Vyhľadávanie zájazdu

KĽDRTermíny a ceny


Keď sme sem v roku 2005 zorganizovali prvú cestu zo Slovenska aj z Čiech, zážitky nám vyrazili dych. V tom čase Severnú Kóreu navštívilo z celého sveta len 350 turistov. Odvtedy chodíme do tejto uzatvorenej krajiny pravidelne. Pravidelne posúvame hranice poznania Kórejskej ľudovodemokratickej republiky. Poďte do toho s nami!

deň 1 - 1 - Odlet do Pekingu.

deň 2 - 2 - Prílet do Pekingu. Ubytovanie. Posledné náročné predvstupové formality. Prehliadka hlavného mesta Číny podľa Vašich predstáv.

deň 3 - 3 - Odlet do Pchjongjangu. Prílet do iného sveta. Stretnutie s našimi dvoma sprievodcami. Víťazný oblúk (vyšší než v Paríži), Park fontán otvorený v roku 1976 s fontánou do výšky 80 metrov. Položíme kyticu kvetov k pamätníku Kim Ir– Sena a Kim Čong-Ila. Cítite tú atmosféru? Ubytovanie v 4* hoteli v centre mesta.

deň 4 - 4 - PCHJONGJANG – Náš pobyt sa začína. Obrovská Veľká študovňa ľudu na pompéznom námestí Kim Ir–Sena, ktorá je najväčšou knižnicou krajiny. Zmestí sa do nej 30 miliónov kníh a denne ju údajne navštívi 10 000 Kórejčanov. Nájdeme tu aj slovenské knihy? Obed v panoramatickej reštaurácii. Galéria kórejského umenia, Múzeum víťaznej vojny za oslobodenie domoviny, americká loď Pueblo, ktorú sa hrdinským Kórejcom podarilo zajať.

deň 5 - 5 - Mauzóleum Veľkého vodcu Kim Ir-Sena. Absolútne miesto. Cintorín mučeníkov revolúcie so zbierkou 120 búst kórejských hrdinov, ktorým dominuje busta manželky Kim Ir-Sena. Užijeme si mestský život a zahráme bowling s miestnymi. Máme šancu? Presun na juh krajiny. KAESONG – mesto, ktoré počas kórejskej vojny trikrát zmenilo majiteľa.

deň 6 - 6 - Demilitarizovaná zóna PANMUNJOM na hranici s Južnou Kóreou. Výhľad na betónové opevnenie na juhokórejskej strane hranice, náš sprievodca nám vysvetlí, ako to vlastne s tou kórejskou vojnou bolo. Nikde zrejme nenájdete miesto, kde by bolo napätie cítiť viac. Návrat do Pchjongjangu. Vyskúšame miestne metro. Napíšeme pohľadnice domov. Kedy dôjdu?

deň 7 - 7 - 170 metrov vysoká granitová veža Juche, postavená na počesť 70. narodenín Kim Ir–Sena za 35 dní. Panoramatický výhľad na toto unikátne mesto. Pamätník založenia strany. Kosák, kladivo a čo je to tretie? O koho je v KĽDR skutočne dobre postarané? Námestie Kim Ir-Sena. Rodný dom Kim Ir-Sena, kde sa budete môcť s tisíckami Kórejčanov napiť zo studne, ktorú vykopal Kim Ir-Senov dedko. Vedeli ste o tom, že proti Američanom bojoval už Kim Ir-Senov pradedko?

deň 8 - 8 - Smerujeme do krásnych kopcov Myohyangsan. Smerujeme na výstavu medzinárodného priateľstva, kde sa zhromažďujú dary Kim Ir–Senovi a Kim Čong–Ilovi z celého sveta. Dnes ich tu je cez 300 000 a nájdeme medzi nimi aj plaketu od KSS z októbra 1993. Vosková socha Kim Ir-Sena v životnej veľkosti. Budhistický kláštor ako dôkaz náboženskej slobody Kórejčanov. Návrat do hlavného mesta. Návšteva pôrodnice a pionierskeho paláca.

deň 9 - 9 - Čaká nás PYONGSONG, ktorý sa len nedávno otvoril pre turistov. Návšteva textilnej fabriky, strednej školy a prechádzka centrom. Ideme Kórei pod kožu. Návrat do Pchjongjangu a prechádzka centrom mesta (ak nám budú naši sprievodcovia dôverovať). Rozlúčková večera. Spomienky na celý život.

deň 10 - 10 - Transfer na železničnú stanicu a odchod kvalitným lôžkovým vlakom do Číny. Posedenie v jedálenskom vozni s obrazmi vodcov.

deň 11 - 11 - Čínskokórejskú hranicu prekročíme v ranných hodinách. Sme v kapitalizme. V absolútnom omámení budeme blúdiť pekinskými uličkami. Nevrátime sa?

deň 12 - 12 - Transfer na letisko a odlet domov. Prílet do Európy.


Cena zahŕňa

ubytovanie v dvojposteľových izbách 4* a 5* hotelov (s výnimkou 1 noci v tradičnom hoteli v Kaesongu),

všetku dopravu v rámci Číny a KĽDR,

plnú penziu v rámci KĽDR,

vybavenie veľmi náročných víz,

2 miestnych sprievodcov,

výťah do veže Juche,

unikátne zážitky,

slovenského -sprievodcu.

Cena nezahŕňa

fakultatívne aktivity, letiskové poplatky, kyticu kvetov k soche Kim Ir- Sena, kórejské víza, dopravu Peking-Pchjongjang-Peking.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -