Vyhľadávanie zájazdu

Katar - Svetová Doha, púšť a oddych na pláži Termíny a ceny

Katar - Svetová Doha, púšť a oddych na pláži

Úvod - 8 - dňový letecký zájazd

Perex -

Nadčasová Doha, tancujúca púšť, kde modrasté lagúny zvýrazňujú jej krásu, vábivé sokoly, rozvoniavajúce trhy plné arabských tradícií, a to je len začiatok nášho poznávania katarského života. Zažijeme pravý púštny život, pod hviezdami a s večerou, uvidíme fascinujúce prírodné scenérie a rozpovieme si príbeh o Purpurovom ostrove, perlách, futbale, čiernom zlate a šejkovi. Na záver si oddýchneme pri brehoch Perzského zálivu. 

Ubytovanie - 4 x ubytovanie v 4* hoteli v Dohe, 3 x ubytovanie v 4* plážovom rezorte v Abu Samre

Ultra All Inclusive - 7 x raňajky, 1 x večera počas výletu do púšte

Poznámka - Zmena času odletu, miesta odletu a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň -

Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni, odlet do Dohy. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie.

2. deň -

Po raňajkách sa vydáme na poznávanie modernej Dohy, kde našim cieľom bude umelý ostrov a architektonický zázrak Pear-Qatar o rozlohe 4 milióny m2. Spoznáme i kultúrnu dedinu Katara, ktorej ikonou je nádherná mešita a holubník v podobe veže, obdivovať budeme nadčasové mrakodrapy na pobreží Corniche, nahliadneme do úžasného Národného múzea, ktoré prekvapuje v každej časti, lebo už samotná stavba je skvostom. Srdce Dohy tvorí starý trh Waqif, kde sa predávajú tradičné odevy, koreniny, remeselné výrobky a tiež tu radi sedia miestni a popíjajú čaj či fajčia shisu. V blízkosti trhu sa nachádza Sokolí trh a Zlatý trh. Uvidíme aj novú športovú štvrť Aspire Zone s najvyššou vežou a najväčší park a svetové štadióny. Návrat na ubytovanie. Fakultatívne večerná prechádzka medzi vysvietenými mrakodrapmi.

3. deň - Dnes nás čaká návšteva púšte, ktorá vytvára nádherné prírodné scenérie. Púšť v Katare je domovom tiav, plameniakov a oryxov. Nasadneme do džípov a vydáme sa za katarským púštnym dobrodružstvom, kde budeme surfovať na zlatých dunách. Zastavíme sa pri „Vnútrozemskom mori“ v Khor Al Adaid, ktoré je jedným z troch miest na svete, kde sa more stretáva s piesočnými dunami. Má lagúnový systém, ktorý nemá obdobu inde vo svete. Ďalej nás čaká nádherný západ slnka a skvelé večera v púštnom kempe, kde sa zoznámime s tradičným beduínskym životom. Návrat na ubytovanie.

4. deň -

Raňajky. Individuálne voľno. Fakultatívne návšteva Islamského múzea alebo let balónom, návrat na ubytovanie.

5. deň -

Po raňajkách sa vydáme za poznaním mangrovníkov k mestu Al Khor v severnej časti Kataru. Tu vyrástol mangrovníkový les Al Thakhira/Purpurový ostrov a patrí v krajine medzi najväčšie. Oblasť je známa aj pre pozorovanie viac ako 100 druhov vtáctva. Ostrov je neobývaný ale aj s okolím ponúka fascinujúce prírodné scenérie. Odchod na ubytovanie do plážového rezortu v Abu Samre.

6. deň -

Dnes navštívime polostrov Zekreet nazývaný aj ako Ras Abroug, ktorý je plný neobvyklých ikonických bielych skalných útvarov tvarovaných vetrom pripomínajúcich bizarné tvary húb. Tiež ho tvorí náhorná plošina a krásne pobrežie. Nachádza sa tu púštna inštalácia East-West/West-East so štyrmi 14 m vysokými oceľovými monolitmi. V jej blízkosti bola začiatkom 20. storočia postavená mešita a pevnosť v 19. storočí, pôvodne určená na obranné účely kmeňa Al Jalahmah. Pri pevnosti sú malé stavby tzv. madabis, slúžiace na lisovanie datlí. Návrat na ubytovanie.

7. deň -

Raňajky. Individuálne voľno. Ubytovanie.

8. deň -

Transfer na letisko, odlet do Viedne a transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa -

Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 4 x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteli v Dohe, 3 x ubytovanie s raňajkami v 4* plážovom rezorte v Abu Samre. Výlety: prehliadka mesta Doha, púštne safari vrátane večere, výlet k mangrovníkom, výlet na polostrov Zekreet. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa -

Doplatok za jednolôžkovú izbu. Pobytovú taxu. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 60 €/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi). Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -