Vyhľadávanie zájazdu

Kuba - Perly centrálnej Kuby džípomTermíny a ceny

Kuba - Perly centrálnej Kuby džípom

deň 1 - PRAHA -(VIEDEŇ) VARADERO: Zraz skupiny na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet na Kubu. Prílet do Varadera, transfer do hotela Mar del Sur, ubytovanie s All Inclusive, nocľah (za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero).

deň 2 - VARADERO – CANIMAR – CIÉNAGA DE ZAPATA (160 km): Raňajky. Transfer do požičovne áut, prevzatie terénnych áut a odjazd smerom k rieke Canímar, jazda offroadom, návšteva typickej vidieckej rodinnej stavby. Po obede v turistickom stredisku La Arboleda pokračovanie na Península de Zapata, prehliadka zoologického parku Fiesta Campesina. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Bate Don Pedro v Matanzas.

deň 3 - CIÉNAGA DE ZAPATA – CALETA BUENA – CIENFUEGOS (170 km): Raňajky. Návšteva krokodílej farmy, výlet loďou po lagúne do indiánskej dediny Guama. Obed v turistickom stredisku Caleta Buena pri menšej skalnatej zátoke, voľný čas na kúpanie v Karibskom mori, potom prejazd do Cienfuegos, mesta založeného v r 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Jagua v Cienfuegos.

deň 4 - CIENFUEGOS – CUMANAYAGUA – EL NICHO – TOPES DE COLLANTES (85 km): Raňajky. Výlet do prírodného parku El nich v horskej oblasti Escambray 's, pešia prechádzka k vodopádom s možnosťou kúpania. Po obede pokračovanie do Topes de Collantes v centre oblasti Escambray 's, ubytovanie v hoteli Los Helechos, večera a nocľah.

deň 5 - TOPES DE COLLANTES – GUANAYARA – TOPES DE COLLANTES (50 km): Raňajky. Odchod do prírodného parku Guanayara, pešia túra pozdĺž Centinelas del Rio Melodioso(s unikátnou endemickou faunou a flórou) k vodopádu El Rocio, možnosť kúpania v jazierku El Venado. Po obede v miestnej reštaurácii Gallega návrat do Topes de Collantes, večera a nocľah.

deň 6 - TOPES DE COLLANTES – TRINIDAD – BANAO – SANCTI SPIRITUS (120 km): Raňajky. Prehliadka historického mesta Trinidad, v r 1988 vyhlásenom UNESCOM svetovým kultúrnym dedičstvom, návšteva Valle de los Ingenios, údolie s množstvom plantáží s cukrovou trstinou. Pokračovanie do ekologickej rezervácie Bana s chránenou faunou a flórou. Po obede pešia prechádzka na ranč La Sabina. Prejazd do Sancti Spiritus, ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Los Laureles.

deň 7 - SANCTI SPIRITUS – MENESES – YAGUAJAY (100 km): Raňajky. Jazda plantážami cukrovej trstiny a tabaku smerom na sever, návšteva chránenej prírodnej oblasti Jobo Rosado, kde sa zoznámite s tradíciou kubánskych kohútích zápasov a navštívite mini-zoo. Po obede v La Casa de los Alamos, voľný čas na kúpanie alebo prechádzku na koni. Ubytovanie vo vile San Jose de los Lagos, možnosť vykúpať sa v termálnom bazéne, večera a nocľah.

deň 8 - YAGUAJAY – CAGUANES – SANTA CLARA (130 km): Raňajky. Cesta vedie smerom k severnému pobrežiu cez farmy, zaoberajúca sa chovom hospodárskych zvierat, do národného parku Caguanes, pre ktorý sú charakteristické mangrovníkové porasty a množstvo jaskýň, pešia túra, voľný čas na pláži. Po obede na farme raného Query následne prejazd cez Remedios, jedno z najstarších kubánskych miest, do Santa Clara. Ubytovanie vo vile La Granjita alebo v hoteli Los Caneyes, večera a nocľah.

deň 9 - SANTA CLARA – ELGUEA – CARDENAS - VARADERO (180 km): Raňajky. Návšteva mauzólea Che Guevaru, potom jazda plantážami cukrovej trstiny do kúpeľov Elguea v Matanzas. Po obede prehliadka pobrežného mestečka Cardenas, kde sú hlavným dopravným prostriedkom koče s konským záprahom a bicykle. Vrátenie terénnych áut a transfer busom do letoviska Varadero, Ubytovanie vo vybranom hoteli, večera a nocľah.

deň 10 - POBYT VO VARADERE: Pobyt v hoteli vo Varadere s programom All Inclusive. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All Inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero.

deň 12 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -