Vyhľadávanie zájazdu

Kuba - to najlepšie all inclusiveTermíny a ceny

Kuba - to najlepšie all inclusive

Perex

Kuba – „ostrov slobody“. Návšteva strateného raja revolúcie! Počas nenáročného okruhu spoznáme najznámejšie miesta ostrova, pozrieme si množstvo chránených pamiatok UNESCO a stavby z čias koloniálnej éry. Zrelaxujeme na najznámejších plážach ostrova a osviežime sa v čistých vodách Atlantického oceánu a Karibského mora.

Úvod

12/13-dňový letecký zájazd.

Ubytovanie

V 3* resp. 4* hoteloch počas okruhu i počas pobytu na Varadere.

Stravovanie

Polpenzia počas okruhu, obedy počas výletov, all inclusive počas pobytu v Trinidade a na Varadere.

Doprava

Letecká.

Cena nezahrňuje

Príplatok za jednolôžkovú izbu 550 EUR. Možnosť doplatku na 5* hotel Melia Varadero resp. podobný od 250 EUR/pobyt. Cestovné poistenie.

Upozornenie

Počas silvestrovského termínu, Veľkej noci a májových osláv, môžu byť niektoré múzeá/tabakové fabriky zatvorené.  Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb

Program 1. deň

Odlet z Viedne alebo z Budapešti, prílet na Kubu (Havana/Varadero), transfer do hotela.

Program 2. deň

Program začneme prehliadkou kubánskej metropoly Havany. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro, Central Park. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj kubánske ženy v typickom bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, Palác Villanueva, El Templete, múzeum rumu, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Zažijeme veľmi zaujímavú hodinovú jazdu na starých amerických autách. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (za poplatok, odporúčame objednať vopred v CK).

Program 3. deň

Presunieme sa do oblasti Piňar del Rio, ktorá je známa masívnymi vápencovými útvarmi mogotmi, s množstvom krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete.  Navštívime miestneho výrobcu tabaku, zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Cesta nás povedie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, odkiaľ uvidíme celé údolie, navštívime jaskyňu Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Nesmieme vynechať známu kubánsku maľbu na skale Mural of the Prehistory. Návrat do Havany.

Program 4. deň

Cesta nás povedie do starého koloniálneho mesta Trinidad, so zastávkou v Guama na krokodílej farme a v dedinke Taino. Zastavíme sa v nádhernom mestečku Cienfuegos, ktoré je známe aj prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami s 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

Program 5. deň

Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO od roku 1988. Návšteva miestneho múzea, pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta.  Môžeme ochutnať tradičný koktail z trinidadského rumu a sirupu z cukrovej trstiny.

Program 6. deň

Vydáme sa cestou lemovanom plantážami cukrovej trstiny do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označujúci rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.

Program 7. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

Program 8. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.  

Program 9. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.

Program 10. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere.  

Program 11. deň

Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere. Pri 12-dňovom pobyte transfer na letisko, odlet.

Program 12. deň

Pri 13-dňovom pobyte posledný deň na Varadere, transfer na letisko, odlet.

Program 13. deň

Prílet do Európy.

Úvod

Kuba – „ostrov slobody“. Návšteva strateného raja revolúcie! Počas komfortného okruhu spoznáte najznámejšie miesta ostrova, množstvo UNESCO-m chránených pamiatok, stavby z čias koloniálnej éry. Zrelaxujete na najznámejších plážach ostrova a osviežite sa v čistých vodách Atlantického oceánu a Karibského mora.

Ubytovanie

4* hotely. Možnosť doplatiť 5* hotel počas pobytu na Varadere.

Stravovanie

Polpenzia/all inclusive.

Doprava

Letecká.

Cena zahŕňa

Medzinárodnú letenku. Transfer BA-letisko-BA (pri minimálnom počte 10 účastníkov). Dopravu klimatizovaným mikrobusom. Ubytovanie v Havane v kvalitnom 4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, v Trinidade a na Varadere (Sol Palmeras) ubytovanie v 4* hoteli s all inclusive, možnosť upgrade na 5* hotel Melia Varadero bez doplatku! Slovensky/česky hovoriaci sprievodca počas okruhu, anglicky/česky hovoriaci delegát počas pobytu. Vstupné do pamiatok a múzeí podľa programu.

Cena nezahŕňa

Miestne odletové taxy cca 25 CUC. Príplatok za jednolôžkovú izbu v závislosti od termínu.

Upozornenie

Základná cena je kalkulovaná na základe tarifnej triedy Q leteckej spoločnosti Air France. V prípade jej obsadenia sú vyššie triedy za doplatok. Počas silvestrovského termínu môžu byť niektoré múzeá/tabakové fabriky zatvorené. Možnosť individuálneho predĺženia pobytu pri mori. Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená. Poistné krytie môžete rozšíriť nadštandardným pripoistením stornovacích poplatkov a pripoistením meškania lietadla.

Poznámka

Maximálna veľkosť skupiny: 16 osôb Možnosť predĺženia pobytu na Varadere alebo na Cayo Coco/Cayo Largo. Fakultatívne výlety počas pobytu pri mori: Katamarán– plavba katamaránom na južné pobrežie Varadera. Šnorchlovanie. Relax na Cayo Blanco. Obed. Voľná zábava na lodi. Možnosť plávania s delfínmi. Jeepsafari v NP Rio Canimar– jazda na džípoch, nádherné scenérie, príroda, šnorchlovania pri koralových útesoch, plavba loďou rieke Canimar, obed na ranči La Arboleda, plávanie v jaskyni „Saturno Cave“. Výlet rýchloloďou– jazda medzi mangrovníkmi a po kanáli Chapelín, návšteva mini ZOO.

Program 1. deň

1.-2. deň Odlet z Viedne na Kubu, prílet do Havany, transfer do hotela (v prípade príletu na Varadero, transfer do Havany). Prehliadka kubánskej metropoly. Moderná univerzita a Námestie revolúcie v kontraste s UNESCO chránenou štvrťou Havana vieja. Svetoznáme a najmä rušné nábrežie s promenádou Malecón s vyhliadkou na pevnosť El Morro, chrániace ústie zálivu. Rezidenčná štvrť Vedado, Kolumbov pamätník, koloniálne El Capitolio (Kapitol) – replika amerického vzoru, bývalý prezidentský palác a Gran Teatro. Pešia prechádzka uličkami starého mesta, námestie sv. Františka s katedrálou a čulým ruchom. Uvidíme aj typické kubánske ženy v bielom oblečení posedávajúce a fajčiace cigary, hudobníkov, tanečníčky. Veľkolepé námestie Plaza de Armas, obľúbené Hemingwayove podniky La Floridita a Bodeguita del Medio. Možnosť večernej návštevy známeho kabaretu (fakultatívne).

Program 3. deň

3. deň Presun do Piňar del Rio, do oblasti známych vápencových útvarov – mogotov, obrovského množstva krasových útvarov a jaskýň a predovšetkým najlepších tabakových plantáží na svete! Návšteva tabakovej fabriky – zistíme, podľa čoho sa pozná tá pravá cigara pre pánov a dámy a ktoré cigary sú najkvalitnejšie. Pokračovanie do údolia Viňjales so zastávkou na vyhliadke „Los Jasmines“, návšteva jaskyne Cueva del Indio, preplavíme sa na starovekých lodičkách podzemnou riekou v útrobách jaskyne. Návrat do Havany.

Program 4. deň

4. deň Presun do Trinidadu so zastávkou v Cienfuegos, mesta s prívlastkom „Perla juhu“. Vďačí zaň kráse svojho historického centra, kde si pozrieme park Jose Martího, hlavné námestie obkolesené reprezentatívnymi stavbami a architektonickými skvostami z 19. a 20. storočia, mestské divadlo a významný Palacio de Valle.

Program 5. deň

5.-6. deň Trinidad, romantické koloniálne mestečko sa teší patronátu UNESCO or roku 1988. Návšteva miestneho múzea, pestrofarebné uličky plné hráčov domina, baseballu a konských povozov bez jediného auta. Lahodný kokteil z cukrovej trstiny z miestnych plantáží údolia Valle de los Ingenios. Majiteľ bývalej koloniálnej farmy na jej spracovanie, Manaco Iznaga, sledoval svojich robotníkov z vysokej strážnej veže. Pokračovanie do Santa Clary, miesta posledného odpočinku národného hrdinu „Che“ Guevaru. Vykoľajený vlak označuje rozhodujúce momenty Kubánskej revolúcie. Varadero.

Program 7. deň

7.-10. deň/12.* deň Oddych na vyhlásených plážach s bielym pieskom na Varadere, pohodlie all inclusive hotela, najkvalitnejší kubánsky rum, ľadové mojito, cuba libre, hodiny salsy, výučba španielčiny, večerné show, šnorchlovanie, potápanie, fakultatívne výlety, miestne trhy. Dosýta si vychutnáte dokonalý oddych.

Program 11. deň

11.-12. deň/13.-14.* deň - Záverečný deň na oddych, transfer na letisko, odlet do Európy.

Cena zahŕňa

Leteckú dopravu z Budapešti alebo z Viedne. Transfer BA – letisko - BA. Miestne transfery. 3x ubytovanie v Havane v 3*/4* hoteli s polpenziou, obedy počas výletov, 2x ubytovanie v Trinidade alebo v oblasti Sancti Spiritus, 6x, 7x ubytovanie na Varadere v 4* hoteloch s all inclusive. Vstupné do pamiatoka múzeí podľa programu. Hodinovú jazdu na starých amerických autách. Miestneho sprievodcu CK SATUR počas okruhu.

Cena nezahŕňa

Servisné poplatky 550 EUR. Vstupná turistická karta 22 EUR.

Cena nezahŕňa

Servisné poplatky - Silvester cca 450 EUR, ostatné termíny cca 500 EUR. Vstupná turistická karta 22 EUR.

Komplexné cestovné poistenie 2,60 EUR/os./deň.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -