Vyhľadávanie zájazdu

Krásy Slovinska - Slovinske ToskanskoTermíny a ceny

Krásy Slovinska - Slovinske Toskansko

Úvod - 4-dňový autokarový zájazd.

Perex - Slovinsko je jednou z mála európskych krajín, kde je možné stráviť dopoludnie vo vysokohorských alpských strediskách a poobede sa presunúť na pobrežie Jandranského mora. Smaragdové jazero Bled, prehliadka hlavného mesta Ľubľany, unikátna jaskyňa Postojna Jama, Predjamský hrad, svetoznámy žrebčinec Lipice, panoramatické výhľady v oblasti „Slovinského Toskánska“, vínne pivnice v Dobrove a zámok Miramare Vás určite očaria.

Ubytovanie - 3x v hoteli 3*.

Stravovanie - 3x raňajky, 1x obed.

Doprava - Autokarová.

1. deň - Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy cca o 07:00 hod.), tranzit cez Rakúsko do hlavného mesta Slovinska - Ľubľany. Prehliadka mesta: Ľubľanský hrad, Prešernovo námestie, Františkánsky kostol ""Tromostovje"", Cankarjevo nábrežie, Magistrát, Robbova fontána 3 slovinských riek, Ribje námestie, Emona - rímske opevnenie. Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Cez ""Slovinksé Toskánsko"" oblasť Goriška Brda, dedinku Kojsko, kde na kopci nad dedinou stojí Kostol svätého kríža a za pekného počasia sa nám naskytne panoramatický výhľad na Alpy a Jadranské more, pokračujeme do dediny Gonjače. Dedinka Šmartno bude našou ďalšou zastávkou. Prejdeme cez úzke uličky ku kostolu sv. Martina a typickému domu tohto regiónu - Briška hiša. Na zámku Dobrovo si pochutíme na dobrom obede a nevynecháme ani návštevu jednej z najväčších vínnych pivníc v Slovinsku, Klet Brda, s degustáciou miestnych vín. Presun na ubytovanie.

3. deň - Raňajky. Dnes sa vyberieme k talianskemu pobrežiu, kde navštívime zámok Miramare. Pokračovať budeme návštevou svetoznámeho žrebčinca Lipice s chovnou stanicou lipicanského plemena. Popoludní nás čaká unikátna jaskyňa - Postojna Jama, ktorej 27-kilometrové podzemné chodby bizarne tavrovaných kvapľov a kamenných závesov ju zaraďujú medzi najväčšie jaskyne v Európe. Zastávka na podivuhodnom Prejamskom hrade, unikátne vystavanom ako orlie hniezdo v skalnom masíve. Ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Cestou na Slovensko sa zastavíme v starom kúpeľnom mestečku Bled pri smaragdovo zelenom jazere tvoriacom bránu do Triglavského Národného parku, fakultatívne plavba loďou, návšteva ostrova Blejski Otok vrátane kostolíka, kde si môžete zazvoniť na zvon prianí, prehliadka Bledského hradu. Odchod na Slovensko.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom, 3x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, obed na zámku Dobrovo, ochutnávku vína, sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa - Za 1/1 izbu 88 EUR, miesto v prednej časti autobusu 7 EUR. Vstupy, pobytovú taxu, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -