Vyhľadávanie zájazdu

Kostarika - džungľa a karibské pláže Termíny a ceny

Kostarika - džungľa a karibské pláže

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) - SAN JOSÉ: Odlet z Prahy (Viedne) do San José - hlavného mesta Kostariky. Večer po prílete transfer do hotela, nocľah.

deň 2 - POÁS - SAN JOSÉ: Ráno presun kopcovitou krajinou kávových plantáží a pastvín až k vrcholu aktívneho vulkánu Poás. Pešo k vyhliadke na jeden z najväčších sopečných kráterov na svete (v priemere 1,5 km, hĺbka 300 m, výška 2.708 m n.m.), z ktorého je možné pozorovať a fotiť stúpajúci dym. Potom návšteva kávových plantáží s celým procesom spracovania až po ochutnávku čerstvo praženej kávy. Poobede prehliadka centra San Jose - národného divadla Teatro Nacional, tržnice Mercado Central, fakultatívne možnosť návštevy niektorého z múzeí (jadeitu alebo zlata) s predstavením predkolumbovských kultúr Kostariky.

deň 3 - SANTA ELENA: Presun do kopcov, do západného mestečka Santa Elena, ktoré v 50.rokoch založili americkí kvakeri. Cestou ešte zastávka v Sarchí, ktoré je centrom výroby nábytku a drevených, pestro maľovaných vozíkov (carretas), exkurzia do jednej z fabrík. Poobede pre záujemcov fakultatívne návšteva parku Selvatura s najlepšou Canopy Tour v Kostarike (lanové dráhy v korunách stromov, 15 lán, najdlhšie meria 1 km), závesné mosty, záhrada až s 20 druhmi motýľov, leňochodmi, Herpetarium s plazmi a obojživelníkmi vrátane žiab.

deň 4 - MONTEVERDE - ARENAL : Monteverde, návšteva preslávenej prírodnej rezervácie, ktorá je domovom rozmanitých druhov cicavcov vrátane jaguára, ocelota alebo tapíra, množstva vtákov, medzi inými quetzala (kvesal chocholovitý), tukanov i kolibríkov, ďalej motýľov, ale tiež cez 2.500 druhov rastlín vrátane epifytov, orchidejí, prastarých papradí a lián. Prechádzka hmlistým pralesom. Potom prejazd okolo jazera Arenal medzi Kordillerami Guanacaste a Tilarán čarovnou krajinou s osamelými farmami k vulkánu Arenal (1.633 m), jedného zo symbolov Kostariky, ktorý sa prebudil po silnom zemetrasení v roku 1968, posledné roky je však opäť bez akejkoľvek aktivity.

deň 5 - ARENAL: Pobyt v NP

deň 6 - LA FORTUNA - TORTUGERO: Doobedný prejazd vnútrozemím na karibskom pobreží do prístavu a plavba loďou do dedinky Tortugero, ktorá je najviac osídleným miestom tejto planéty. Ubytovanie v jednoduchom hoteli (vyššie kategórie za príplatok). Nocľah.

deň 7 - TORTUGERO - LIMON - PUERTO VIEJO: Ranná plavba po rieke Tortugero a susedných kanáloch. Prebúdzajúca sa príroda ponúkne neopakovateľnú možnosť pozorovať opice, kajmany a vzácne druhy vtáctva. V tejto prírodnej rezervácii nie sú pozemné komunikácie a džungľa vyrastá priamo z vody a tvorí priamo mystické scenérie. Pokračovanie po rieke do mesta Limon, cestou môžete pozorovať flóru a faunu pobrežného ekosystému, opice pavúčie, vrešťany, krokodýly či kajmany a napríklad aj leňochody trojprsté. V Limone prestup na minivan a presun do oblasti Puerto Viejo. Ubytovanie a nocľah.

deň 8 - PUERTO VIEJO / CAHUITA: Raňajky, individuálne voľno a nocľah. Možnosť fakultatívneho výletu do prímorského národného parku Cahuita.

deň 9 - PUERTO VIEJO: Raňajky, individuálne voľno a nocľah.

deň 10 - PUERTO VIEJO - SAN JOSÉ - PRAHA: Transfer do San José na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 11 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -