Vyhľadávanie zájazdu

Kostarika - všetky farby a chute ZemeTermíny a ceny

Kostarika - všetky farby a chute Zeme

Úvod - 12-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie - 3*/4* hotely.

Stravovanie - Raňajky, 2 x obed.

Povinné doplatky - Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca na mieste).

Doprava - Letecká z Viedne s prestupom.

1. deň - Odlet z Viedne na Kostariku, malého raja Centrálnej Ameriky. Po prílete sa presunieme do hotela, aby sme načerpali sily na naše poznávanie.

2. deň - Po raňajkách začneme naše poznávanie tejto krajiny. Prvou zastávkou bude prírodný park La Paz Waterfall Gardens. Nachádza sa len hodinku od mesta San José. Prejdeme sa okolo spleti nádherných vodopádov uprostred dažďového pralesa. Pozrieme sa do galérie kolibríkov, domu plazov, domu vtákov, motýlej záhrady a spoznáme i rôzne druhy žiab, ktoré obývajú miestne pralesy. Toto miesto je lákadlom pre všetky vekové kategórie. Presunieme sa do oblasti Arenal, kde sa bude nachádzať i náš hotel. Táto oblasť je známa najmä miestnym vulkánom Arenal a ponúka rôzne možnosti vyžitia. Pre záujemcov sú k dispozícií rôzne fakultatívne aktivity: horúce pramene, jazda na koni, canopy tours, visiace mosty, jaskynné expedície, rafting, canyoning a pozorovanie vtákov.

3. deň - Dnes sa vydáme na výlet loďou a to do prírodného parku Caño Negro, ktorý sa nachádza na hranici medzi Kostarikou a Nikaraguou a je jednou z najdôležitejších mokraďových oblastí v krajine. Je veľmi dôležitým miestom z globálneho hľadiska, nakoľko sa tu usídľujú rôzne druhy migrujúcich vtákov z celého sveta. Nachádzajú sa tu rieky Rio Frio a Cold River, ktoré celú oblasť zavodňujú. Budeme mať možnosť pozorovať miestnu faunu v jej prirodzenom prostredí. Naša cesta sa začne v prístave Los Chiles, kde sa nalodíme na otvorenú loďku. Na lodičke strávime približne dve hodiny so skúseným kapitánom. Cestou nás budú sprevádzať rôzne druhy opíc, volaviek, bocianov, uvidíme leňochody, korytnačky a krokodíly. Po skončení plavby si vychutnáme obed v miestnej reštaurácii.

4. deň - V dnešný deň budeme mať i trošku adrenalínu, čaká nás návšteva oblasti neďaleko sopky Arenal a to konkrétne Mistico Arenal Hanging Bridges Park. Oblasť dažďových pralesov sa nachádza medzi nížinou a horami, preto je domovom rôznych druhov zveri (jaguáre, pumy, tapíry) a rastlín (v oblasti sa ich nachádza cca 700 druhov). Miestny sprievodca nás prevedie pralesom a povie nám čo to o prírodnej histórií tejto oblasti. Najväčším lákadlom sú visiace mosty, ktorých je v tejto oblasti 15 a 6 z nich je priamo v džungli. Z mostov sa nám naskytne nádherný, úplne iný pohľad na okolité pralesy. Večer nás čaká oddych a návšteva miestnych kúpeľov Ecotermales Fortuna. Prírodné bazény s termálnou vodou uprostred dažďového pralesa nám ponúknu dokonalý oddych a relax.

5. deň - Tento deň bude venovaný presunu do oblasti Monteverde. Po príchode sa ubytujeme v Monteverde Cloud Forest Lodge. Je to horský ecolodge, nachádzajúci sa uprostred dažďového pralesa. Vo večerných hodinách sa vydáme na nočnú prechádzku okolím. Uchváti nás nádherná príroda, uvidíme farebné tukany, kolibríky a množstvo iného vtáctva, leňochody a opice.

6. deň - Po raňajkách sa vydáme na miestne plantáže s cukrovou trstinou. Farma, na ktorú vás zoberieme je v rukách majiteľov už tri generácie. Dozvieme sa všetko dôležité o pestovaní cukrovej trstiny, o jej spracovaní a neminie nás ani ochutnávka. Odtiaľ sa vydáme na kávovníkovú plantáž, kde nám priblížia pestovanie preslávenej kostarickej kávy. Poslednou zastávkou bude dom kakaa, kde sa dozvieme o výrobe čokolády a uvidíme i výrobu likéru z cukrovej trstiny. Ukončením prehliadky bude ukážka remeselnej výroby cukríkov a rôznych snackov z cukrovej trstiny.

7. deň - Po poznávaní máme pred sebou zaslúžený relax na nádherných plážach v oblasti Guanacaste. Ponúkame ubytovanie v dvoch hoteloch: hotel Tamarindo Diria, v izbách Family pool view – hotel poskytuje len raňajky alebo hotel Margaritaville Beach Resort, v izbách štandard – hotel poskytuje all inclusive.  

8. deň - Počas pobytu nás čaká ešte jedno prekvapenie vo forme výletu a to Sunset Catamaran Open Tour. Nalodíme sa na katamarán Marlin del Rey a vydáme sa na plavbu. Cestou nás budú sprevádzať korytnačky, delfíny a lietajúce ryby. Ak budeme mať šťastie, uvidíme aj veľryby (závisí od sezóny). Počas zastávok sa budeme kúpať na otvorenom mori, môžeme loviť ryby a odvážlivci môžu šnorchlovať. Na záver nás posádka pohostí pripraveným jedlom.

9. deň - Voľno na pláži.

10. deň - Voľno na pláži.

11. deň - V predposledný deň sa presunieme späť do San José k nášmu odletu do Viedne. Rozlúčka s touto nádhernou krajinou bude naozaj veľmi ťažká, ale o to krajšie budú naše spomienky.

12. deň - Prílet do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 10 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch s raňajkami. 2 x obed počas výletov. Výlety a vstupy podľa programu. Odletovú taxu. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR. Cestovné poistenie.

Celková cena nezahŕňa - Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Príplatok za jednolôžkovú izbu. Príplatok za ubytovanie v hoteli s all inclusive programom 550 EUR. 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -