Vyhľadávanie zájazdu

Kam za bezpečnou dovolenkou v exotike

05.10.2020 13:32:44 | 
Kam za bezpečnou dovolenkou v exotike

Snívate o oddychu na pláži, za pokojného šumu mora a v príjemných teplotách typických pre letné mesiace? Nesnívajte, splňte si sen o bezpečnej dovolenke v exotike aj v roku 2020. Vybrali sme pre vás krajiny, ktoré majú pandemickú situáciu výrazne lepšiu a turistov radi privítajú. Pretože vypnúť na chvíľu od každodenných povinností je v tomto náročnom období doslova nevyhnutnosťou.

Maldivy - najlepšie potápanie, unikátne pláže a výnimočný oddych

Dovolenka na Maldivách je najmä o oddychu – nie len počas medových týždňov, ale aj s rodinou či priateľmi. Kniha v ruke, uterák na pláži a drink v ruke pod kokosovou palmou. Toto je typický pohľad dotváraný miestami až gýčovým počasím. Nezabudnite si kvalitný opaľovací krém, avšak nič viac už potrebovať nebudete. A ak milujete vodné športy, budú Maldivy pre vás rajom. V prvom rade je to potápačský raj, keďže Maldivy sú doslova obrastené koralovými útesmi. Šnorchlovaním môžete stráviť dlhé hodiny, avšak tam to zďaleka nekončí – vodné skútre, parasailing, vodné lyže, wakeboarding a mnoho ďalšieho.

TOP 5 pre Maldivy

 • Biele piesočné pláže s dostatkom súkromia a tyrkysové more
 • Možný aj priamy let z Viedne
 • Ideálna destinácia na zásnuby, či svadobnú cestu
 • Vodné športy
 • Výrazne nižšie ceny oproti minulým sezónam

 
Biela pláž a tyrkysové more, to sú základné esencie dovolenky v exotike. Foto: depositphotos.com

Kedy vycestovať na Maldivy?

Maldivy majú ideálnu klímu po celý rok – priemerná denná teplota sa pohybuje od 27°C do 29°C a miestami máte pocit, že aj more je rovnako teplé. Zasahujú ich monzúnové dažde, ktoré delia ročné obdobia na dve – obdobie sucha a obdobie dažďov. Avšak podľa domácich aj obdobie dažďov znamená, že môže pršať iba hodinu za deň, ale môže pršať aj niekoľko dní v rade. Obdobie sucha, ktoré je ideálne na návštevu Maldív, je od decembra do apríla. Maldivy je však možné navštíviť aj od júla do novembra, kedy môže sem-tam cez deň spŕchnuť.

Podmienky pre vycestovanie na Maldivy

Maldivy sa turistom otvorili už 15. júla. Od 10. septembra platí, že každý cestujúci sa musí pri vstupe do krajiny preukázať negatívnym testom na COVID-19, nie starším ako 72 hodín.

Turistom sú udeľované bezplatné 30-dňové víza pri vstupe do krajiny rovnako ako to bolo pred vypuknutím pandémie, musia však predložiť rezerváciu ubytovania. Pri odchode z Maldív sa môžu turisti otestovať v prípade, že výsledky takého testu sú vyžadované pri návrate do ich cieľovej destinácie.

Maldivy patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Seychely – najkrajšie pláže a úžasné príroda naokolo

Svieže súostrovie tvorí 115 ostrovov. Rozlohou však nie sú veľké. Ak by sme zrátali pevninské časti každého ostrova, dostali by sme sa približne k veľkosti Viedne. Najväčším ostrovom je Mahé, kde uvidíte úžasné druhy vtákov a rastlín, rezervácia na ostrove Praslin Vallée de Mai patrí k svetovému dedičstvu UNESCO a je jediným miestom na svete, kde rastú legendárne kokosové palmy.

Počas dovolenky na Seycheloch nenájdete veľa historických pamiatok na obdivovanie. Všetko sa točí skôr okolo prírody. Aj v hlavnom meste Victoria na ostrove Mahé je najväčšou atrakciou Národná botanická záhrada s pôvodnými a exotickými rastlinami, orchideami a obrovskými korytnačkami. To, čo na súostroví naozaj stojí za to, sú pláže. Biely piesok, šum mora, vysoké palmy a ohromné balvany. Práve tie sú ich poznávacím znamením. 

TOP 5 pre Seychely

 • Unikátne piesočné pláže obklopené skalnými útvarmi
 • Tyrkysové more
 • Národná botanická záhrada
 • Obrie korytnačky
 • Prales považovaný za botanický div sveta (údolie Vallée de Mai)

 
Pláže na Seycheloch sú skutočne unikátne a krásne. Foto: depositphotos.com

Kedy vycestovať na Seychely?

Keďže Seychely ležia takmer na rovníku sú ideálnou dovolenkovou destináciou počas celého roka, aj keď od novembra do marca ich môže zasiahnuť silnejší vietor. Hlavné ostrovy sú dostatočne veľké na to, aby ste unikli pred dažďom – ak prší na severe, vyberte sa na juh a naopak.

Podmienky pre vycestovanie na Seychely

Seychely od 31. augusta vítajú návštevníkov z 29 krajín a sú medzi nimi aj Slovensko, Maďarsko či Rakúsko, naopak Česko v zozname zatiaľ chýba. Seychely totiž umožňujú vstup iba návštevníkom z tých krajín, kde je výskyt ochorenia COVID-19 nízky alebo stredne nízky, píše vládna stránka Seychel.

Pri vstupe do krajiny je potrebné predložiť potvrdenie o negatívnom teste COVID-19 vykonanom do 72 hodín pred nástupom na palubu. Po príchode na medzinárodné seychelské letisko v Mahé sa u všetkých cestujúcich skontroluje telesná teplota. Pri prejave príznakov ochorenia COVID-19, vykonajú testy. Pozitívne osoby budú umiestnené do karantény a po niekoľkých dňoch opätovne testované. Všetci cestujúci musia predložiť doklad o ubytovaní v schválenom zariadení po celú dobu pobytu

Seychely patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Zanzibar -  trochu iná Afrika

Exotický ostrov pobrežia Tanzánie, prezývaný tiež ostrov korenia vás očarí nielen svojou panenskou prírodou, podmorským svetom s množstvom koralov ale aj prívetivosťou miestnych obyvateľov. Zanzibar, tak ako si mnohí mylne myslia, nie je len jeden ostrov ale súostrovie tvorené dvomi hlavnými ostrovmi Unguja a Pemba a nespočetným množstvom maličkých ostrovov. Slovo Zanzibar môžeme voľne preložiť ako pobrežie čiernych ľudí, kedysi bol ostrov neslávne známy pre trh s otrokmi, dnes je navštevovaný najmä pre svoje azúrovo modré more a pláže s bielym pieskom, ktoré sa radia medzi najkrajšie na svete. Tie zanzibarské sú naozaj krásne. Na východe ostrova je síce kúpanie ovplyvnené prílivom a odlivom, no smerom na západ ich vplyv slabne. Najkrajšou a najznámejšou plážou je Nungwi na severe ostrova. Pozdĺž nej sa rozprestiera aj turistické centrum s pestrým nočným životom, reštauráciami a potápačskými centrami. Známou plážou je aj Kendwa, vzdialená od Nungwi iba 3 km. No dovolenka na Zanzibare nie je len o plážach nadchne aj históriou, či jedinečnou prírodou. 

 

Inšpirujte sa: Turistický sprievodca Zanzibarom

 

TOP 5 pre Zanzibar

 • Biele piesočné pláže, viaceré ovplyvnené prílivom a odlivom
 • Tyrkysové more a pozvoľný vstup do mora
 • Národné parky aj s jedinečnou guarézou červenou
 • Zaujímavá história ostrova
 • Tradiční Masajovia a ich kultúra


Pláže na Zanzibare vás očaria. Foto: depositphotos.com

Kedy vycestovať na Zanzibar

Najideálnejším obdobím pre návštevu Zanzibaru je december až marec kedy sa priemerná teplota vody pohybuje na 30°C. December je síce najslnečnejším mesiacom, ale výborné počasie je tu počas celého roka, o čom svedčí aj priemerná ročná teplota na úrovni 28 °C. Najmenej vhodným termínom na návštevu krajiny je apríl – máj, kedy tu spadne priemerne 300 – 400 mm zrážok za mesiac. Sú to teda najvlhkejšie mesiace v roku a priemerná teplota sa tu pohybuje na 24°C.

Podmienky pre vycestovanie na Zanzibar

Tanzánijská vláda obnovila medzinárodnú leteckú osobnú prepravu, ako aj podmienky vstupu občanov z tretích krajín na jej územie. Zrušila sa tiež povinná 14-dňová karanténa pre všetkých cestujúcich, prilietajúcich do Tanzánie. Pri príchode na Zanzibar, tak nie je potrebné preukázať sa negatívnym testom na COVID-19, no všetky osoby prilietajúce do krajiny budú podrobené a budú povinní si na palube lietadla vyplniť registračný formulár pre cestujúcich, ktorý odovzdajú príslušnému zdravotníckemu personálu v príletovej hale letiska.

Naďalej platím, že Zanzibar patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Dubaj, Spojené arabské emiráty

Teplota nad tridsať stupňov, vôňa Orientu, a zmes najmodernejších výdobytkov a starodávnych tradícií. Krajina, ktorá bola kedysi preslávená ako centrum pirátov a obchodníkov s perlami, sa od 60. rokov priam zázračným spôsobom katapultovala medzi popredné ekonomiky, s dravosťou tigra si vydobyla uznanie a pozornosť celého sveta. Emiráty sú krajinou, kde sa nikto neuspokojí s priemernosťou. Tu nestačí, aby niečo bolo „dosť dobré“, všetko musí byť jednoducho najlepšie. Snaha prekonávať samých seba, prekonávať rekordy, architektonické možnosti či jednoducho prekonávať očakávania, je tu očividná na každom kroku. Najvyšší mrakodrap sveta, najluxusnejší a najvyšší hotel, najväčšie nákupné centrum, naj naj naj. V Spojených arabských emirátoch nájdete prevažne pláže, ktoré patria k luxusným rezortom, no nájdu sa aj verejné pláže. Pláže sú piesočnaté a voda v mori priezračná. Medzi tie najkrajšie pláže v SAE patria: Jumeirah beach, Kite beach, Burj beach, Corniche, Yas Island, Saadiyat beach.

Medzi top atrakcie, ktoré počas dovolenky v SAEnesmiete vynechať, patria najmä vyhliadky – Burj Khalifa, najvyššia veža sveta (828 m) sa nachádza v Dubaji a ponúka nezabudnuteľný výhľad na celý Emirát a okolitú púšť. Rýchlovýťahom sa vyveziete na vyhliadku, ktorá sa nachádza na vo výške 424 m, odkiaľ špeciálnymi ďalekohľadmi môžete pozorovať okolie v rôznych časoch a dokonca i obdobiach. Zo športových atrakcií je unikátnou zipline Jebel Jais v emiráte Ras al Khaimah a adrenalín zdvihnú aj atrakcie zábavných parkov, ktorých je v Dubaji neúrekom, alebo púštne safari

TOP 5 pre SAE

 • Svetoznáme hotelové siete s kvalitnými službami (All inclusive za cenu raňajok)
 • Množstvo atrakcií (vyhliadky, zábava, šport, príroda)
 • Vysoko nastavené bezpečnostné opatrenia
 • Bohaté nákupné možnosti
 • Súkromné hotelové pláže

 
Luxus a vysoká kvalita ponýkaných služieb sú hlavnou pýchou emirátov. Foto: archív CK SATUR

Kedy vycestovať do SAE

Klíma v emirátoch sa dá vo všeobecnosti charakterizovať ako horúca a suchá. Leto (apríl – november) prináša teploty nad 30ºC a vo vrcholnom lete (koniec júna – začiatok septembra) nad 40ºC, čo sú už teploty na pobyt prevažne v klimatizovanom interiéri. Najnižšie priemerné teploty v mesiacoch január a február sa pohybujú od 10 do 14°C. More je najteplejšie v júli, auguste a septembri s priemernou teplotou 33ºC.

Podmienky pre vycestovanie do Spojených arabských emirátov

Podmienky sa v jednotlivých emirátoch líšia.

Vstup do emirátu Dubaj je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín. Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in.

Po prílete na letisko je potrebné vyplniť tlačivo o zdravotnom stave a stiahnuť si povinnú aplikáciu. Tlačivo a informácie o stiahnutí aplikácie budú k dispozícií ako v lietadle, tak i po pristáti pred pasovou kontrolou. V závislosti od krajiny pôvodu sa môže stať, že cestujúci budú znovu testovaní na letisku - vtedy musia zostať v hoteli, kým nedostanú výsledok testu. Ak je výsledok testu pozitívny, budú sa musieť podrobiť izolácii a riadiť sa pokynmi Dubajského zdravotného úradu. V prípade pozitívneho testu a karantény si budú hostia náklady hradiť sami. Samotný test stojí 370 AED (cca 85 EUR) vo väčšine vládnych alebo zdravotníckych zariadení v SAE.

Vstup do emirátu Abú Dhabí je povolený pre osoby, ktoré sa preukážu negatívnym RT-PCR testom (certifikovaný v anglickom jazyku) nie starším ako 96 hodín. Preukázať sa negatívnym testom je povinnosť už pred odletom v opačnom prípade nebude umožnený check-in. Po prílete alebo príchode do emirátu Abú Dhabí je povinnosť absolvovať 14-dňovú karanténu, ktorá bude kontrolovaná prostredníctvom monitorovacieho náramku. Náramok bude k dispozícií od príslušných autorít na každom prechode do emirátu Abú Dhabí. Zároveň je povinnosť podrobiť sa na šiesty deň po príchode do emirátu Abú Dhabí RT-PCR testu. Nesplnenie tejto povinnosti podlieha vysokým pokutám.  

Emiráty patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že po návrate sa musíte registrovať na korona.gov.sk/ehranica a nahlásiť sa telefonicky alebo elektronicky príslušnému regionálnemu úradu verejného zdravotníctva a svojmu všeobecnému lekárovi resp. pediatrovi. Následne absolvovať domácu izoláciu a na 5. deň štátom hradený test na koronavírus. Po negatívnom teste karanténa končí a možno sa tak vrátiť do práce, do školy resp. do bežného života.

Kuba a jej bájne pláže na Varadero

Čo si predstavíte, keď sa povie Kuba? Väčšine sa určite vybavia ulice plné ľudí, tanca a zábavy. Myslíte si, že v Kube to žije len v mestách a romantické pláže a promenády sú skôr výsadou okolitých ostrovov? Potom sa určite vyberte do oblasti Varadero. Tiahne sa ním 20 kilometrov priesočnatých pláží, na ktorých sa nachádzajú all incluisve hotely s naozaj  pestrou ponukou aktivít. Práve v jednom z all inclusive hotelov môžete zakončiť aj svoje poznávanie ostrova pravou karibskou dovolenkou.

 • Biele piesočné pláže a tyrkysové more
 • Domov rumu a cigár
 • Vodné športy
 • All inclusive služby
 • Digitálny detox

Kedy sa vybrať na Kubu?

Na Kube je po celý rok veľmi príjemne. Teplota v noci tu len zriedka klesne pod 20 stupňov a cez deň sa pohybuje okolo 25 – 30 stupňov. Najmenej prší v období kubánskej zimy, t.j. od novembra do marca. Tohtoročný záver leta bol pre karibské ostrovy náročný. Domáci však robia všetko preto, aby boli na hlavnú turistickú sezónu pripravení. Cestovný ruch je hlavným odvetvím príjmov na Kube, a tak môžete k obnove tohto čarovného miesta svojím kúskom prispieť aj vy počas dovolenky na tomto ostrove.

Podmienky pre vycestovanie na Kubu

Ministerstvo cestovného ruchu na Kube oznámilo, že od 15. októbra bude letisko Varadero znovu otvorené pre medzinárodný cestovný ruch. Pričom naďalej platí, že pre vycestovanie na Kubu nepotrebujete negatívny test na COVID, no platné cestovné poistenie aj v španielčine.

Počas tejto 1. fázy otvorenia budú však platiť určite pravidlá – vymedzené územie ako aj hotely, ktoré otvoria svoje kapacity. Otvorené budú iba hotely na vzdialenom konci polostrova Varadero a turisti nesmú opustiť toto obmedzené územie. Preto aj ponuka výletov sa obmedzí na plavby katamaránmi, či sledovanie delfínov, prípadne si na svoje prídu milovníci gofu. Návšteva Havany, hlavného mesta nebude možná ani individuálne prenájmom auta, či taxíkom.

Hotely, ktoré privítajú turistov počas prvej fázy opätovného otvorenia, nájdete TU.

Všetci prichádzajúci cestujúci, musia mať platný poukaz na ubytovanie v hoteli zo zoznamu vyššie na celú dobu pobytu. Hotely mimo zoznam zostávajú zatvorené až do odvolania, rovnako ako letisko v hlavnom meste. Všetky uvedené hotely poskytujú ochranu a lekárske služby súvisiace s prípadnou nákazou.


Hotel Amarina Abu Soma Resort & Aquapark ***** Egypt Hurghada
Soma Bay

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=499224&TimeStamp=20200309201243

18.12.2020 - 25.12.2020 Ďalšie termíny

519,00 EUR


60
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel Albatros Citadel ***** Egypt Hurghada
Hurghada

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=6045&TimeStamp=20180625114117

18.12.2020 - 25.12.2020 Ďalšie termíny

579,00 EUR


60
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel JAZ Makadi Oasis Resort ***** Egypt Hurghada Makadi Bay
Makadi Bay

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=5409&TimeStamp=20180625113532

18.12.2020 - 25.12.2020 Ďalšie termíny

719,00 EUR


60
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

JAZ Makadina ***** Egypt Hurghada Makadi Bay
Makadi Bay

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=5490&TimeStamp=20180625113640

18.12.2020 - 25.12.2020 Ďalšie termíny

879,00 EUR


60
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel Amarina Abu Soma Resort & Aquapark ***** Egypt Hurghada
Soma Bay

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=499223&TimeStamp=20200309201532

25.12.2020 - 01.01.2021 Ďalšie termíny

599,00 EUR


60
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Arabia Azur Beach ****+ Egypt Hurghada
Hurghada

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=5139&TimeStamp=20180625113302

25.12.2020 - 01.01.2021 Ďalšie termíny

644,00 EUR


57
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Hotel Albatros Citadel ***** Egypt Hurghada
Hurghada

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=6036&TimeStamp=20190719100510

25.12.2020 - 01.01.2021 Ďalšie termíny

659,00 EUR


60
Letecky Bratislava
All inclusive
Hotel
počet nocí 7

Silvester v Adalya Elite Lara ***** Turecko, Antalya Lara
Lara

https://magicweb.satur.sk/FileHandler.ashx?FileID=660382&TimeStamp=20201118164733

26.12.2020 - 02.01.2021 Ďalšie termíny

848,00 EUR


30
Letecky Bratislava
Ultra All inclusive
Hotel
počet nocí 7