Vyhľadávanie zájazdu

Kalifornia s Velitsovcami (cyklo)Termíny a ceny

Kalifornia s Velitsovcami (cyklo)

V spolupráci s bratmi Velitsovcami pripravilo veľkú špecialitu. Štartujeme pri magickom Golden Gate Bridge a finišujeme na pláži Santa Monica. Lepšie ako Ferlinghetti aj Ginsberg, oveľa lepšie než Baywatch či Hollywood. Toto je cyklozážitok na najvyššej úrovni s profíkmi, ktorí jazdili Tour de France. Poďte si v malej skupinke splniť americký sen.

V spolupráci s bratmi Velitsovcami pripravilo veľkú špecialitu. Štartujeme pri magickom Golden Gate Bridge a finišujeme na pláži Santa Monica. Lepšie ako Ferlinghetti aj Ginsberg, oveľa lepšie než Baywatch či Hollywood. Toto je cyklozážitok na najvyššej úrovni s profíkmi, ktorí jazdili Tour de France. Poďte si v malej skupinke splniť americký sen.

deň 1 - 1 -

Máme natrénované, sme pripravení vyraziť. Začíname dlhým letom ponad Atlantik a celé USA až do jedného z najimpresívnejších miest planéty. Čaká nás SAN FRANCISCO.

deň 2 - 2 -

Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market Street, Union Square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym električkám, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č. 39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden Gate Bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. Štvrť Castro je známa svojou gay komunitou, barmi a zábavnými podnikmi. Mesto bolo v šesťdesiatych rokoch centrom hnutia hippies a pozostatky tu je stále možné vidieť. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA. Posledné prípravy, zajtra vyrážame.

deň 3 - 3 -

Naše dobrodružstvo odštartujeme prvou etapou priamo pri Golden Gate Bridge. Naše prvé kilometre budú práve cez túto dominantu slávneho mesta a ďalej budeme pokračovať po pobreží Pacifiku. V tejto etape budeme mať možnosť vidieť niekoľko nádherných pláži a útesov. Cieľ bude v známom Surf City - Santa Cruz (130 km).

deň 4 - 4 -

Počas druhej etapy budeme prechádzať cez mesto Monterey a taktiež budeme prechádzať okolo Point Pinos Lighthouse - najstaršom majáku na západnom pobreží ktorý funguje dodnes. Na ceste nás čaká aj ikonický Bixby Creek Bridge. Cieľ bude v národnom parku Big Sur. (130 km)

deň 5 - 5 -

Tretia etapa bude patriť k najtažším etapám celej cesty. Čaká nás takmer dvetisíc nastúpaných metrov a takmer celá trať lemuje brehy Pacifiku. Odmenou nám budú výhľady na (podľa mnohých) najscénickejšiu časť amerického pobrežia. V malom mestečku Cambria ukončíme túto náročnú časť našej cesty. (120 km)

deň 6 - 6 -

Relatívne ľahká - oddychová etapa z Cambria do Písmo Beach. Uvidíme  jednu z najkrajších častí Kalifornskej Pacific Coastal Highway aj s vyhliadkou na obrovských tuleňov. Tento deň využijeme na regeneráciu a načerpanie nových síl na záver našej dlhej cesty (80 km).

deň 7 - 7 -

Odštartujeme z mesta Santa Mária a vydáme sa smerom Santa Barbara. Výlučne vnutrozemská etapa, kde si užijeme veľké pláne a aj kopce. Cieľ na Americkej riviére. Santa Barbara. Spomienky na Ronalda Reagana, hispánska atmosféra a príťažlivý život okolo móla (130 km).

 

deň 8 - 8 -

Ráno posledný raz sadneme na bicykle a vyrážame na 150 kilometrov dlhú etapu do Los Angeles. Ventura, kde filmovali slávne hity ako Erin Brockovich či Little Miss Sunshine, bohatý Oxnard a ikonické Malibu. A áno, už vidíte dobre. Toto je cieľ. Toto je mólo Santa Monica. Na pláži známej zo seriálu Baywatch vyzeráte po nabicyklovaných kilometroch sexy. Tu sa začína slávna Route 66. Na promenáde si dáme steak, sushi alebo cheesecake. Alebo všetko naraz? Zaslúžená fotografia, zaslúžené pivo na pláži, zaslúžený žúr.

deň 9 - 9 -

Máme čas na mesto anjelov. Pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovym čínskym divadlom a množstvo postáv - Michael Jackson, Jack Sparrow alebo Mickey Mouse? Rozlúčka a odlet domov.

deň 10 - 10 -

Prilietame domov. Tak čo? Ideme na budúci rok v tejto partii bicyklovať do Japonska?


Cena zahŕňa

ubytovanie v izbách pre dve osoby v hoteloch strednej triedy Viac o ubytovaní - tu.

letiskové transfery v rámci USA

technické zabezpečenie trasy, množstvo skúseností

bratov Velitsovcov v tíme,

profesionálneho maséra a mechanika

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

poradenstvo pred cestou a zľavový kupón na výrobku luxusnej cykloznačky Isadore Apparel

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ESTA, stravu, prípadné vstupné do pamiatok a atrakcií, resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď.), požičanie bicykla (predpokladáme, že si budete chcieť vziať vlastný), pranie na hoteloch.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -