Vyhľadávanie zájazdu

Krásy Južnej AustrálieTermíny a ceny

Krásy Južnej Austrálie

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE): Odbavenie 2 hodiny pred odletom, odlet do Melbourne.

deň 2 - NA CESTE: Let na trase s mezipristátím v Ázii.

deň 3 - MELBOURNE: Ráno prílet do Melbourne, krátka prehliadka mesta, ubytovanie, voľný program na dorovnanie časového posunu.

deň 4 - MELBOURNE : Prehliadka mesta. Navštívime Flinders Street Station, Rialto Towers, odkiaľ je jedinečný pohľad na mesto, Queen Victoria Market a ďaľšie zaujímavosti.

deň 5 - GREAT OCEAN ROAD: Dnes nás čakajú neopakovateľné zážitky z výpravnej jazdy po ceste Great Ocean Road, jednej z najpôsobivejších austrálských scenérií. Prezrieme si tiež nedávno zrútený most London Bridge.

deň 6 - COONAWARRA : Návšteva Warrnambool a potom nádherných záhrad Umpherston Sinkhole.

deň 7 - KANGAROO ISLAND: Návšteva známeho Sheeps Back Museum a popoludní plavba na ostrov klokanov.

deň 8 - KANGAROO ISLAND: Dnes máme celý deň na to, aby sme preskúmali tento prírodný raj. Môžeme tu obdivovať levy, klokany či koaly. Večer potom uvidíme návrat tučniakov na pláž Fairy Penguin Parade.

deň 9 - ADELAIDE: Ráno sa potom na ďalšie dve noci presunieme do Adelaide. Popoludní prehliadka mesta a jeho zaujímavosťou, možnosť voľného programu. Nocľah.

deň 10 - ADELAIDE : Dnes na celodennom výlete navštívime German Village of Hahndorf a Barossa Valley, kde dozrievajú svetovo preslávené australské vína.

deň 11 - WILPENA POUND: Ráno si krátko prezrieme pamiatky v Adelaide a potom budeme pokračovať do Wilpena Pound a navštívime Národný park Flinders Ranges so skalnými maľbami a rytinami spolu s úchvatnou scenériou tohto horského pásma.

deň 12 - COOBER PEDY: Dnes nás čaká cesta po známej Oodnadatta track do Coober Pedy (v reči domorodcov "diera bieleho muža"), kde nás pohltí horúčka hľadačov opálov. Prehliadka zaujímavostí mestečka vybudovaného skôr pod zemou a zoznámenie sa s históriou dolovania opálov.

deň 13 - AYERS ROCK: Po raňajkách sa vydáme púšťa na sever až k osamelej skale, najväčšiemu monolitu sveta, nazývanom Uluru.

deň 14 - AYERS ROCK : Možnosť nevšedného zážitku, východu slnka v púšti s vyhliadkou na Ayers Rock (Uluru). Dopoludnia okružná prehliadka tohto najväčšieho a najslávnejšieho monolitu sveta. Popoludní prehliadka skalných útvarov Olgas. Večer možnosť večere "za zvukov ticha púšte" - Sounds of silence.

deň 15 - KINGS CANYON: Cesta nás zavedie do Kings Creek Station, farmy, ktorá se špecializuje na vývoz tiav. Potom pokračujeme do Watarrka National Park a návšteva Kings Canyon. Pri precházke po okraji kaňonu sa naskytne neopakovateľný pohľad na kolmé steny kaňonu, ktoré miznú v hĺbke až 300 metrov. Nocľah v Kings Canyon Resort.

deň 16 - ALICE SPRINGS : Transport po Mereenie Loop Road, cez drsnú, ale prekrásnu zem domorodcov (len za priaznivých podmienok). Cestou minieme kráter po meteoritu Gosse Bluff. Uvidíme Standley Chasm a Simpsons Gap. Pokračujeme do Alice Springs, kde navštívime School of the Air, najväčšiu učebňu sveta pre dedinské deti.

deň 17 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko a odlet z Melbourne do Prahy s medzipristátím v Ázii.

deň 18 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -