Vyhľadávanie zájazdu

Krajinou kaňonov a puebiel Termíny a ceny

Krajinou kaňonov a puebiel

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom a let do Phoenixu. Transfer do Tucson, ubytovanie. Nocľah v Tucson.

deň 2 - KAKTUSOVÉ ZÁHRADY ARIZONA: Presun do rezervácie Arizona Sonora Desert Museum, kde žije 300 druhov zvierat vrátane tarantulí, štrkáčov a púm. Potom peší výlet pravou záhradou kaktusov v NP Saguaro. Nocľah v Tucson.

deň 3 - TOMBSTONE: MESTO MARŠÁLA EARPA: Skoro ráno prejazd do Tombstone. Ako zázrakom sa ocitneme v dobách starého dobrého Divokého západu, kedy udatní pištoľníci s rukou rýchlejšou ako útok štrkáča bránili osadníkov pred banditami. Prejazd do Alamogordo cez jednu z najtajnejších vojenských základní White Sands Missile Range (podľa aktuálnej situácie návšteva), kde Američania odpálili v lete 1945 prvý jadrovú pumu v dejinách ľudstva. Nocľah v Alamogordo.

deň 4 - NP CARLSBAD CAVERNS: DO STREDU ZEME: Návšteva jaskynného systému Carlsbad Caverns, ktorý je tak veľký, že by v jeho hlavnej sále zaparkoval Boeing 747. Peší zostup na dno jaskyne je nesmierne pôsobivý - atmosférou porovnateľný iba s čítaním klasické verneovky "Cesta do stredu zeme". Späť na povrch nás pochopiteľne vyvezie výťah. Cestou na juh zastávka pri kamennej hradbe NP Guadalupe Mountains so zvyškami dostavníkovej stanice. Nocľah v Alamogordo.

deň 5 - BIELE PIESKY – SANTA FÉ - TAOS : Pod siluetou pohoria Andres nás čaká zázrak - totiž belostné duny rezervácie White Sands - Biele piesky. Žiarivo bielu farbu má na svedomí sadrovec, ktorý voda vymýva z hôr, púštne jazierko Lucero ukladá na dne a vietor roznáša ďalej na sever, kde ho usadzuje v mnohokilometrových vlnách jemného piesku. Prejazd do Santa Fé a ďalej pozdĺž Rio Grande do kúzelného Taos, ubytovanie, nocľah.

deň 6 - TAOS PUEBLO - DURANGO: Prehliadka Taos, ktoré najlepšie charakterizuje pohoda usadená do svetlo hnedého štuku španielskej pueblovej architektúry. Útočisko tu kedysi našiel legendárny dôstojník americkej kavalérie Kit Carson. Prehliadka elegantného indiánskeho puebla Taos Pueblo a odchod do Duranga so zastávkou pri moste Grande Gorge Bridge, ktorý sa dramaticky klenie nad riekou Rio Grande. Nocľah v Durango.

deň 7 - ŽELEZNICOU DO SILVERTONE : Dobrodružná jazda historickým vláčikom do Silverton. Prehliadka osady, ktorá ohromne zbohatla na ťažbe striebornej rudy, a ktorá si uchovala autentický ráz Divokého západu. Legendárna horská cesta Route 550 nás prevedie radom horských pasov až do blízkosti NP Black Canyon of Gunnison. Nocľah na trase.

deň 8 - BLACK CANYON OF GUNNISON: Dnes si z niekoľkých pôsobivých vyhliadok prezrieme NP Black Canyon of Gunnison, ktorého útesy patria k najstrmším v USA. Cestu do Moab si spestríme prejazdom pôvabným údolím Castle Valley. Popoludní návšteva NP Canyonlands - respektíve prekrásneho oblúka Mesa Arch, odkiaľ z výšky stoviek metrov zbadáme krajinu akoby rozrezanú frézou šialeného umelca. Nadpozemskú scenériu majú na svedomí rieky Colorado a Green. Nocľah v Moab.

deň 9 - SKALNÉ OBLÚKY NP ARCHES: Prehliadka skalných oblúkov jedného z najznámejších národných parkov USA Arches. Možnosť výberu z rady neopakovateľných peších výletov vrátane prechádzky k Delicate Arch - oblúku, ktorý je symbolom štátu Utah. Nocľah v Moab.

deň 10 - TAJOMNÉ MIESTA NA MESA VERDE: Prejazd do NP Mesa Verde. Skalné mestá ľudu Anasáziov nájdeme vo výške 2,5 km. Sú postavené na vnútorných stenách stolovej hory spôsobom, že odborníci dodnes žasnú nad zručnosťami tejto starobylej civilizácie. V rámci prehliadky navštívime aj Cliff alebo Spruce Tree Palace, najzachovalejší z týchto kamenných palácov. Nocľah v Blanding/Bluff/Mexican Hat.

deň 11 - NP MONUMENT VALLEY: Najskôr krátko navštívime meandry rieky San Juan v SP Goosenecks a vyhliadku nad Údolím bohov. Potom sa vydáme do Údolia monumentov. Každého napadne, že toto už videl. Prečo nie? Veď úvodná scéna z filmu Vtedy na západe preslávila údolie po celom svete. Možnosť prieskumu údolia v terénnych vozidlách navažských indiánov (fakultatívne). Nocľah v Holbrook.

deň 12 - SKAMENELÝ LES: Návšteva NP Petrified Forest, v ktorom pred 250 mil. rokov došlo k procesu tlenia drevín a sýtenia silicami. Výsledkom je les skamenelých stromov. Cestou do Flagstaff zastavíme pri 170 m hlbokom a viac ako 1,5 km širokom kráteri Meteor Crater. Gigantická diera je výsledkom kozmickej kolízie meteoritu, ktorý skrížil dráhu so zemou pred 22 tisíc rokmi a napríklad v nej trénovali americkí astronauti pristánie na mesiaci. Nocľah vo Flagstaff.

deň 13 - GRAND CANYON - SEDONA : Odjazd k najväčšej atrakcii USA - totiž k Veľkému kaňonu. Fakultatívne let nad obrou hračkou prírody. Kolosálny útvar si vychutnáme z úžasných vyhliadok. Odchod do Sedona cez Oak Creek Canyon. Čo do veľkosti je možno trpaslíkom, zato vyniká krásou a intímnym pôvabom.

deň 14 - APACHE TRAIL: Dopoludnia prehliadka Sedona. Potom prejazd k jazeru Theodore Roosevelt Lake a pútavá jazda po Apache Trail v pestrej scenérii jazerných kaskád, horských priesmykov a kaktusových hájov. Zastávka v Tortilla Flat na preslávenej Killer Chilli. Pokiaľ čas dovolí, navštívime neskoro poobede mestečko duchov Goldfield. Nocľah v meste Phoenix.

deň 15 - ODLET DO PRAHY(VIEDNE): Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 16 - PRÍLET DO PRAHY(VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -