Vyhľadávanie zájazdu

Jordánsko - z Aqaby k Mŕtvemu moruTermíny a ceny

Jordánsko - z Aqaby k Mŕtvemu moru

Úvod - 8-dňový poznávací zájazd

Perex - Spoznajte s nami kráse letovisko Aqaba, jeho pláže, miestne akvárium a vtáčie observatórium, skalné mesto Petra a púšť Wadi Rum, nádherné a tajomné púštne hrady, okúpte sa na Salt Beach a vstúpte s nami i do Lótovej jaskyne.

Ubytovanie - 4* hotely

Stravovanie - polpenzia

Doprava - letecká z Viedne

1. deň - Odlet z Viedne do letoviska Aqaba. Podvečerná prehliadka mesta. Ubytovanie v hoteli, večera.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme na krátky výlet do Aqaba Bird Observatory, na približne hodinové pozorovanie rôznych exotických vtákov. Pokračovať budeme do Aqabského Akvária. Letovisko spoznáme počas pešej prehliadky. Podvečer navštívime štvrť Ayla, ktorá bude nádherne vysvietená a vychutnáme si večernú atmosféru.

3. deň - Po raňajkách sa vydáme do údolia Wadi Rum (UNESCO), kde nás čaká poldenná prehliadka skalných mostov, hríbov, červených piesočných dún. Budeme mať možnosť jazdy na ťave. Po prehliadke sa presunieme do mesta Wádi Músa na ubytovanie.

4. deň - Celodenná prehliadka skalného mesta Petra. Petra je perlou medzi pamiatkami, je to známe archeologické nálezisko, ktoré patrí k novodobým divom sveta a je zapísaná v zozname UNESCO. Je dedičstvom Nabatejcov, ktorí sa tu usadili pred 2000 rokmi. Pre farbu svojich skalných útesov (červená a ružová) je nazývaná aj „Ružovým mestom“.

5. deň - Po raňajkách navštívime tri púštne hrady Shobak, Sela a Khirbet Al Dharieh. Zastavíme sa pri horúcich minerálnych prameňoch Afra. Cesta nás privedie až ku Mŕtvemu moru, kde sa ubytujeme.

6. deň - V dopoludňajších hodinách relax pri vodách Mŕtveho mora, popoludní nás čaká  poldenný výlet k málo známej pevnosti Umm ar-Rasas (UNESCO) a prehliadka tohto rímskeho mesta s fantasticky zachovanými mozaikami. Pokračovať budeme k termálnym vodopádom Main, v ktorých tôni boli vybudované kúpele. Zastavíme sa pri skamenenej soli Salty rocks na pobreží Mŕtveho mora.

7. deň - Po raňajkách sa presunieme späť do Aqaby popri pobreží Mŕtveho mora a údolím Wadi Araba. Zastavíme sa v zelenom údolí, označovanom ako jordánsky Grand Canyon – Wádi Al Mujib. Urobíme si krátky trek kaňonom rieky Mujib. Uchváti nás aj biela pláž Salt Beach, ktorá je tvorená nie pieskom, lež soľou. Pokračujeme k najnižšie položenému miestu na svete (s malým múzeom) a k Lótovej jaskyni. Fotozastávky v údolí Wadi Araba. Aqaba.

8. deň - V závislosti od letových časov voľno v hoteli, presun na letisko a odlet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne do Aqaby vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* hoteloch s polpenziou. Výlety a vstupy podľa programu. Vstupné vízum. Služby miestneho sprievodcu a sprievodcov CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 60€/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -