Vyhľadávanie zájazdu

Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej plážiTermíny a ceny

Keňa - Dokonale safari a oddych na bielej pláži

Úvod - 11 - dňový letecký zájazd

Perex - Dobrodružné safari v troch národných parkoch, spojené s oddychom na nádherných plážach Indického oceánu. Vynikajúce NP Amboseli, Tsawo East a Tsawo West budú garanciou pozorovania tých najikonickejších zvierat Afriky a príjemný plážový rezort vám naopak zabezpečí skvelé dni plné oddychu a relaxu.

Ubytovanie - Safari Lodge a 4* plážový rezort

Stravovanie - Plná penzia počas safari časti programu, All Inclusive počas pobytu pri mori.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer na letisko do Viedne a následný odlet do hlavného mesta krajiny, Nairobi.

2. deň - Prílet do Afriky, na medzinárodné letisko v Nairobi v ranných hodinách. Čaká nás náš transfer a začíname veľké dobrodružstvo. Vydáme sa na cestu smerom k jednému z najpopulárnejších národných parkov Kene – do Amboseli. Názov „Amboseli“ pochádza z masajského slova, a znamená „soľný prášok“. V parku žijú africké slony, a preto je tento región prezývaný „Krajina obrov“. Jedno z najlepších miest v celej Afrike, kde môžete zblízka vidieť obrovské stáda slonov. Tento región je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Strieda sa tu päť rôznych divočín: jazero Amboseli, močaristé oblasti pretkané kyslými prameňmi, akáciami a rozsiahlymi trávnatými porastmi, savany. Ideálne miesto na pozorovanie jedinečnej divočiny. A prečo je Amboseli kráľom prírodných rezervácií? Výhľad z parku, na najvyšší vrchol Afriky, takmer 6000 m vysoké, zasnežené Kilimandžáro – je jedinečný a neopísateľný. Okolo obeda prídeme na naše ubytovanie, budeme mať obed a oddýchneme si po náročnej ceste. Môžeme sa uvoľniť a okúpať sa v bazéne, a započúvať sa do nerušeného zvuku divočiny. Popoludní pôjdeme na safari, až do zotmenia. Po západe slnka sa vrátime na ubytovanie, kde budeme mať večeru.

3. deň - Ráno si privstaneme, aby sme stihli úžasný africký východ slnka. Hneď po skorých raňajkách na nás už bude čakať sprievodca a vyrážame na ďalšie dobrodružstvo do NP Amboseli. Zaujímavosťou jazera Amboseli je, že v období sucha vysychá, zatiaľ čo v období dažďov je naplnené vodou, čo má za následok mimoriadne jedinečnú faunu. Močaristá oblasť priťahuje do parku zvieratá. Amboseli je domovom viac ako 56 druhov cicavcov a stoviek rôznych druhov vtákov. Môžeme vidieť afrického slona, pakone, zebry, veľké mačky, žirafy a tiež rôzne plemená antilop. Piknikový obed si vychutnáme priamo v parku. Popoludní, predtým ako sa vrátime k nášmu ubytovaniu, budeme mať možnosť navštíviť dedinu Masajov, aby sme nahliadli do domovov a životov najbojovnejšieho kmeňa Afriky. Masajovia, ozdobení farebnými korálikmi, žijú z bahna postavených a zlepených chatrčiach, vedú migračný životný štýl, v závislosti od toho, ako dlho im krajina poskytuje jedlo. Po návrate na ubytovanie a po večeri si môžeme pri táboráku vychutnať svetlo miliónov hviezd, ktoré na nás padajú.

4. deň - Po raňajkách sa rozlúčime s Amboseli a smerujeme na naše ďalšie safari miesto v Taita Hills. Taita Hills sa rozkladá na ploche 28 000 akrov mozaikového biotopu, kde fyziognómia rastlín pozostáva z riečneho lesa, savanového lesa a trávnatých porastov. Svätyňa sa rozprestiera nad južným národným parkom Tsavo West a je dôležitou oblasťou rozptylu a migračným koridorom pre voľne žijúce živočíchy medzi národným parkom Tsavo East a národným parkom Tsavo West, vďaka čomu je vysoko cenenou turistickou rekreačnou oblasťou a má ekologický význam. Povrch je vo všeobecnosti hornatý a ponúka dych berúce výhľady na krajinu a pohoria Kilimandžáro, Pare, Uluguru a zoskupenia kopcov Taita so sezónnou riekou, ktorá ju rozdeľuje na údolia a nížiny.

5. deň - Dnes celý deň budeme na safari a budeme pozorovať nádhernú scenériu krajiny a divočinu.

6. deň - Po skorých raňajkách sa odhlásime z nášho hotela a zamierime na pláž Diani, kam prídeme v popoludňajších hodinách. Môžeme dni tráviť slobodne. Môžeme sa opaľovať, plávať v Indickom oceáne, relaxovať. Môžeme navštíviť aj miestny trh, alebo aj drevorezbársku dielňu, kde si môžeme vybrať z najkrajších ručných prác, aby sme si Keňu vzali domov nielen v našich srdciach, ale aby sme si doma na poličku položili aj krásnu drevorezbu.

7. deň - Voľno, leňošenie na pláži.

11. deň - Transfer na letisko, odlet do Viedne.

8. deň - Voľno, leňošenie na pláži.

9. deň - Voľno, leňošenie na pláži.

10. deň - V prípade odletu z Nairobi, miestny prelet z Mombasy.

12. deň - Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné a letiskové poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestny prelet Mombasa - Nairobi. Miestne transfery. 4 x ubytovanie v Safari Lodge (z toho 1x ubytovanie po prílete cestou - v závislosti od letových časov), plnú penziu počas Safari časti programu, 4/5 x ubytovanie v 4* plážovom rezorte s all inclusive. Vstupy do národných parkov podľa programu. safari na džípoch podľa programu. Balenú pitnú vodu v safari autách. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1. Fakultatívne aktivity. Cestovné poistenie. Vstupné vízum.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -