Vyhľadávanie zájazdu

KodaňTermíny a ceny


Úvod - 4 - dňový letecký zájazd

Perex - Symbol Kodane – malá morská víla nás už očakáva, aby poodhalila všetky svoje tajomstvá! Najdlhšia pešia zóna sveta v Kodani, plavba po kanáloch, kráľovský zámok, starodávne mesto Roskilde a katedrála s hrobmi 37 kráľov, najkrajší dánsky zámok Frederiksborg a mnoho ďalších zaujímavých miest.

Ubytovanie - 3x v hoteli 3*

Stravovanie - 3x raňajky, v termíne 16.09. - 19.09. 3x polpenzia 

Poznámka - V termíne 02.04. - 05.04. sa pripojíme ku skupine zájazdu Veľký okruh Dánskom. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená. 

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy na letisko Swechat, odlet do Kodane. Prechádzka najdlhšou pešou zónou sveta Stroget, na ktorej sa vždy niečo deje. Radničné námestie je skutočným srdcom mesta. Prejdeme sa kanálom Nyhavn – staromódnym kanálom vybudovaným pre prístup obchodníkov do centra mesta, ktorý je obklopený štítovými domami a trendy kaviarňami. Plavba po kanáloch Kodane. Kráľovský zámok Amalienborg, nádherný Frederikov Mramorový kostol, najkrajšia kodaňská fontána Gefion a zhliadneme symbol mesta Malú morskú pannu. Fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli. Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po ostrove Sjaelland. Najprv navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov a múzeum Vikingov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso. Zastávka pri letnej rezidencii dánskej kráľovskej rodiny zámku Fredensborg. Presun do mesta Helsingor, kde si pozrieme mesto a Hamletov hrad Kronborg. Poobede návrat do Kodane. Snáď každé mesto má svoje typické symboly. Kodaň ich má hneď niekoľko a jednou z nich je bezpochyby štvrť Christiania. Čas akoby sa tu zastavil niekde v 60-tych - 70-tych rokoch. Polorozpadnuté domy pomaľované grafitmi, pouličné lampy s vlajúcimi umelými kvetinami. Život ide iným tempom, no rozhodne sa tu nudiť nebudeme. Návrat na ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Charlottenborg – Kráľovská akadémia umenia, zámok Christiansborg a Carlsbergová glyptotéka. Vychutnáme si pohľad z Okrúhlej veže na vrch ktorej sa dostaneme po šikmej plošine. Zámok Rosenborg s dánskymi korunovačnými klenotmi, Národná galéria, návšteva kostola Krista Spasiteľa a druhej najstaršej severskej univerzity. Ochutnáme národný alkohol Akvavit alebo pivo Tuborg v najstaršej kodanskej krčme. Vo večerných hodinách možnosť prehliadky Planetária Tycho Brahe. Návrat na ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Návšteva Grundvikovho kostola, Skanzenu a pivovaru Carlsberg. Individuálne voľno. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň – Kodaň – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, 3x večeru v termíne 02.04.-05.04, autokar počas druhého dňa zájazdu, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu 135 EUR, vstupy, cestovné poistenie, prepravu počas pobytu v Kodani okrem uvedeného.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -