Vyhľadávanie zájazdu

Krásy ŠumavyTermíny a ceny


Úvod - 3-dňový autokarový zájazd

Perex - Spoznajte šumavskú pýchu, nádhernú prírodu, pozoruhodné hrady ako Rabí, Kašperk, Švihov, kráľovské mesto Sušice, ktoré je "bránou do Šumavy". Objavíte aj krásy najväčšieho českého národného parku - Šumava a zaujímavý život v lone prírody tunajších obyvateľov, hrdých na svoju zem, či plavebné kanály, pútnické miesto "Šumavské Lurdy", vyhliadky, drevené osady, náučné chodníky, ako aj mesto karafiátov a katakomb - Klatov. 

Ubytovanie - 3x ubytovanie v 3* hoteli

Stravovanie - 3x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokar.

1. deň -

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách (z Bratislavy o 6:00 h). Našou prvou zastávkou bude hrad Rabí, dominanta horného Pootavia. Stavba vznikla pôvodne ako strážna veža na ochranu obchodnej cesty a bohatých ryžovísk zlata. Pokračujeme do malebného mestečka Sušice, nazývaného „Brána Šumavy“. Bývalé kráľovské mesto leží na rieke Otave. Slávnu históriu výroby zápaliek a skla ponúka Múzeum Šumavy. Po prehliadke pokračujeme do oblasti Kašperských hôr - pozostatky zlatých baní, kostoly sv. Markéty a sv. Mikuláša, prekrásna baroková radnica, prehliadka najvyššie položeného kráľovského hradu v Čechách – hradu Kašperk. Odchod na ubytovanie.


2. deň -

Po raňajkách odchod do horského strediska Srní v centre Národného parku Šumava. Pôvodne drevorubačská osada bola založená v r.1726 a vďaka hojnému výskytu srnčej zveri dostala aj svoje meno Rehberg – Srní. Malebná krajina zaujala aj filmárov, natáčala sa tu trilógia Pod jezevčí skálou. K turistickým zaujímavostiam patrí výbeh s vlkmi s možnosťou fotenia divokých vlkov, Vchynicko-tetovský plavebný kanál (vybudovaný v rokoch 1799-1801 podľa návrhu Ing. Rosenauera slúžil v panstve kniežaťa Schwarzenberga na splavovanie dreva), náučný chodník Povydří v nádhernom kaňone rieky Vydry, Hauswaldská kaple, Rokyta, Klostermannova vyhlídka, Centrum "Drevák" v Modrave a iné. Návrat na ubytovanie.

3. deň -

Raňajky. Odchod do mesta Klatovy s mnohými historickými pamiatkami a tradíciou pestovania karafiátov. Návšteva povestných klatovských katakomb s múmiami pod jezuitským chrámom a barokovej lekárne U bíleho jednorožce. Poslednou zastávkou bude prehliadka vodného hradu Švihov, kde sa natáčala slávna filmová rozprávka Tři oříšky pro Popelku. Po prehliadke pokračovanie na Slovensko s príchodom do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.


Celková cena zahŕňa -

Dopravu luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 3* hoteli, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa -

Doplatok za 1/1 izbu, za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR, vstupy, pobytovú taxu a cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -