Vyhľadávanie zájazdu

Jordánsko - slávne kráľovstvo HášimovcovTermíny a ceny

Jordánsko - slávne kráľovstvo Hášimovcov

Úvod - 8-dňový poznávací zájazd.

Perex - Jordánsko - pozývame Vás do slávneho hášimovského kráľovstva plného mýtov a legiend, nádherných historických miest a piesočnatých pláží. Chcete spoznať letovisko Aqaba pri Červenom mori, unikátne skalné mesto Petra, púšť Wadi rum a okúpať sa v Mŕtvom mori? Poďte s nami do Jordánska s privátnym letom z Bratislavy!

Ubytovanie - 4* hotely, púštny camp, možnosť príplatku za 5* hotely.

Stravovanie - Polpenzia.

Doprava - Letecká z Bratislavy.

1. deň - Odlet z Bratislavy do známeho jordánskeho letoviska Aqaba. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, voľný program.

2. deň - Jordánsko oplýva veľkým archeologickým bohatstvom od neolitických zrúcanín až po púštne hrady Umájovských kniežat. Perlou medzi pamiatkami je archeologické nálezisko Petra, ktoré patrí k novodobým divom sveta a je zapísaná v zozname UNESCO. Je dedičstvom Nabatejcov, ktorí sa tu usadili pred 2000 rokmi. Pre farbu svojich skalných útesov (červená a ružová) je nazývaná aj „Ružovým mestom“. Vstup do mesta je cez bránu Siq a prechádzať budeme údolím lemovaným strmými stenami, ktoré v niektorých miestach dosahujú výšku až 80 m. Všetky stavby, chrámy, tunely a hrobky boli vytesané do pieskovca. Mesto sa stalo kulisou v mnohých filmoch – Múmia sa vracia, Indiana Jones.

3. deň - Mesto Madaba sa nachádza na jednej z mnohých svätých ciest v zemi. Je nazývané aj „mesto mozaík“. Najväčším lákadlom mesta je mozaiková mapa z byzantských čias, znázorňujúca Jeruzalem a množstvo ďalších svätých miest. Takmer na každom rohu sa nachádzajú nádherné mozaiky, sú na domoch i kostoloch. Navštívime i dielňu, kde sa mozaiky vyrábajú. Len 10 minút na západ sa vypína Mt. Nebo, miesto, kde Mojžiš videl Jordánsko ako zasľúbenú zem. Mŕtve more.

4. deň - Mŕtve more, ktoré je nielen najnižšie položenou vodnou plochou na zemi ale aj najslanšou. Voda v mori je sýtobelasá a taká slaná, že sa v nej nedá ponoriť a ani plávať. Na niektorých miestach na pobreží vytvorila voda nánosy bahna, ktoré má blahodarné liečivé účinky. Podľa starých bájí na dne ležia ruiny biblických miest Sodomy a Gomory. Voľný deň na kúpanie.

5. deň - Najznámejšia a najväčšia púšť krajiny Wadi rum nám odhalí svoje tajomstvá. Púšť je známa svojím červeným pieskovcovým povrchom, ktorý sa tu po stáročia formoval a má vlastnosť meniť sa v závislosti od slnečných lúčov od červenej, cez oranžovú až po žltú farbu. Zážitkový nocľah v kempe.

6. deň - Presunieme sa do letoviska Aqaba.

7. deň - Voľný program pri mori.

8. deň - Čaká nás rozlúčka s touto nádhernou krajinou. Transfer na letisko a odlet do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Bratislavy do letoviska Aqaba vrátane letiskových a servisných poplatkov. Catering na palube lietadla. Miestne transfery. 6x ubytovanie v 4* alebo v 5* hoteloch s polpenziou. 1x ubytovanie v kempe v púšti. Výlety a vstupy podľa programu. 30 min. jazdu na ťavách v púšti. 2-hodinové jeep safari vo Wadi rum. Vstupné vízum. Služby miestneho sprievodcu a sprievodcov CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 40 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu,  fakultatívne aktivity a cestovné poistenie, PCR test pred odletom do a z destinácie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -