Vyhľadávanie zájazdu

Kuba - absolut totalTermíny a ceny

Kuba - absolut total

Ak by sa nemerala kvalita života podľa HDP, ale podľa šťastia, Kuba by suverénne vyhrala. Neskutočné fluidum lieta kdesi vo vzduchu a sprevádza vás po celej ceste. Radosť zo života pocítite, či chcete, alebo nechcete, a Kuba sa vám zaručene dostane pod kožu. Na tomto zájazde navštívime všetky šťastné kúty ostrova slobody.

deň 1 - 1 -

Odlet z Viedne kvalitnou leteckou spoločnosťou v ranných hodinách. Kávička na letisku a následne vyše 10-hodinový let cez 6 časových pásiem. Ak si aj túto cestu chcete naozaj užiť, odporúčame Vám doplatiť si business class. Vo večerných hodinách pristávame na Ostrove slobody. Bienvenidos a Cuba! Už na letisku vidíte, že ste prišli do úplne iného sveta. Naším luxusným CK transferom sa presunieme do hotela vo štvrti Miramar. Pre vyšší komfort odporúčame si doplatiť prémiový hotel - viď sekciu Doplnkové služby. Už je večer, ale na Kube iba teraz začína zábava. Prvý kubánsky rum alebo začnete miešaným kokteilom? Mojito alebo Cuba Libre, kde vám dajú viac rumu ako coly? Postupne ich ochutnáte všetky.

Zabudnite na Vaše predchádzajúce dovolenky. Kuba je iná ako všetky ostatné krajiny sveta. Mnoho ľudí Kubu dodnes nepochopilo, no my sme úprimne presvedčení, že Vám sa to spolu s nami podarí. My v CK sme Kubou, doslova, uchvátení aj po toľkých rokoch. Váš CK sprievodca je k dispozícii počas celého programu, aby Vám ukázal šarm tohto ostrova, sprostredkoval zážitky, ktoré by ste sami nenašli, predstavil súvislosti z histórie revolúcie a previedol Vás kubánskym životom tak, že na konci budete všetci nadšení padať na lehátka na pláži na Varadere a poviete si, že Kuba stojí za to! Poďme sa jej spoločne dostať pod kožu. Do Kuby sa zamilujeme.

deň 2 - 2 -

Po príjemných raňajkách nás čaká dôkladná prehliadka HAVANY. Hlavné mesto, ktoré patrilo po stáročia medzi najdôležitejšie mestá, ktoré si Španieli v Novom svete založili. Odkiaľ vyrážali tisícky lodí na svoje objavné cesty a následné opačným smerom do Európy. Začíname na najznámejšom havanskom námestí, na Námestí revolúcie s kanceláriou večne živého vodcu Fidela Castra a obrovským portrétom Che Guevaru. Kubánske národné divadlo a najvyššia stavba na Kube. Kto bol José Martí?

Pokračujeme v prehliadke, aby sme začali skutočný kubánsky rum - smerujeme do múzea rumu. Po vysvetlení si výrobného procesu kvalitný rum aj ochutnáme. Čo takto si pozrieť Havanu z najlepšej vyhliadky? Pevnosť La Cabana so svojou dávnou aj nedávnou minulosťou a havanská socha Krista Spasiteľa. Vraciame sa do historického centra. Krásne koloniálne španielske námestia, miesto, kde bola Havana založená, Plaza de Armas a mestské múzeum s originálom La Giraldilla de Habana. Kto je ten pán v strede na námestí a prečo bol dôležitý v kubánskych bojoch za nezávislosť spod španielskej koloniálnej nadvlády? Pokračujeme na Plaza de la Catedral, kde boli kedysi uložené aj pozostatky samotného Krištofa Kolumba. Čo je to chiviricos? Predávajú ich tu všade. Ochutnáte?

Kráčame ďalej príjemnými historickými uličkami, ktoré sú zapísané aj v zozname UNESCO. Najkrajšia budova Havany, majestátne Capitolio, Plaza Vieja so svojimi barmi a reštauráciami a neďaleké námestie Plaza de San Francisco, miesto, kde bolo kedysi najväčšie mestské trhovisko a známa havanská postavička - El Caballero de París. Najznámejšia promenáda Malecón, rybári, sediaci Kubánci. Vyberiete sa sem aj na večerný drink? Fluidum, ktoré má toto mesto, je neskutočné. Koloniálna, krásna, revolučná, ošarpaná, taká je Havana!  

Máte chuť už teraz večer na luxusný zážitok ? Odporúčame rezervovať si cez CK sprievodcu stôl v reštaurácii La Guarida, ktorá sa nachádza v koloniálnom paláci s terasou. Do tejto reštaurácie chodievajú CK klienti aj celebrity (bol tu videný napr. aj Obama).

deň 3 - 3 -

Dnes nás čaká zaujímavý prírodno-agrárny deň. Po raňajkách sa naším luxusným CK autobusom presunieme do najzápadnejšej provincie ostrova Kuba, do Piñar del Rio. Hovorí sa, že najlepší tabak na svete sa pestuje na Kube a najlepšie kubánske plantáže sú práve v tejto provincii. Detailne si vysvetlíme zložitý postup pri pestovaní a zbere tabakových listov, nahliadneme k domácim farmárom domov a k cigare si dáme kávu, aj trochu rumu. Ešte ste cigaru nefajčili? Na Kube máte jedinečnú príležitosť. Domáce cigary priamo od majiteľa plantáže vyrobené z najkvalitnejšieho tabaku za najlepšie ceny.

Údolie Viñales je unikátne a najkrajší výhľad na veľké vápencové skaly Mogotes je práve z terasy hotela, kde sa natáčal aj jeden diel známeho seriálu 30 prípadov majora Zemana. V týchto skalách sa vytvorili zaujímavé vápencové jaskyne, v ktorých viete obdivovať rôzne tvary vytvorené matkou prírodou. Na konci jaskyne plavba po jaskynnej rieke na malých loďkách. Magická príroda všade naokolo, čerstvé ovocie a drinky. Prechádzka magickou prírodou a ochutnávka šťavnatého ovocia. V podvečerných hodinách sa vrátime do Havany, plní zážitkov z dnešného dňa.

deň 4 - 4 -

Dnes sa po raňajkách vydáme po stopách histórie starej Havany zapísanej v dedičstve UNESCO a po stopách milovaného papa Hemingwaya. Odporúčame TOP zážitok - doprajte si spanilú jazdu pravým starým americkým kabrioletom. Predstavte si, že po Havane ešte stále aj dnes jazdia! Prejdite si najkrajšie časti Havany skutočným kubánskym štýlom (viď naše doplnkové služby). Prejdeme si uličky, kde lokálni Habaneros žijú. Ako sa im žije v tomto socialistickom raji? Sú spokojní? Čo dnes robia, resp. nerobia? Prekáža im niečo? A tých úsmevov majú naozaj na rozdávanie!

Začíname cítiť karibské slnko a je čas sa osviežiť v štýlovom Bare El Floridita, kde Vám pripravia najlepší kokteil Daiquiri, aký ste kedy pili. CK klienti už vedia, ako sa má Daiquiri správe pripraviť a prečo to je naozaj veľké umenie. Parque Central a José Martí, ale aj Paseo Prado - havanská La Rambla, len oveľa menej ľudí - príjemná promenáda, kde miestni umelci ponúkajú svoje diela. Krásna štýlová rozpadajúca sa Havana a jej zašlá sláva. Nedávno oslavujúca päťstoročnicu. V 50. rokoch sa tu konali najlepšie párty v Karibiku. Skočíte večer vo voľnom čase na slávnu Tropicanu? Najlepší kabaret na Kube a jeho oslňujúca show, kde Vám kubánske tanečnice a tanečníci predvedú ako sa naladiť na kubánsku vlnu. V rytme salsy pre Vás CK sprievodca všetko zariadi. Kuba, ako ste o nej snívali. Na tieto dni budete dlho spomínať, a to sme iba na začiatku. 

deň 5 - 5 -

Opúšťame veľkolepú Havanu a už teraz sme nadšení! A to iba začíname. Dnes vyrážame na juhovýchod a Atlantik za niekoľko hodín vystrieda Karibik. Nezabudnite si zbaliť so sebou plavky. Cestou sa zastavíme na krokodílej farme, kde sa pozrieme krokodílom na zúbky. Chceli by ste ochutnať krokodílie mäso? Budete mať možnosť. Postupne prichádzame do najznámejšej zátoky celej Kuby - Zátoky svíň. V 60. rokoch o nej hovoril celý svet. Ako to bolo so známou inváziou? Akcia, ktorej osobne velil Fidel Castro a ktorú často spomínal vo svojich siahlodlhých prejavoch. My sa tu okúpeme, čaká nás príjemná karibská pláž. Potápanie, opaľovanie, drinky, čo len chcete. Ste predsa v Karibiku! Následne presun po južnom pobreží Kuby až do perly Karibiku, mesta Cienfuegos!

Farebné mesto s francúzskym nádychom. Námestie, divadlo a najfotogenickejšia zátoka na Kube. Dajte si kávu alebo drink a užívajte si príjemný deň tak ako Francúzi, ktorí toto mesto v 19. storočí založili. V podvečerných hodinách príchod do Trinidadu. Prichádzame do hotela na pláži. Ešte jeden drink a potom už len mäkká posteľ. Užívajte si život!

deň 6 - 6 -

Dnes si prezrieme magický Trinidad. Po raňajkách, poniektorí aj po rannom kúpaní sa v mori, vyrazíme do centra mesta, ktoré je od roku 1988 zapísané v zoznamoch UNESCO. Mesto, ktoré neuveriteľne zbohatlo z cukrovej trstiny v zlatom veku Kuby, v 18. a 19. storočí. Dôkladná prehliadka mesta. Navštívime mestský palác - dnes múzeum, aby sme sa presvedčili, že bohaté rodiny si nechávali voziť tovar z celého sveta. Ochutnáme v poradí ďalší miešaný drink, tentokrát nápoj otrokov, o ktorom sa hovorí, že podporuje libido - Canchanchara.

Hovorí vám niečo Santéria? Prechádzka romantickými farebnými uličkami mesta okolo bývalého kostola - dnes múzea banditov. Nebojte sa, budete mať aj čas na túlanie sa a nákup suvenírov. Alebo si radšej zvolíte ďalšiu Canchancharu? Pre odvážnejších a dobrodružstvachtivých poldenný výlet na kubánskych koňoch po kubánskom vidieku nepoškvrnenou prírodou s kúpaním v malom vodopáde ukrytom hlboko v lese. Rozhodne najlepší zážitok zájazdu.

deň 7 - 7 -

Po raňajkách nasadáme do nášho luxusného CK autobusu a máme namierené na juhovýchodné pobrežie ostrova. Čím ideme ďalej na východ, tým sú cesty v horšom stave, ale o to viac spoznávame Kubu. Chceme sa dostať tejto krajine pod kožu! Do tejto časti už príde minimum turistov a preto tá skutočná autentická Kuba leží práve tu. Postupne prechádzame ďalšie provincie Kuby: Sancti Spiritu, Ciego de Ávila a Camaguey. Práve Camaguey je naša ďalšia zástavka! Najväčšie mesto kubánskeho vnútrozemia, tretie najväčšie mesto a mesto džbánov. Zorientujeme sa v miestnych kľukatých uličkách a užívame si túto lokálnu atmosféru. Iba my a domáci! Kto bol Ignacio Agramonte?

Pokračujeme na ceste do Santiaga, postupne prechádzame hornatými oblasťami Sierra Maestra, kde Fidel na konci 50. rokov začínal svoju revolúciu. A práve Santiago si vybral ako štartovací mostík ku jeho kariére revolucionára. Vo večerných hodinách prichádzame do Santiaga de Cuba, do najkaribskejšieho mesta ostrova. Vo vzduchu cítiť tanec, salsu a karibik!

deň 8 - 8 -

Druhé najväčšie mesto Kuby a zároveň prvé hlavné mesto ostrova po tom, ako ho založil španielsky conquistador Diego Velázquez, ktorý sa stal guvernérom ostrova a svoj palác si dal postaviť práve v Santiagu. Hlavné mesto salsy, tanca, zábavy a hudby. Úžasný mix rôznych kultúr, ale hlavne africkej, karibskej, španielskej a francúzskej, toto všetko je Santiago. Opýtajte sa Kubáncov kdekoľvek na Kube, kde sú najlepšie festivaly a párty? Každý vám svorne odpovie, že v Santiagu. Metropolu východu s CK na veľkom okruhu Kuba Absolut Total zažijete! Po raňajkách nastúpime do nášho luxusného CK autobusu a môžeme vyraziť na prehliadku. Toto je tá pravá Kuba ďaleko od vládnuceho centra.

Čaká nás dôkladná prehliadka mesta. Najväčšia bazilika a zároveň najznámejšie pútnické miesto na Kube, El Cobre. V jej interiéri nájdeme okrem sochy patrónky Kuby, Panny Márie Caridad del Cobre, aj rôzne spomienkové predmety ako osobné veci Fidela a Raula, zlatú medailu Javiera Sotomayora, alebo podpísané loptičky a dresy kubánskeho národného bejzbalového tímu. Navštívime kubánsky národný cintorín, kde sú uložené pozostatky osobností ako José Martí, Combay Segundo, Emilio Bacardí a od roku 2016 aj Fidel Castro. Následne si prezrieme miesto, kde sa začala kubánska revolúcia a múzeum, kde si vysvetlíme všetky jej podrobnosti. Presunieme sa do centra mesta: najstaršia budova postavená na Kube a balkón, odkiaľ Fidel vyhlásil víťazstvo revolúcie. Viete, že najlepší kubánsky rum pochádza odtiaľto? Rum Santiago ochutnáme! Na záver dňa krásne výhľady na gýčový Karibik z múrov pevnosti Castillo del Morro. Aktívny poznávací deň v podaní CK.

deň 9 - 9 -

Po raňajkách opúšťame Santiago a smerujeme ešte ďalej na východ. Dnes dorazíme do najvzdialenejšieho miesta našej cesty. Opäť si užijeme kúsok kubánskej diaľnice, ktorá nás dovedie až do mesta Guantanamo. Mesto, ktoré je po celom svete známe vďaka vojenskej základni USA, ktorá sa nachádza v južnej časti zátoky s rovnakým názvom Guantanamo. Ako je to možné, že znepriatelená krajina má na ostrove nejaké svoje územie? Na základňu nie je možný ani vstup, ani prehliadky, my sa ale zastavíme na vyhliadke, odkiaľ je možné základňu pozorovať. Američania tam majú vojenské objekty, letisko, prístav, civilné objekty, školu, dovolenkový rezort a pod. Čo na to Kubánci? Robil im Fidel zle? História je zložitá, ale CK sprievodca trpezlivo vysvetlí.

Nasleduje vyhliadková cesta popri Karibiku okolo miestnych pláži. Posledný dotyk s Karibikom v rámci tohto zájazdu. Majte po ruke plavky. Teraz nás čaká zaujímavá cesta cez nádherné a nedostupné hory, ktorú postavili až v roku 1960. Dovtedy ste sa do tejto oblasti dostali iba loďou. Prichystajte sa na panoramatickú cestu plnú krásnych výhľadov a serpentín. Sme ďaleko, veľmi ďaleko. Je tu veľmi málo návštevníkov. Často len jeden zblúdilý CK bus a zvedaví lovci zážitkov. Kubánsky život v nefalšovanej kráse, kde si miestni skromne vypestujú kakaové bôby, ovocie a snažia sa ich predať alebo vymeniť za produkty, ktoré by potrebovali. Prichádzame do mesta Baracoa, pri ktorom sa vylodil Krištof Kolumbus v roku 1492 a vyhlásil, že objavil najkrajšie miesto, aké kedy videlo ľudské oko. Subtropické podnebie vystriedalo tropické a my pochopíme, prečo tento kraj tak Kolumba očaril. Mestečko, ktoré je učupené pod stolovou horou El Yunque, v objatí tropickej zelenej prírody, je určite jedno z najzaujímavejších, ktoré sa na Kube dajú navštíviť. Príroda na Kube je krásna, ale väčšina ľudí sa zhoduje, že práve TU je najkrajšia a že táto cesta skutočne stojí za to! 

deň 10 - 10 -

Mesto Baracoa je najstaršie mesto na Kube, ktoré založili Španieli (1511). Nemá pompézne historické stavby, no je to pitoreskné farebné mesto učupené v lone krásnej prírody, kde každý záber vyzerá dobre aj bez pridaného filtra. Dôkladná prehliadka mesta: miestna promenáda Malecón so sochou Krištofa Kolumba, hlavné námestie Parque Independencia a katedrála s krížom, ktorý si pamätá námorné objavy - La Cruz de la Parra má viac ako 500 rokov. Pre záujemcov a dobrodružné povahy možnosť výstupu na majestátnu stolovú horu El Yunque, ktorá je vysoká 570 metrov a stala sa symbol celej oblasti. V časoch Kolumba bola táto hora orientačný bod pre námorníkov pri ďalších objavných cestách do Nového sveta. Výlet je stredne náročný a trvá približne 5 až 6 hodín. Ostatní oddychujú na pláži.

Čerstvá čokoláda a výrobky z nej, banánové a kávové plantáže, morské plody pripravované priamo na pláži a všade prítomné palmy. Oblasť Baracoa je typická pestovaním kakaa. Pričinili sa o to hlavne Francúzi, ktorí na konci 18. storočia ušli z neďalekého Haiti a usadili sa práve na východe Kuby. Po meste Vám budú ponúkať tabuľky čokolády, kakaové gule alebo malé drevené nádobky s kakaovým maslom, ktoré je aj veľmi dobré na pokožku, na popálené alebo spálené miesta. Ochutnajte luxusnú stopercentnú horúcu čokoládu, moka (kávu s horúcou čokoládou), alebo čokoládu s rumom. Koľkýkrát ste sa zamilovali do Kuby? CK do Baracoa chodí niekoľko krát ročne a sme presvedčení, že tá dlhá cesta za to rozhodne stále stojí.

deň 11 - 11 -

Opúšťame krásnu Baracou a vyrážame na západ. Vraciame sa po severnom pobreží. Navštívili sme oblasť, kde nechodia takmer žiadni turisti a všetci sme sa zhodli, že to bol úžasný zážitok. Po nekvalitných cestách prichádzame do mesta Moa, ktoré je známe ťažbou a spracovaním kobaltu a niklu. Príroda okolo mesta si odniesla svoju daň. Po niekoľkých hodinách prichádzame do mesta Guardalavaca, kde si užijeme all inclusive rezort priamo na pláži, aby sme si doplnili sily pred náročnejšou spiatočnou cestou. Bazény, pekná pláž a niekoľko barov, stačí si len vybrať. 

deň 12 - 12 -

Vychutnáme si all inclusive servis a postupne sa presúvame späť na západ ostrova. Čakajú nás ďalšie provincie, Las Tunas, Camaguey. Cesty sa postupne zlepšujú a prechádzame úrodnou centrálnou Kubou, kde sa pestuje tak dôležitá cukrová trstina, ale aj ananás a rôzne druhy normálnych aj sladkých zemiakov. Opäť sa napájame na kubánsku diaľnicu a vo večerných hodinách prichádzame do legendárneho mesta Santa Clara. Miesto, kde revolucionár Ernesto Che Guevara vybojoval dôležité víťazstvo počas kubánskej revolúcie a práve sem preniesli v 90. rokoch jeho pozostatky. Dnes sa tu nachádza jeho mauzóleum a múzeum s osobnými vecami. Celosvetový symbol revolúcie, ktorý na nás hľadí z rôznych budov a plagátov po celej Kube. Ubytujeme sa v hoteli v tvare domorodých prístreškov Indiánov karibského kmeňa Taíno.

deň 13 - 13 -

Po raňajkách odchádzame zo Santa Clary. Z rovnomennej provincie sa presúvame do provincie Matanzas a smerujeme na zaslúžené miesto oddychu. Obrovské plantáže, kde sa pestujú známe kubánske pomaranče. Príchod na Península Hicaco, poloostrov konských vozov. Preveziete sa na nejakom? Ubytovanie v základnom all inclusive rezorte priamo pri Atlantiku. Ak ste však veľmi náročný cestovateľ a budete si priať na záver poznávacieho okruhu vyšší komfort, bez problémov poradíme. Odporúčame Vám vybrať si jeden z prémiových hotelov - viď sekciu Doplnkové služby pri prihlasovaní sa na zájazd. Rozdelenie do hotelov a už len oddychujete! Zaslúžený relax na pláži po krásnej ceste. Už sa dobre orientujeme v drinkoch, skoro ako domáci. Ktorý vám najviac chutí? Prešli sme si Kubu tak ako málokto a ešte teraz spracúvame zážitky. Ktorý bol ten TOP? Na rozdiel od ostatných, my Kubu poznáme dôkladne. 

VARADERO je považované za jednu z najslávnejších a najkrajších pláží sveta. Ideálna teplota, priezračné more, jemný biely piesok, lacný rum. Tento 20 km dlhý a iba 1 km úzky pás pláže je vzdialený približne 2 hodiny od Havany a od pevniny je oddeleným padacím mostom. Do konca 19. storočia bol neobývaný. Neskôr, počas mafiánskeho obdobia Kuby na začiatku 20. storočia tu začali vyrastať prvé vily. Z Varadera sa takto postupom času stalo centrum dovoleniek na ostrove. Okrem pláži a kvalitných hotelov tu nájdete aj diskotéky či nočné bary so živou hudbou, trhy plne suvenírov, obchody s cigarami a rumom, obchody s tuzexovým tovarom a veľa aktivít. Jazdy na jeepoch alebo vodných skútroch, plavbu na katamarane, alebo plávanie s delfínmi, lekcie salsy alebo španielčiny.

Vo Varadere je mnoho na výber, ale pre tie najlepšie zážitky bolo treba cestovať okolo celého ostrova. V závere to oceníte. Ide o CK originál program a takto budete o Kube vedieť viac ako ostatní hoteloví hostia. Ta skutočná Kuba sa schovávala za oponou Varadera. Vybrali ste si skvelú kombináciu! Užívajte si záver pri mori.

deň 14 - 14 -

Ráno na Varadere. Nasávame energiu a chytáme bronz. Budete aj dnes oddychovať na pláži alebo vyskúšate radšej aktivity, ktoré Varadero ponúka? Potápanie, rybačka, kúpanie sa s delfínmi? Podľa Vašej chuti. Užívajte s mierou. Možnosť minúť posledné peniaze na suveníry, na nákup najlepších cigár či rumu, aby ste si priniesli kubánsku atmosféru aj domov.

deň 15 - 15 -

Pomaly sa balíme, no ešte stále využijeme čas na prechádzku po pláži alebo kúpanie sa v azúrovom Atlantiku. Poobedný check out a zabezpečeným transferom na letisko do Havany. Prechádzame mesto Matanzas a ešte obdivujeme krásnu kubánsku krajinu. Kubu sme si dokonale užili! Hasta luego! Plní zážitkov nastupujeme na náš večerný let do Európy.

deň 16 - 16 -

Prílet do Európy. Presun kvalitným CK transferom do Bratislavy (v prípade, ak ste si objednali túto službu). Zdieľanie zážitkov s rodinou a priateľmi a znovu prežívanie krásnych dní, ktoré ste práve absolvovali. Ktorý zážitok bol TOP? Ktorá fotografia je najlepšia? Kubu poznáte lepšie než ktokoľvek iný.


Cena zahŕňa

1 ks 23kg veľkej batožiny do podpalubia 

letiskové transfery na Kube

ubytovanie v miestnych 3* hoteloch v izbách pre 2 osoby Viac o ubytovaní - tu.

raňajky počas programu

minimálne 4-krát all inclusive servis počas pobytu

dopravu prenajatým luxusným klimatizovaným autobusom

sprievodcu

miestnych profesionálnych sprievodcov a šoférov

množstvo výletov a prehliadok podľa programu

množstvo originálnych zážitkov z dielne

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, vstupné, víza, inú stravu než uvedenú.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -