Vyhľadávanie zájazdu

Kuba - Perly centrálnej Kuby džípomTermíny a ceny

Kuba - Perly centrálnej Kuby džípom

deň 1 - PRAHA (VIEDEŇ) – HAVANA: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet na Kubu. Prílet do Havany, transfer do hotelu Mar del Sur vo Varadere, ubytovanie s All inclusive, nocľah (za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadera s all inclusive).

deň 2 - VARADERO – CANIMAR – CIÉNAGA DE ZAPATA: Raňajky. Transfer do požičovne áut, prevzatie terénnych áut a odjazd smerom k rieke Canímar, jazda offroadom, návšteva typickej vidieckej rodinnej stavby. Po obede v turistickom stredisku La Arboleda pokračovanie na Península de Zapata, prehliadka zoologického parku Fiesta Campesina. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Bate Don Pedro v Matanzas.

deň 3 - CALETA BUENA – CIENFUEGOS : Raňajky. Návšteva krokodílej farmy, výlet loďou po lagúne do indiánskej dediny Guama. Obed v turistickom stredisku Caleta Buena pri menšej skalnatej zátoke, voľný čas na kúpanie v Karibskom mori, potom prejazd do Cienfuegos, mesta založeného v r 1819 francúzskymi usadlíkmi, ktoré si dodnes zachovalo francúzsku atmosféru. Ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Jagua v Cienfuegos.

deň 4 - EL NICHO – TOPES DE COLLANTES : Raňajky. Výlet do prírodného parku El Nicho v horskej oblasti Escambray 's, pešia prechádzka k vodopádom s možnosťou kúpania. Po obede pokračovanie do Topes de Collantes v centre oblasti Escambray 's, ubytovanie v hoteli Los Helechos, večera a nocľah.

deň 5 - GUANAYARA – TOPES DE COLLANTES : Raňajky. Odchod do prírodného parku Guanayara, pešia túra pozdĺž Centinelas del Rio Melodioso(s unikátnou endemickou faunou a flórou) k vodopádu El Rocio, možnosť kúpania v jazierku El Venado. Po obede v miestnej reštaurácii Gallega návrat do Topes de Collantes, večera a nocľah.

deň 6 - TRINIDAD – BANAO – SANCTI SPIRITUS : Raňajky. Prehliadka historického mesta Trinidad, v r 1988 vyhlásenom UNESCOM svetovým kultúrnym dedičstvom, návšteva Valle de los Ingenios, údolie s množstvom plantáží s cukrovou trstinou. Pokračovanie do ekologickej rezervácie Bana s chránenou faunou a flórou. Po obede pešia prechádzka na ranč La Sabina. Prejazd do Sancti Spiritus, ubytovanie, večera a nocľah v hoteli Los Laureles.

deň 7 - SANCTI SPIRITUS – MENESES – YAGUAJAY : Raňajky. Jazda plantážami cukrovej trstiny a tabaku smerom na sever, návšteva chránenej prírodnej oblasti Jobo Rosado, kde sa zoznámite s tradíciou kubánskych kohútích zápasov a navštívite mini-zoo. Po obede v La Casa de los Alamos, voľný čas na kúpanie alebo prechádzku na koni. Ubytovanie, večera a nocľah.

deň 8 - YAGUAJAY – CAGUANES – SANTA CLARA : Raňajky. Cesta vedie smerom k severnému pobrežiu cez farmy, zaoberajúca sa chovom hospodárskych zvierat, do národného parku Caguanes, pre ktorý sú charakteristické mangrovníkové porasty a množstvo jaskýň, pešia túra, voľný čas na pláži. Obed na farme Raného Query. Po obede na farme návšteva mesta Remedios. Ubytovanie, večera a nocľah.

deň 9 - SANTA CLARA – CARDENAS - VARADERO: Raňajky. Prejazd do Santa Clara, prehliadka mesta, návšteva mauzólea Che Guevaru. Po obede prehliadka pobrežného mestečka Cardenas, kde sú hlavným dopravným prostriedkom koče s konským záprahom a bicykle. Vrátenie terénnych áut a transfer busom do letoviska Varadero. Ubytovanie vo vybranom hoteli, večera a nocľah. (180 km)

deň 10 - POBYT VO VARADERE: Pobyt v hoteli vo Varadere s programom All Inclusive. Základná cena zahŕňa ubytovanie v hoteli Mar del Sur s All Inclusive, za príplatok je možný akýkoľvek iný hotel v oblasti Varadero.

deň 11 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 12 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -