Vyhľadávanie zájazdu

Krásy Východného SlovenskaTermíny a ceny

Krásy Východného Slovenska

Úvod - 5-dňový autokarový zájazd

Perex - Unikátna cesta na východ Slovenska, počas ktorej objavíte skryté a svetoznáme poklady. Levoča s unikátnym neskorogotickým oltárom majstra Pavla, Spišský hrad na zozname UNESCO, metropola Šariša Prešov, drevený kostolík Hervartov, Bardejov so zachovalým centrom, rusínsky skanzen vo Svidníku a drevené kostolíky, Warholovo múzeum v Medzilaborciach, centrum horného Zemplína Humenné, Michalovce, významné pamiatky Košíc a barokový kláštor v Jasove, poľovnícky zámoček Betliar a celosvetový unikát Ochtinská aragonitová jaskyňa.

Ubytovanie - 4x ubytovanie v hoteli/penzióne 2*/3*

Stravovanie - 4x raňajky

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Príchod do Levoče a návšteva Kostola sv. Jakuba s unikátnym neskorogotickým oltárom sv. Jakuba, ktorý je s výškou 18,6 m najvyšším svojho druhu na svete. Návšteva Spišského hradu, ktorý je od roku 1993 na Zozname pamiatok svetového kultúrneho dedičstva (UNESCO). Návšteva malej obce Žehra, prehliadka kostolíka (UNESCO). Odchod na ubytovanie.

2. deň -

Raňajky. Prehliadka Prešova, metropoly Šariša a tretieho najväčšieho mesta na Slovensku. Zastávka v najstaršom drevenom kostolíku v Hervartove (UNESCO) a odchod do Bardejova (UNESCO). Prehliadka zachovalého centra. Odchod do Svidníka. Vo Svidníku nás čaká návšteva skanzenu, ktorý predstavuje život Rusínov – Ukrajincov Slovenska v minulosti. Najväčším turistickým lákadlom okolia Svidníka je 14 nádherných drevených kostolíkov, drevených cerkví. Chrám v Ladomirovej (UNESCO). Odchod na ubytovanie.

3. deň -

Raňajky. Príchod do Medzilaboriec, rodiska rodičov Andyho Warhola. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola. Odchod do Humenného, centra horného Zemplína. Prehliadka veľmi pôsobivého renesančného kaštieľa zo 17. storočia. Návšteva skanzenu. Odchod na ubytovanie.

4. deň -

Raňajky. Dnes nás privítajú Košice so svojimi najvýznamnejšími pamiatkami. V Jasove navštívime komplex kláštora a kostola premonštrátov, ktorý patrí medzi najskvostnejšie barokové pamiatky na Slovensku. Návrat na ubytovanie.

5. deň -

Raňajky. Návšteva kaštieľa Betliar, ktorý dostal podobu prepychového poľovníckeho zámočku šľachtickej rodiny Andrássyovcov. Návšteva Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá je celosvetovým unikátom. Jej výzdobu tvoria vzácne aragonitové kryštáliky rozličných tvarov a je právom zaradená do Zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO. Odchod do Bratislavy, návrat vo večerných hodinách.

Poznámka -

Trasa autobusu z Bratislavy (smer Žilina alebo Banská Bystrica) sa určí podľa bydliska klientov. Výstupné miesta budú: Zvolen,Žiar nad Hronom, Nová Baňa, Nitra, Trnava, Bratislava. Za nástupné a výstupné miesta nebude účtovaný poplatok. 


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 4x ubytovanie s raňajkami v hoteli/penzióne 2*/3*. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -