Vyhľadávanie zájazdu

Kamčatka RuskoTermíny a ceny

Kamčatka Rusko

Ak chcete zažiť divočinu v jej nefalšovanej forme bez áut a vymožeností dnešnej doby, Vaším cieľom je Kamčatka. Vlastným úsilím zdoláme lávové polia, sopky a prejdeme sa v nádhernej čistej prírode ako za starých čias. Zájazd určený pre aktívnych a dobrodružných ľudí.

deň 1 - 1 -

Odlet a prelet ponad 11 časových pásiem až na Kamčatku

deň 2 - 2 -

PETROPAVLOVSK KAMČATSKIJ: hlavné mesto ostrova, relax po dlhom lete, prehliadka mesta, rybí trh, múzeum a príprava na treking.

deň 3 - 3 - Dnes začneme objavovať Kamčatku prostredníctvom jej termálnych prameňov a vulkánov na juhu krajiny. Ráno vyrážame naším CK terénnym autobusom na juh polostrova. Uvidíme nášho prvého medveďa? Popri ceste sa nám naskytnú pohľady na zasnežené vrcholky sopiek, divé rieky a hlboké údolia.

deň 4 - 4 - Sopka Mutnovskij (2 323 metrov nad morom ), jeden z najaktívnejších vulkánov na Kamčatke, ktorý sa často predstavuje ako obrovská hora zahalená v dyme s bahnom, bublajúcim po stranách. Treking k úpätiu vulkánu, vulkanický ľadovec, aktívny kráter. Treking 12 km, cca 3--4 hodiny, gradient 900 metrov. Návrat do kempu večer okolo 20:00.

deň 5 - 5 - Skoré raňajky a odchod k vulkánu GORELIJ (1 828 metrov nad morom) 19 kilometrov a 1 hodina jazdy. Unikátny vulkán, ktorý má okrem hlavného krátera aj 30 sekundárnych. Hodinový transfer autom a asi šesť hodinové stúpanie ku kaldere s gradientom 900 metrov. Vulkanické jazerá a krátery (jeden aktívny). Z vrcholu vulkánu je úžasný výhľad na okolité sopky Mutnovskij, Opala a Asacha. Návrat do tábora.

deň 6 - 6 - Celodenný presun do národného parku Kľučevskaja. Prekročíme najdlhšiu rieku Kamčatku a pri dobrom počasí už budeme fotiť najaktívnejší vulkán na severnej pologuli. Prebrodíme sa naším terénnym CK autobusom cez nejeden horský potok, prejdeme kamčatskou džungľou. Chceli by ste sa tu stratiť? Zastavíme sa na čučoriedkach, sú vari väčšie ako tie naše? Sme v oblasti, kde je najviac medveďov. Večer príchod pod vulkán Ostrý a Ploskij Tolbačik. Kempujeme v mesačnej krajine, kde Američania spolu so Sovietmi v 80.rokoch skúšali lunochod. Večer obloha s miliardou hviezd.

deň 7 - 7 - Dnes vyjdeme na Ploskij Tolbačik. 5-hodinový výstup cez lávové aj snehové polia. Uvidíme opäť Kľučevskaju? Krásne výhľady na ľadovec a mesačnú krajinu. Tolbačik sa postaral o jeden z najväčších výbuchov v 20. storočí.

deň 8 - 8 - Dnes vzhliadneme tzv. Mŕtvy les. Stovky vyschnutých stromov, prechádzka medzi nimi plus výstupy k sekundárnym kráterom a prechádzka do menších lávových jaskýň. Poobede navštívime oblasť, kde pred 30 rokmi vedci z USA a Rusi skúšali mesačný lunochod. Kde sú stopy po vesmírnom stroji? Večer pri ohni zaspomíname na všetky výstupy.

deň 9 - 9 -

Odchod do civilizácie menom Petropavlovsk a ubytovanie v hoteli. Dlhá sprcha, najlepšia reštaurácia v meste, rybí trh, kaviárový trh, ale aj socha Lenina, Petra a Pavla, budova divadla, pravoslávny kostolík, kde si vysvetlíme rozdiel medzi pravoslávím a katolicizmom. Prejdeme sa po miestnej pláži s výhľadom na Avacha záliv, ktorý je považovaný za najkrajší záliv na svete. Večer skočíme na čapované pivko a šašlík alebo si dáme ikry so šampanským?

deň 10 - 10 -

Pre záujemcov výlet ruskými vrtuľníkmi do údolia gejzírov, ktoré boli objavené až v roku 1941 a patria medzi 5 lokalít na svete, kde môžete gejzír vidieť. Bublajúce bahno, síra, gejzír, gejzírová rieka či najväčší kráter na Kamčatke. Večer už budeme v kempe v blízkosti termálnych kúpeľov a z teplej vody budeme pozerať na divokú prírodu Kamčatky.

deň 11 - 11 - Odlet a prílet domov.


Cena zahŕňa

sprievodcu

miestnych sprievodcov

2 x ubytovanie v turistických hoteloch v  izbách pre dve osoby

2 x horských chatách (6 – 8 ľudí), inak ubytovanie v stanoch Viac o ubytovaní - tu.

polpenziu počas trekingu

raňajky v mestách

transfery

povolenie na treky

vstupné do národných parkov

asistenčné služby

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, víza, ostatnú stravu


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -