Vyhľadávanie zájazdu

Kambodža - Vietnam - plavba po Mekongu Termíny a ceny

Kambodža - Vietnam - plavba po Mekongu

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie 2 hodiny pred odletom a odlet s prestupom do Bangkoku.

deň 2 - VITAJTE V THAJSKU - BANGKOK: Prílet do Bangkoku, transfer do hotela, individuálne voľno, nocľah.

deň 3 - BANGKOK: Raňajky. Čaká nás plnohodnotná prehliadka Bangkoku - fascinujúca metropola Thajska, ležiaceho v delte rieky Chao-Praya. Navštívime nielen chrám Wat Traimit v čínskej štvrti s unikátnou sochou zlatého Budhu vyrobenou z 5,5 t rýdzeho zlata, ale aj chrámový komplex Wat Po s ikonickou sochou ležiaceho Budhu. Ohromí vás bývalé sídlo thajských kráľov Grand Palace s chrámom Wat Phra Kaeo so sochou Smaragdového Budhu a nevynecháme ani tradičnú prechádzku loďou po kanáloch rieky Chao Phraya, vodnej tepny mesta, počas ktorej uvidíte chrám Wat Arun aj typické zákutia Bangkoku. Návrat do hotela.

deň 4 - ZLATÝ TROJUHOLNÍK - NALODENIE: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, prelet do Chiang Rai. Odchod do jedinečnej oblasti Zlatého trojuholníka, kde sa stretávajú Thajsko, Mjanmarsko a Laos. Návšteva Zlatého Budhu v Sop Ruak a múzea Ópiovej siene. Nalodenie na exkluzívnu butikovú riečnu loď. Slávnostná uvítacia večera, nocľah na lodi.

deň 5 - VITAJTE V LAOSE: Raňajky, veľkolepá plavba po mohutnej rieke Mekong na thajsko-laoskú hranicu pri meste Huay Xay. Prejazd nádhernou a málo poznanou krajinou severného Laosu do dediny Pak Tha, počas plavby obed. Výlet člnom po rieke Namtha s návštevou miestnej dediny etnickej menšiny Khmu. Plavba ďalej po prúde, večera, nocľah na palube.

deň 6 - ÚŽASNÁ KRAJINA A ODĽAHLÉ JASKYNE: Raňajky, plavba najkrajšími scenériami doposiaľ neskrotenej rieky Mekong - kopce porastené tropickou vegetáciou, dramatické skalné útvary a fascinujúca zmes rýchlych prúdov a pokojnejších úsekov rieky. Prejazd oblastí, ktorá je dostupná iba po vode. Relax na palube vrátane obeda a po zakotvení návšteva jednej z odľahlých dedín tejto oblasti. Večera a nocľah na palube.

deň 7 - JEDINEČNÁ JASKYŇA PAK OU: Raňajky, návšteva slávnej jaskyne Pak Ou s tisíckami malých sošiek Budhu. Krátky trek džungľou do miestnej dediny s prehliadkou pálenice. Alternatívne sa do dediny môžete pohodlne dostať aj loďou. Slávnostná večera formou barbecue v krásnom prostredí na brehu rieky, nocľah na palube.

deň 8 - LUANG PRABANG - STAROBYLÉ MESTO MNÍCHOV: Raňajky, príchod do starého kráľovského mesta Luang Prabang, bývalého kráľovského hlavného mesta Laosu, ktoré je teraz zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka mestom k úžasnému a slávnemu chrámu Wat Xieng Thong so strechou zdobenou zlatými škridlami. Luang Prabang je pretkaný množstvom zachovalých chrámov a dodnes je kultúrnym a náboženským centrom Laosu. V priebehu dňa určite zahliadnete budhistických mníchov v typickom oranžovom rúchu. Neskoro popoludní návšteva posvätného vrcholu Phou Si s vyhliadkou na rieku Mekong a okolité majestátne hory. Prechádzka po promenáde pozdĺž Mekongu s možnosťou individuálnej večere, návrat na loď, nocľah.

deň 9 - PROCESIA MNÍCHOV - VYLODENIE: Práve svitá a v uliciach Luang Prabang sa vynára oranžový prúd budhistických mníchov, ktorí sa vydávajú na svoj ranný pochod. Ticho prechádzajú ulicami, zatiaľ čo miestni obyvatelia im prinášajú dary. Ešte pred raňajkami možnosť sa tohto rituálu zúčastniť a následne navštíviť tradičný ranný trh. Posledné raňajky na palube lode a rozlúčka s posádkou, vylodenie. Transfer na letisko na odlet.

deň 10 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -