Vyhľadávanie zájazdu

Kanada - západTermíny a ceny

Kanada - západ

Vancouver je najkrajšie mesto Kanady a Kanada obrovská krajina, ktorá pre mnohých nie je určená iba na jednu návštevu. Ak si chcete krajinu rozdeliť na dve časti, vybrali ste si správny zájazd. Západná Kanada zasa známa najkrajšou prírodou sveta.

deň 1 - 1 -

Let ponad veľkú mláku, ponad Skalnaté hory, cez niekoľko časových pásem až do cieľa, ktorým je jedno z najkrajších miest na svete. VANCOUVER: usadený na pobreží Pacifiku pod zelenými horami.

deň 2 - 2 -

Zvykneme si na časový posun a vyrazíme do prírody, podľa aktuálneho počasia sa vyberieme buď na vrch Grouse Mountain s krásnym výhľadom na celý Vancouver alebo visutý most Capillano Suspension Bridge, zavesený na lanách vo výške 70 m a dlhý 137 m. Prechádzka po drevených mostíkoch, zavesených medzi 60 metrov vysokými jedľami bude ohromným zážitkom. Nasledovať bude  jeden z najväčších mestských parkov v Severnej Amerike - Stanley park, kde si pozrieme indiánske totemy a tento deň zakončíme prehliadkou historickej časti mesta.

deň 3 - 3 -

Z Vancouveru sa po diaľnici s názvom „Od mora k oblohe“ dostaneme do centra zimných olympijských hier, Whistleru. Po ceste sa zastavíme na vodopádoch Shannon falls a Brandywine falls v oblasti indiánskeho kmeňa Squamish. Najväčším zážitkom dňa bude olympijský Whistler s nádhernou horskou scenériou. Ak bude priaznivé počasie, nájdeme si čas a vyvezieme sa na horu Whistler a z nej rekordnou lanovkou Peak to Peak na vrch Blackcomb. Podľa toho ako dlho sa zdržíme vo Whistleri si zvolíme ďalšie zastávky po ceste – prechádzku k vodopádom Nairn Falls alebo vyhliadku na jazero Lower Joffre Lake. Pokračujeme krajinou a dostávame sa do predhorí Skalistých hôr. Oblasťou kmeňov Squamish, Salish a Shuswap  sa presunieme do mesta Kamloops, kde prenocujeme.

deň 4 - 4 -

Dnešným cieľom je presun do národného parku Jasper. Fantastická horská scenéria bude predzvesťou toho, čo nás čaká ďalej. Nedotknutá panenská príroda, to je Kanada. Pozrieme si fascinujúci sútok riek Clearwater a North Thompson. Zastavíme sa na krátke fotopauzy a prechádzky, aby sme si túto nádhernú krajinu užili. Po obede nás čakajú vodopády Rearguard Falls, vyhliadka na vrch Mount Terry Fox, o ktorom si povieme zaujímavý príbeh, ktorý sa k nemu viaže a vychutnáme si výhľad na najvyšší vrch kanadských Rocky Mountains - Mount Robson. Prekročíme hranice z Britskej Kolumbie do Alberty a víta nás národný park Jasper, ktorý je známy horami, jazerami a zvieratami.

Vysnívané miesta milovníkov prírody a skvelé fotografické možnosti. Pri troche šťastia možnosť vidieť medveďa či losa. Čisté rieky, smaragdové jazerá, alpínske lúky, zasnežené vrcholky hôr, ľadovce, vodopády, divá zver. Budeme sa vyhýbať jeleňom wapiti a vždy zastavíme na tých najlepších výhľadoch.

deň 5 - 5 -

Fakultatívny výlet k nádhernému a najväčšiemu jazeru v národnom parku Jasper - Maligne Lake (výlet nájdete v našich doplnkových službách). Plavba loďou okolo ľadovcov k najfotografovanejšiemu ostrovu v celej Kanade–Spirit Island. Po ceste sa budeme zastavovať a fotiť divú zver. Tu najčastejšie stretávame baribalov, ovce dallove a wapiti. Uvidíme aj vlka, alebo losa? Prejdeme sa ku kaňonu Maligne Canyon a pozrieme si tieto úžasné výtvory prírody tisícročiami hĺbené riečkou Maligne do skaly. Pre aktívnejších je tu možnosť 11km prechádzky v údolí Piatich jazier, alebo sa vyvezieme lanovkou na vrchol Whistlers (2 464 m n. m.), odkiaľ sa nám naskytne pohľad na nekonečné Skalnaté hory.

deň 6 - 6 -

Cesta dolinami lemovanými hrebeňmi úžasných hôr vysokých vyše 3 000 metrov po Icefield Parkway. Vodopády Athabasca, najväčší ľadovec v Skalnatých horách Columbia Icefield a prechádzka k Athabasca Glacier. O Skalnatých horách sa Vám bude aj snívať. Nevyhneme sa ani perle Rockies – jazeru Lake Louise, v ktorom sa odráža ľadovec Victoria. Prechádzame národnými parkami Banff a Yoho, kde sa budeme snažiť zazrieť kamzíka beláka na strmých skalách pozdĺž cesty. V priesmyku Kopajúceho koňa vyskúšame šťastie, či práve pôjde vlak cez dva špirálové tunely, kde uvidíte začiatok aj koniec vlaku tesne nad sebou.

deň 7 - 7 -

Z Goldenu vyrazíme do národného parku Kootenay. Spolu s NP Jasper, Yoho a Banff tvorí národný park Kootenay komplex parkov pokrývajúcich najkrajšiu časť kanadských Skalnatých hôr. Pozrieme si  zaujímavé „Maľované jazierka“ Paint Pots a zastavíme sa na prechádzku kaňonom Marble Canyon. Poobede prichádzame do mestečka Banff, turistického centra národného parku Banff, kde máme možnosť vykúpať sa v horúcich prameňoch Banff Upper Hot Springs alebo ísť na jednu z mnohých prírodných prechádzok, napríklad na jednoduchý výstup na kopec Tunnel Mountain, ktorý nás odmení nádherným výhľadom.

deň 8 - 8 -

Začneme lanovkou, ktorou sa vyvezieme na vrchol Sulphur Mountain a vychutnáme si panoramatický pohľad na Banff a rieku Bow. Kto sa cíti, môže absolvovať výstup na Sulphur Mountain pešo (bežný turista cca 2h). Po obede sa presunieme na vyhliadkovú cestu za Banff a prejdeme sa Johnstonovým kaňonom zaseknutým do hôr. Nádherné scenérie sa tu neustále striedajú. Horské mestečko Banff s obchodíkmi, veľmi priateľskou atmosférou a jeho pyšný, fotogenický Mt. Rundle (2 949 m n. m.). Celý deň strávime v nádhernom prostredí.

deň 9 - 9 -

Doobedie si ešte užijeme v horách, opustíme Skalnaté hory a vydávame sa do oblasti prérií, do mesta Drumheller. Cestou sa zastavíme už v druhom dejisku zimných olympijských hier, tentokrát z roku 1988. Neuveriteľné a rozsiahle roviny, kde okrem fariem neuvidíte nič. Fascinujúca scenéria, ako si ju predstavujeme z kovbojok. Zrazu sa uprostred prérie do zeme zaryje rieka Red Deer, ktorá vytvorila spolu s vetrom a dažďom úžasnú krajinu známu ako Badlands.

deň 10 - 10 -

V provinčnom parku Midlands pri mestečku Drumheller sa nachádzajú tie najneuveriteľnejšie skalné útvary – hoodoos. Okrem nich sa v okolí nachádzajú kaňony Horseshoe Canyon a Horsethief Canyon ako aj jeden z najmenších kostolov na svete. Mimo samotnej krajiny je táto oblasť známa ako jedno z najrozsiahlejších nálezísk dinosaurích kostí na svete. Royal Tyrrell Museum má úžasnú zbierku exponátov a my máme čas si ju dôkladne pozrieť. Kto nemá záujem o dinosaury, má možnosť urobiť si prechádzku popri rieke.

deň 11 - 11 -

Calgary, mesto ležiace na pomedzí nekonečných rovín a Skalnatých hôr. Objavenie ropy a prekvitajúce farmy zabezpečili mestu prosperujúcu budúcnosť a zimné olympijské hry v roku 1988 umiestnili Calgary na mapu sveta. Obchodné centrum s unikátnymi vnútornými záhradami, Calgary Tower vysoká 191 m a čistota mesta porovnateľná s tou v Singapure. Vysvetlíme si čo je systém +15, prejdeme sa po nábreží rieky Bow, ktorej intenzita toku sa oproti Banffu viditeľne zväčšila a oddýchneme si na Princovom ostrove s výhľadom na panorámu hlavného mesta kovbojov.

deň 12 - 12 -

Balíme sa a odlietame z Kanady, blížime sa domov.

deň 13 - 13 - Prílet.


Cena zahŕňa

11 x ubytovanie v hoteloch štandardu 3* v izbách pre 2 osoby Viac o ubytovaní - tu.

privátnu dopravu počas celého pobytu

všetky cestné poplatky

sprievodcu

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

vstupné do národných parkov Jasper a Banff

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, stravu, kanadské víza eTA, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, vratný depozit za izby


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -