Vyhľadávanie zájazdu

Korzika ostrov kontrastovTermíny a ceny

Korzika ostrov kontrastov

Úvod - 8-dňový letecký zájazd.

Perex - Francúzsky ostrov Korzika je miesto, kde sa spoločne snúbili krásne belavé piesočnaté pláže s divokou hornatou prírodou.  Pokocháme sa romantickými plážami, priezračným morom, vysokými pohoriami, nedotknutou prírodou, ale i divokými vodopádmi či pokojnými hlbočinami.  Je to ostrov kontrastov známy svojimi malebnými starobylými horskými mestami, dedinami a prístavmi. My sa vydáme po stopách korzickej histórie a slávneho rodáka Napoleona Bonaparteho... 

Ubytovanie - 7x ubytovanie v hoteli 3*.

Stravovanie - 7x raňajky.

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - letecká

1. deň - 1. Transfer z Bratislavy na letisko vo Viedni a následne odlet do Bastie. Po prílete transfer na prehliadku starého mesta Bastie – prístav, námestie St. Nicolas, radničné námestie, kostol St. Jean Baptiste, citadela zo 16. storočia. Po ceste do hotela si užijeme dva krásne panoramatické výhľady – Notre Dame de la Serra a San Antonino. Ubytovanie.

2. deň - Po raňajkách vyrazíme smerom do vnútrozemia. Navštívime „najkorzickejšie“ mesto Korziky – Corte, situované v samom srdci ostrova. Prehliadka historického centra turistickým vláčikom. Ďalej uvidíme Citadelu, kostol Nanebovstúpenia a malebné uličky, ktoré boli počas krátkeho obdobia korzickej nezávislosti svedkami najväčšieho rozkvetu korzickej vzdelanosti. Poobede prejazd priesmykom Col de Verghio do Porta. Užijeme si atmosféru pohodovej prímorskej dedinky Porto, ktorému na západnom pobreží dominuje „Golfe du Porto“, strážna veža postavená Janovčanmi na obranu proti nájazdom Saracénov. Ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Dnešný deň začneme oddychom na pláži. Po obede (cca 14:30 h) sa vyberieme na výlet loďou na Calanche de Piana – vysoké červené skalné útesy vytvárajúce pôsobivé geologické formácie. Odchod autobusom do Cargése na prehliadku grécko-katolíckeho kostola. Ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Dnes sa vydáme spoznávať rodisko slávneho Napoleona Bonaparteho. Ajaccio, najväčšie a hlavné mesto ostrova, typické svojimi pôvabnými námestiami a múzeami, láka návštevníkov rodným domom Napoleona Bonaparte, palmovými a platanovými promenádami priam pozývajúcimi na pohodovú prechádzku popri pobreží. Absolvujeme pešiu prehliadku a potom sa presunieme autobusom na panoramatickú vyhliadku na súostrovie Sanguinaires. Ubytovanie.

5. deň - Raňajky. Odchod z Ajaccia cez Col St Georges a Olmeto, návšteva vnútrozemského mestečka na kopci s dlhou históriou - Sarténe. Jeho poloha zaručuje krásne výhľady do údolia a na okolitú krajinu. Prezrieme si námestie Place de la Liberation, kostol S. Marie. Pokračovanie do Porto Vecchio. Poobede relax na pláži. Ubytovanie.

6. deň - Raňajky. Výlet do atraktívneho mesta Bonifacio, ktoré leží na najjužnejšom cípe Korziky. Mesto s výbornou polohou leží na 70 m vysokom vápencovom brale nad tyrkysovými vodami Stredozemného mora. Prehliadka citadely, ktorú vybudovali Janovčania. Z citadely vedú do mesta dve schodiská, tretie s názvom Schodisko Kráľa aragonského vedie k moru a podľa legendy ho vytesali Aragonci za jednu noc. Prehliadka malebného centra Vielle Ville (starého mesta), námorníckeho cintorína alebo vychádzka k majáku Phare de Pertusato. Fakultatívne plavba loďou do neďalekých jaskýň a zátok (calanque) a plavba okolo mesta k najznámejšej skale Korziky, nazývanej zrnko piesku (Grain de Sable). Pohľad z mora na mesto na vysokom bielom vápencovom brale je jedinečný a žiadny návštevník mesta Bonifacio by si ho nemal nechať ujsť. Ubytovanie.

7. deň - Raňajky. Doobedie strávime na pláži (individuálne voľno) a poobede sa spoločne transferom presunieme na ubytovanie pri Bastii.

8. deň - Raňajky. Transfer na letisko v Bastii a odlet do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň - Bastia - Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava - Schwechat - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko, autokarovú dopravu počas okruhu, 7x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, sprievodcu CK SATUR. 

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu 298 EUR. Vstupy, fakultatívne výlety - plavby loďou, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -