Vyhľadávanie zájazdu

Krásy južnej ČínyTermíny a ceny

Krásy južnej Číny

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO PEKINGU: Odbavenie 2 hodiny pred odletom. Odlet do Pekingu.

deň 2 - PEKING: Prílet do Pekingu. Transfer do hotelu, ubytovanie. Večer individuálne voľno.

deň 3 - ZAKÁZANÉ MESTO, CHRÁM NEBIES: Raňajky. Celodenná prehliadka Zakázaného mesta – sídla panovníkov dynastie Ming a Čching. Počas vlády všetkých cisárov bolo neprístupné verejnosti. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka Chrámu nebies, v ktorom panovníci dynastie Ming a Čching usporadúvali modlitebné obrady. Večer fakultatívne návšteva akrobatickej show.

deň 4 - VEĽKÝ ČÍNSKY MÚR: Raňajky. Celodenný výlet k Veľkému čínskemu múru. Tento múr, slúžiaci pôvodne na obranné účely, sa nachádza zhruba 60 km severovýchodne od Pekingu. Obed v tradičnej čínskej reštaurácii. Popoludní prehliadka jednej z dvoch prístupných hrobiek panovníkov dynastie Ming (celkom 13 hrobiek).

deň 5 - KUNMING - SHILIN: Ranný transfer na letisko. Prelet do mesta večnej jari – Kunmingu. Po prílete návšteva kamenného lesa Shilin, najnavštevovanejšej lokality v Yunannu. Prechádzka medzi pozoruhodnými skalnými útvarmi s výškou 30 metrov. Transfer do hotelu, nocľah.

deň 6 - DALI: Raňajky. Odjazd do Dali, starobylého čínskeho mesta, ležiacegho v blízkosti jazera Erhai. Popoludní plavba po jazere Erhai a návšteva areálu Troch pagód z 9. storočia. Večer prechádzka po starom meste. Nocľah.

deň 7 - LIJIANG: Raňajky. Odjazd do Lijiangu. Cestou zastávka v dedine Xizhou s významnými baiskými domami. Po príjazde do Lijiangu nasleduje prechádzka starým mestom. Mesto bolo obývané národnostnou menšinou Naxov s viac ako 600 ročnou históriou. Mesto je dnes zaradené do zoznamu svetového kulktúrneho dedičstva UNESCO. Nasleduje návšteva parku Čierneho draka s kulisou Snežnej hory nefritového draka. Prehliadka končí návštevou miestneho múzea. Nocľah.

deň 8 - LIJIANG: Raňajky. Výlet lanovkou sa Snežnú horu vo výške 4.506 m nad morom s úchvatnými výhľadmi na okolité ľadovce. 10 km od Lijiangu leží dedina Baisha, kde môžete vidieť pozostatky dvoch veľkolepých chrámov so zachovanými freskami zo 14. storočia.

deň 9 - ZHONGDIAN: Raňajky. Odjazd do Zhongdianu. Cestou zastávka v tiesňave Tigrieho skoku, jednej z najhlbších v Číne, malá prechádzka k prvému ohybu Dlhej rieky. Ubytovanie v Zhongdiane – hlavnom meste tibetskej autonómnej oblasti Diqing. Nájdete tu tradičné tibetské stavby. Nocľah.

deň 10 - ZHONGDIAN: Raňajky. Výlet do NP Potatso s bohatou faunou a flórou. Po obede prehliadka rozsiahleho kláštora Songzanlinsi, v ktorom žije cez 600 mníchov. Návšteva tibetskej rodiny. Nocľah.

deň 11 - ZHONDGIAN - CHENGDU: Raňajky. Voľný deň. Popoludní transfer na letisko. Odlet do Chengdu. Ubytovanie. Nocľah.

deň 12 - CHENGDU: Raňajky. Doobeda navštívite chovnú stanicu pandy veľkej. V roku 2016 sa tu narodilo 26 mláďat. Po obede prehliadka starého mesta a budhistického kláštora Wenshu.

deň 13 - CHENGDU: Raňajky. Voľný deň. Popoludní transfer na letisko. Následne odlet do Prahy (Viedne).

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY: Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -