Vyhľadávanie zájazdu

Klenoty stredného Slovenska Termíny a ceny

Klenoty stredného Slovenska

Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex - Nechajte sa zlákať krásami Slovenska, kde pulzuje geografický stred Európy a kde bohaté banské mestá dotvorili dokonalý stredoslovenský kaleidoskop. Hrady, zámky, kostolíky, malebné uličky lákajúce k nazretiu a vznešené horské masívy, vytvárajú z tohto kúta jedinečný klenot. 

Ubytovanie - 2x ubytovanie v 2*/3* hoteli/penzióne

Stravovanie - 2x raňajky

Poznámka - Nástupné miesta: Bratislava, Trnava, Piešťany.

Doprava - Autokar.

1. deň - Odchod z Bratislavy v skorších ranných hodinách. Prvou zastávkou bude komplex benediktínskeho kláštora v Hronskom Beňadiku, kde si pozrieme Baziliku sv. Benedikta a sprístupnené časti kláštora. Načrieme spolu do vzácnej histórie mníšskeho života. Pokračovať budeme do Kremnických Baní. Ocitneme sa v geografickom strede Európy, ktorý sa nachádza práve v Kremnických vrchoch. Následne nás privíta banícke mesto Kremnica, kde navštívime centrum mestečka. Pozrieme si mestský hrad s kostolom sv. Kataríny a mestské opevnenie.

2. deň - Po raňajkách sa vydáme na prehliadku vzácneho dreveného artikulárneho kostola v Hronseku. Evanjelický kostol z 18. storočia je od roku 2008 zapísaný v zozname UNESCO. Návšteva hradu v Slovenskej Ľupči bude zážitkom. Prvé zmienky sa datujú až do 13. storočia. Uchváti nás i malebná banícka obec Špania Dolina, so zachovalými pôvodnými baníckymi ľudovými stavbami s typickými drevenými pavlačami. Obec je preslávená aj paličkovaním povestných špaňodolinských čipiek. V roku 1883 tu bola otvorená i škola paličkovania. Svoje brány nám otvorí jeden z klenotov Slovenska - mesto Banská Bystrica. Historické centrum skrýva množstvo pokladov - Mestský hrad, kostol sv. Františka Xaverského, Hodinová veža, Benického dom, Pamätník SNP (fakultatívne možnosť návštevy) a mnohé ďalšie.

3. deň - Poslednou zastávkou nášho programu bude nádherné banské mestečko Banská Štiavnica. Čaká ná námestie sv. Trojice so známym morovým stĺpom so súsoším sv. Trojice. Pri ňom sa nachádza unikátny banícky betlehem zobrazujúci vývoj, históriu a tradície v rezbárskej podobe. Počas pešej prehliadky si predstavíme ďalšie pamätihodnosti mesta ako Dom Maríny, Sládkovičovej lásky, pozrieme si radnicu, Starý zámok a Nový zámok, budovy Baníckej a Lesníckej akadémie, Banícke múzeum v prírode. Pred odchodom z mesta ešte zájdeme k najstaršiemu tajchu Veľká vodárenská, ktorý ma neobvyklú tyrkysovú farbu. Návrat do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 2 x ubytovanie s raňajkami v 2*/3* hoteli/penzióne. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -