Vyhľadávanie zájazdu

Kráľovstvami Škandinávie - Dánsko a NórskoTermíny a ceny

Kráľovstvami Škandinávie - Dánsko a Nórsko

Dve kráľovstvá Škandinávie, ktoré boli v minulosti súčasťou jedného kráľovstva. Úžasná príroda v kombinácii s kopu zábavy a akčnými zážitkami. Dánsku sme vám a vaším deťom ušili skvelý program na mieru. Legoland zložený z miliónov kociek, kolotoče v zábavných parkoch a zvieratká na safari, v ZOO aj v akváriu. Z metropole Dánska, Kodane preletíme do najzelenšieho hlavného mesta sveta Osla. Presunom do najnórskejšie mesto sveta (UNESCO) nás čaká aj najdlhší fjord a najväčší ľadovec. Prechádzať budeme najdlhším cestným tunelom sveta, najstrmšou cestou Nórska a aj slávnou Cestou trollov. Nesmú chýbať ani najkrajšie fjordy Nórska, oba v UNESCO. Poďte spolu s nami do krajiny rozprávkara Hansa Christiana Andersena a najlepšej krajiny na život na svete, užite si tak leto v škandinávskom štýle.

deň 1 - 1 -

Prilietame do Aalborgu, štvrtého najväčšieho mesta v Dánsku a zároveň jedného z najstarších obývaných miest v oblasti. Po obede v centre mesta sa presúvame na najsevernejší cíp Jutského polostrova. Uvidíme Jutland. Poľnohospodársku krajinu striedajú polia a pasienky s dobytkom. prichádzame na najmalebnejšie miesta v Dánsku, kde chodili pre svoje inšpirácie mnohí dánski maliari. Prechádzame dedinkou Skågen, pozrieme si jej malebné zákutia a prejdeme sa plážami Grenen. Jedny z najkrajších škandinávskych pláží vôbec. Nikto by nepovedal, že v Dánsku niečo takéto nájdeme. Odvážnejší sa počas slnečných dní aj kúpu. Pri trocha šťastí stretneme tulene, ako sa vyvaľujú na pláži. Pozrieme si tam aj bunkre Atlantického valu.

deň 2 - 2 -

Plno zážitkov ako sa patrí. Poriadne sa vybláznime v jednom z dvoch najväčších zábavných parkov v krajine. Poriadne sa vykúpeme v Aqualande. Užijeme si veľa zábavy, čaká nás Fårup aj jeho húsenkové dráhy, kolotoče a vláčiky. Kto bude hladný dáme si hod dog, burgre alebo pizzu. Deň zábavy ako z filmov. Kto sa nebojí ide na „Orkán“ alebo máte nervy na „Saven“? zahráme si golf alebo spravíme detský vodičák? Je tu zábavy na celý deň.

deň 3 - 3 -

Presunieme sa do centrálneho Dánska, kde sa nachádza jedno z najlepších akvárií so žralokmi. Dozvieme sa o nich takmer všetko. Uvidíme ako sa kŕmia. Zistíme veľa o oceánoch a nájdeme si nových priateľov v rybom svete. Kajakom prejdeme od pólu k pólu a zistíme veľa o ľadových kryhách. Ako sa volá najväčší žralok na svete? Aby toho nebolo dosť zažijeme poriadnu ZOO. Skamarátime sa s gorilami, pozrieme si nosorožce a budeme hľadať levy. Kto sa nebojí vstúpiť s nami do Jurského Parku? Tu si dáme Baobab burger alebo rhino menu? Koľko druhov dinosaurov stretneme?

deň 4 - 4 -

Dnes nás čaká jedna z top destinácií zájazdu. Celý deň v Legolande. Pri vstupe sa odfotíme s bránou postavenou z lega. Celý svet tu je postavený z lego kociek. Dozvieme sa jeho históriu a pozrieme si modely najvyšších budov sveta, prejdeme sa Aténami, odfotíme sa pri Mount Rushmore, stretneme Hansa Christiana Andersena ako sedí na lavičke a číta rozprávku? Zažijeme dobrodružstvá lego postavičiek z filmov, naučíme sa bojové umenie v Ninjago. Kto si dá obedové menu v Legoréde? Kto si postaví svoju vlastnú figúrku? Zachránime expedíciu do polárnych oblastí?

deň 5 - 5 -

Presunuli sme sa do rozprávkového mesta, Kodane. Užijeme si ju úplne naplno. Chcete ísť ja do Tivoli? Prejsť sa vodnými kanálmi starého mesta či vidieť ikonické miesta tohto malebného mesta? Prejdeme si mesto a uvidíme dom Hansa Christiana Andersena. Všade plno bicyklov, rôznych tvarov a veľkostí. Ochutnáme dánsku zmrzlinu. Kto sa chce previezť mestom na bicykli? Mesto farebných domčekov ako z rozprávky, povieme si niečo o dobrej dánskej kráľovnej, pozrieme si domček, kde býval najznámejší Dán Hans Christian Andersen, potešíme sa zo sochy Malej morskej panny a odletíme domov. K nezabudnuteľným rozprávkam jednoznačne patrí aj Pippi dlhá pančucha, ktorej obľúbeným zvykom bolo spať s nohami na vankúši a hlavou pod pokrývkou...Je Dánsko rozprávková krajina?

Určite sa prejdeme večernou Kodaňou, do hotela sa odvezieme autobusom a plní zážitkov zaspíme.

deň 6 - 6 -

Minieme posledné dánske koruny, posledný lego obchod a rozlúčime sa definitívne s Dánskom. Prilietame do hlavného mesta Nórska. Prvá prechádzka po promenáde Karl Johans Gate.

deň 7 - 7 -

Začíname v hlavnom meste Oslo. Ulica Karla Johana – hlavná ulica Nórska, pomenovaná podľa francúzskeho maršala z napoleonských čias a zároveň švédskeho korunného princa. Vysvetlíme Vám prečo. Kráľovský palác, ktorý mestu dominuje a mohutná červená Radnica nad prístavom. Moderná časť prístavu Aker Brygge s krásnymi stavbami od Renza Piana a stredoveká pevnosť Akershus. Pre záujemcov Národná galéria s obrazmi najznámejšieho nórskeho maliara Edvarda Muncha. Mimochodom, na Waldemar Thranes gate 8 v Oslo nájdete aj reštauráciu Schrøder, do ktorej rád chodieva Harry Hole. Výhľad na mesto zo strechy prekrásnej modernej opery, kam sa mladí Nóri prichádzajú zasnúbiť. Novučká štvrť Bjorvika a architektúra Barcode. Cítite tu peniaze? Pre záujemcov večera v michelinovskej reštaurácii v centre mesta, respektíve zábava v nočných kluboch jedného z najdrahších miest našej planéty.

deň 8 - 8 -

Opúšťame Oslo a na najbližších niekoľko dní sa vydávame na cestu nórskou prírodou. Popri najväčšom jazere Mjøsa smerujeme k dejisku olympijských hier.  Lillehammer a jedinečný výhľad zo skokanských mostíkov, kde si povieme všetko o najkrajšej zimnej olympiáde v histórii. Viete, kam sa podela olympijská dedina? Prechádzame na sever cez známu dolinu GUDBRANDSDALEN, ktorá je ospievaná v množstve nórskych piesní a podľa ktorej dostal názov typický sladkastý kozí syr. Dolina Romsdalen s najvyššími lezeckými stenami v Európe, ktoré budú padať kolmo na nás. Začínate vnímať Nórsko také, aké je.

deň 9 - 9 -

Je toto najkrajší deň, aký sa dá v európskej prírode zažiť? Nóri to tvrdia. Úžasná Cesta trolov, ktorej ostré zákruty vám vyrazia dych, a na jej vrchole zažijete jeden z najúchvatnejších výhľadov, aké sa vám v Nórsku naskytnú. Smerujeme k prekrásnemu nórskemu fjordu GEIRANGER (UNESCO). National Geographic ho zaradil medzi najzachovalejšie prírodné pamiatky UNESCO na svete. Vedel prečo. Raj pre milovníkov prírody, hudba Edvarda Griega a rozprávky o troloch. Nezabudnuteľná vyhliadková plavba po fjorde (fakultatívne). Posledný výhľad nad Geirangerom a kreslo kráľovnej Sonje. Spánok v horskom hoteli ďaleko od všetkého, ktorý zaradíte medzi svoje top cestovateľské zážitky. Tu sa zastavil čas.

deň 10 - 10 -

Najslávnejší ľadovec Nórska Briksdalsbreen sa každým dňom zmenšuje. Vy ho ešte uvidíte. Ľahká dvojhodinová prechádzka krásnou nórskou prírodou. Pokračujeme na západ, do mestečka MALOY. Návšteva jedného najzápadnejších cípov Nórska, atmosféra konca sveta, nórske ticho. Maják, v ktorom straší. Krásna biela pláž s vodou od trinásť stupňov, kde sme sa už mnohokrát kúpali. Atlantický oceán a vy.

deň 11 - 11 -

Popri Nordfjorde (106 km) smerujeme späť do srdca nórskych fjordov. Po ceste však ešte navštívime ľadovcový jazyk Bøyabreen a výborné ľadovcové múzeum v jeho bezprostrednej blízkosti (fakultatívny vstup). Trajektom cez najdlhší nórsky fjord Sognefjord (205 km) k nádhernému drevenému kostolíku v Kaupangeri. Uvidíme aj drevené a čipkované mestečko Laerdalsoyri a zažijeme najdlhší cestný tunel na svete (24 kilometrov). Stojíte uprostred tunela a nad hlavou máte kilometer skaly. Príchod do mestečka FLAM v srdci krajiny fjordov. Priestor pre výlet najkrajšou nórskou železnicou do mestečka Myrdal, z úrovne mora na náhornú plošinu 1000 m.n.m.

deň 12 - 12 -

Nachádzame sa pri druhom UNESCO fjorde Nærøyfjord, ktorý dostal pomenovanie po severskom bohovi, vládcovi mora. Až 1400 metrov vysoké skaly nad hladinou, a 500 metrov pod hladinou. Pre záujemcov dvojhodinová plavba. Majestátny fjord, na ktorý určite nezabudnete. Okolo tretieho najdlhšieho fjordu planéty HARDANGER (179 km) smerujeme do najnórskejšieho mesta na svete. Vitajte v BERGENE: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami.

deň 13 - 13 -

Najnórskejšie mesto na svete, BERGEN: prechádzka mestom, učupeným medzi siedmimi kopcami. Drevené domy obchodníkov ako svedectvo nemeckej histórie Bergenu (UNESCO), najzachovalejšia stredoveká pevnosť v Nórsku. Na rybom trhu možno ochutnáte výbornú rybiu polievku a odvážnejší aj veľrybu. Kúpite si domov losiu či sobiu salámu? Vláčik nás strmým kopcom vyvezie na prekrásnu vyhliadku, odkiaľ budete mať mesto ako na dlani. Odlet domov.


Cena zahŕňa

prelet Kodaň - Oslo

12 x ubytovanie v 3* a 4* hoteloch v izbách pre dve osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky

letiskové transfery v Škandinávii

vstupné do Legolandu a Farup

sprievodca

dopravu prenajatým autobusom a cestné poplatky

vláčik na vyhliadku nad Bergenom

informačný materiál

najlepšie poistenie proti insolventnosti

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, poistenie, iná strava, batožina prepravovaná v batožinovom priestore lietadla 


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -