Vyhľadávanie zájazdu

Kráľovstvo dánske, švédske, nórske busTermíny a ceny

Kráľovstvo dánske, švédske, nórske bus

Úvod - 11 - dňový autokarový resp. 9 - dňový letecký zájazd

Perex - Tri severské kráľovstvá hrdo nesúce svoj osud sú prameňom nekonečnej inšpirácie. Úchvatné prírodné scenérie, rozprávkové mestá, čistotu a typickú severskú pohodu vám predvedú dánska Kodaň s ulicou Strogl, Malá morská víla, katedrála kráľov v Roskilde, ako i zámok Frederiksborg, švédsky Štokholm s kráľovským palácom a historickým centrom, drevená loď Vasa, či Skansen, a nórske Oslo s pešou zónou, kráľovským palácom, životom Vikingov a parkom Vigeland s 200 sochami. 

Ubytovanie - 8x v hoteli 3*/4*

Stravovanie - 8x polpenzia

Poznámka - Pri leteckom zájazde program začína druhý deň príletom do Kodane a končí desiaty deň odletom z Kodane do Viedne. Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Autokarová, resp. letecká

1. deň - Odchod z Bratislavy v poobedných resp. večerných hodinách, tranzit cez Českú republiku a Nemecko.

2. deň - Príchod do nemeckého Puttgardenu, trajekt cez Baltské more do prístavu Roedby v Dánsku, zastávka na letisku a vyzdvihnutie leteckých klientov, večera a ubytovanie v Kodani. Večer prechádzka hlavnou pešou zónou Stroget, fakultatívne návšteva zábavného parku Tivoli.

3. deň - Raňajky. S históriou Dánska sa zoznámime počas cesty po ostrove Sjaelland. Najprv navštívime starodávne mesto Roskilde, kde sa nachádza katedrála s hrobmi 37 kráľov. Nasleduje prehliadka najkrajšieho dánskeho zámku – Frederiksborg. Je postavený v štýle holandskej renesancie na troch ostrovoch jazera Slotso. Skôr ako preplávame Oresundskú úžinu (cesta trajektom cca 15 min.), zastavíme sa na Hamletovom hrade Kronborg. Odchod na ubytovanie a večera.

4. deň - Po raňajkách odchod do druhého najväčšieho švédskeho mesta Göteborg. Prejdeme sa pozdĺž kanálu Stora Hamn, radnici Radhuset až ku katedrále Gustava Domkyrka. Popoludní pokračujeme cez ostrov Orust na sever, do oblasti s pravekými skalnými kresbami Tanumshede (UNESCO). Do Nórskeho kráľovstva vojdeme po moste Svinesundsbron ponad fjord Iddefjorden. Ubytovanie a večera.

5. deň - Po raňajkách sa bližšie oboznámime s malebným hlavným mestom Nórskeho kráľovstva. Oslo, to je Edvard Munch, Henrik Ibsen či Vikingovia. Prejdeme sa po pešej zóne a pozrieme si historické budovy – katedrálu, parlament, národné divadlo, knižnicu a na jej konci Kráľovský palác. Vo Vigeland parku sa poprechádzame medzi viac ako 200 sochami z bronzu, žuly či železa. Vytvoril ich vynikajúci sochár Gustav Vigeland a predstavujú jeho celoživotné dielo. Ďalej smerujeme na polostrov múzeí Bygdoy. Vďaka expozíciám Vikingského múzea si prezriete 1100 rokov staré plavidlá úplne zblízka. Na ostrove si možno pozrieť aj polárnu loď FRAM, najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ubytovanie a večera.

6. deň - Raňajky, zastávka na stredovekom obrannom hrade Örebro. Príchod do najväčšieho mesta Škandinávie a súčasne hlavného mesta Švédska – Štokholmu. Krátka autobusová prehliadka mesta, ležiaceho pri pobreží Baltského mora na 14 ostrovoch. Pozrieme si Radnicu, kde sa každoročne koná slávnosť na počesť udeľovania Nobelovej ceny. Vydáme sa do súčasného sídla švédskej kráľovskej rodiny – paláca Drottningholm (UNESCO), kde si pozrieme jeho záhrady. Ubytovanie a večera.

7. deň - Raňajky. Po raňajkách nám úzke uličky, múzeá a impozantné paláce rozpovedia svoju históriu. Dva ostrovy – Gamla Stan (Staré Mesto) a Riddarholmen – tvoria najväčšie a najlepšie zachované stredoveké jadro severnej Európy. Dominantou je Kráľovský palác. Nakukneme aj do Štokholmskej katedrály. Vo Vasa múzeu objavíme v pôvodnej veľkosti zrekonštruovanú vojnovú loď Vasa, ktorá sa v r. 1628 potopila pár minút po vyplávaní. Navštívime Skansen – najstaršie múzeum pod holým nebom, so 160 domami a dvormi, ktoré boli zozbierané z celej krajiny, aby dokumentovali život v minulosti. Ubytovanie, večera.

8. deň - Po raňajkách dokončenie prehliadky Štokholmu. Pokračovanie do Jonkopingu. Ubytovanie a večera.

9. deň - Raňajky. Ako prvé miesto navštívime univerzitný Lund. Katedrála s astronomickými hodinami, botanická záhrada. Potúlame sa kúzelnými uličkami. Presun do mesta Malmö a prehliadka jeho modernej architektúry. Uvidíme najvyššiu stavbu Škandinávie – mrakodrap „Turning torso“. Do Dánska prejdeme cez unikátnu stavbu ponad Oresundskú úžinu – most Oresundsbro (v kombinácii s tunelom a s umelým ostrovom meria 18 km). Prehliadku hlavného mesta Kodaň začneme pri modernej stavbe Opery. Večer plavba loďkou z idylického prístavu Nyhavn k Malej morskej víle. Večera a ubytovanie.

10. deň - Raňajky, individuálne voľno. V poobedňajších hodinách odchod autobusom na trajekt do Nemecka (v prípade leteckej varianty odlet z Kodane do Viedne a transfer do Bratislavy).

11. deň - Príchod na Slovensko v doobedňajších hodinách.


Celková cena zahŕňa - Pri autokarovom zájazde dopravu luxusným autokarom. Pri leteckom zájazde letenku vrátane leteckých a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. 8x ubytovanie s polpenziou v hoteli 3*/4*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -