANYON: druhý najväčší kaňon sveta: Po raňajkách prekročíme Orange River, rieku "diamantov" a najdlhší tok Južnej Afriky. Zastávka a kúpanie v termálnych prameňoch Ais Ais. Chvíľu nato sa ocitneme v divokej krajine rezervácie Ritchveld a na dosah Rybej rieky, ktorá nám čoskoro odhalí produkt svojej tisícročnej práce - totiž Fish River Canyon, druhý najväčší kaňon planéty. So západom slnka opustíme pôsobivé vyhliadky natešený na amarulový koláč v neďalekom Canyon Roadhouse.

deň 7 - LUDERITZ & CAPE DIAZ : Zastávka v Aus s nádhernou budovou stanice. Potom sa púšťou Namib vydáme k prímorskému Luderitz, živé pripomienky nemeckého osídlenia z konca 19. storočia. Vedľa prehliadky mesta odkiaľ do sveta prúdia diamanty z oblasti Sperrgebiet sa zastavíme na myse Diaz s kolóniami plameniakov.

deň 8 - V KRAJINE DIAMANTOV & TAJOMNÝ KOLMANSKOP: Dopoludnia prehliadka magického mesta duchov Kolmanskop, kde v roku 1908 odštartovala fascinujúca diamantová horúčka. Potom prejazd späť do vnútrozemia do blízkosti Sesriem.

deň 9 - SOSSUSVLEI - SESRIEM CANYON - SOLITAIRE: Pred úsvitom sa vydáme do jedného z najpozoruhodnejších miest Namíbie - Sossusvlei & Dead Vlei. Očarujúca biela panva obklopená vekovitými stromami Camelthorn a impozantnými oranžovými dunami je pastvou pre oči. Tu končí púť voda rieky Tsauchab, ktorá nedokáže vzdorovať pásu nenásytných piesočných dún a nikdy sa tak nedostane k oceánu. Ranné mäkké svetlo a scenérie Sossusvlei sú považované za zázrak. Cestou do Swakompundu zastávka v Solitaire, potom prekročíme obratník Kozorožca a zastavíme sa v kaňone Kuiseb Canyon, ktorý ako mohutná prekážka bráni piesočným vlnám v ceste ďalej na sever. Príjazd do prímorského Swakopmund.

deň 10 - SWAKOPMUND & PLAVBA: Ráno plavba v zátoke Walvis Bay s pozorovaním tuleňov, delfínov a morských vtákov. V dopoludňajšom slnku si vychutnáme čerstvé ustrice a víno (v cene). Po návrate do Swakopmund, prezývaného spiaca kráska, môžete odpočívať, zájsť na trhovisko, "motať" sa pri mori, navštíviť niektorú z reštaurácií či len tak zájsť na pivo a vstrebať atmosféru tohto pôvodne nemeckého koloniálneho mesta.

deň 11 - MESAČNÁ KRAJINA & SPITZKOPPE: Dnes si vychutnáme neuchopiteľnú nádheru Namibskej púšte. Uvidíme záhadné rastliny Welwitchia Mirabilis, zastavíme na hrane rozorvanej Mesačnej krajiny (Moon Landscape). Potom presun k žulovému vrchu Spitzkoppe, ktorý ako maják v mori piesku ukazuje cestu zblúdilým cestovateľom.

deň 12 - BRANDBERG – KRÁSKY KMEŇA HIMBA: Mäkký úsvit nás zastihne na úpätí pohoria Brandberg. Pešo sa vydáme k White Lady Painting - krováckým maľbám starým viac ako 2.000 rokov. Presun do osady kmeňa Himba s preslávenými krásavicami, ktoré skrývajú svoje pôvaby krátkymi koženými sukienkami a "umývajú" sa dymom kadidiel.

deň 13 - KRAJINOU PRELUDOV (safari v NP Etosha): Konečne! Pre domorodcov Miesto preludov či Krajina suchej vody, pre nás NP Etosha. Celodenné safari v jednej z najunikátnejších rezervácií Afriky umocní nesmierne pestrá krajina, nekonečné soľné panvy a početné napájadlá s nosorožcami, žirafami, slonmi, levmi, stádami zebier a mnohými druhmi vtákov.

deň 14 - SAFARI V NP ETOSHA : Druhé celodenné safari 4x4, tentoraz v západnej časti rezervácie. Popoludní presun do Tsumeb.

deň 15 - HOBA METEORIT & CAPRIVI STRIP: Dopoludnia návšteva najväčšieho meteoritu sveta Hoba. Váži 60 ton a zavítal k zemi pred 80 tisíc rokmi. Prejazd do Capriviho pruhu - najzelenšej časti krajiny, do oblasti Popa Falls pri rieke Okavango.

deň 16 - NP CHOBE: V OBKĽÚČENÍ SLONOV: Skoro ráno presun do Botswany a ďalej potom na safari plavbu v NP Chobe, kde žije najväčšie stádo slonov v Afrike a ktorý vyniká špičkovými podmienkami pre pozorovanie zveri na brehoch rieky Chobe.

deň 17 - VICTORIA FALLS: DYM KTORÝ HRMÍ...: Pred úsvitom ďalšie safari v NP Chobe. Tentoraz v terénnom aute sa vydáme za predátormi, pasúcimi sa hrochmi či krokodílmi. Krátky prejazd do Zimbabwe a Victoria Falls, kde je popoludní prichystaná plavba po rieke Zambezi. V zlatej farbe zapadajúceho slnka a s drinkom niečoho tvrdšieho sa oddáte hrejivej atmosfére početných delt rieky.

deň 18 - PO STOPÁCH EMILA HOLUBA: Prehliadka vodopádov - jedného z divov sveta. Spomeňme si na českého cestovateľa Emila Holuba a jeho vôbec prvú mapu vodopádov. Ráno či poobedie je možné spestriť množstvom voliteľných aktivít.

deň 19 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Popoludní odlet do Prahy (Viedne) cez Johannesburg.

deň 20 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -