Vyhľadávanie zájazdu

Kúzelná Andalúzia leteckyTermíny a ceny

Kúzelná Andalúzia letecky

Rámcový program zájazdu

1. deň: Odlet z Viedne / Prahy alebo Bratislavy (bude upresnené). Prílet do Malagy, transfer do hotela v oblasti, nocľah. 2. deň: Prehliadka Malagy, prístavu známeho už Feničanom a Rimanom. Návšteva dominantnej pevnosti Gibralfaro, zo 14. storočia a maurského hradu Alcazaba , s prekrásnou vyhliadkou na mesto a okolie. Paseo Marítimo, pri mestskej pláži a Paseo del Parque s bujnými záhradami lákajú k osviežujúcim prechádzkam. Staré mesto s katedrálou a krivolakými uličkami, ktoré nás dovedú k najnovšiemu klenotu mesta, Museu Picasso, otvorenému v roku 2003 na počesť tunajšieho rodáka, svetoznámeho maliara Pabla Picassa. Neďaleko odtiaľ sa nachádza tiež jeho rodný dom. Individuálne voľno, návrat do hotela. 3. deň: Po raňajkách odchod do mesta Granada ,ležiaceho na úpätí pohoria Sierra Nevada. Návšteva Alhambry, dokonalej ukážky arabského staviteľského umenia (UNESCO). Prehliadka exteriéru palácov a záhrad s miestnym sprievodcom. Prechádzka starobylou štvrťou Albaicín, katedrála s kráľovskou hrobkou a miestom posledného odpočinku kráľovského páru Izabely Kastilskej a Ferninanda Aragonského. Odjazd na ubytovanie. Nocľah. 4. deň: Po raňajkách odchod do britského zámorského územia a najjužnejšej časti Európy Gibraltáru, prehliadka starého mesta. Fakultatívne vychádzka minibusom na gibraltársku skalu s jaskyňou sv. Michala a voľne žijúcou opičou rodinkou. Pri dobrom počasí možno vidieť brehy Afriky a rozhranie Atlantiku a Stredozemného mora. Návrat na ubytovanie, nocľah. 5. deň: Po raňajkách voľný program na kúpanie na pláži. Nocľah. 6. deň: Po raňajkách výlet do mesta Ronda, ležiaceho na okrajoch rokliny 100 m nad riekou Guadalevín. Most nad roklinou, Puente Nuevo, spája starú a novú časť mesta. Cesta pokračuje územím parku prírody Sierra de Grazalema, cez Pueblos blancos, dedinky s charakteristickými bielymi domami - zastávka v Grazaleme. Návrat na ubytovanie. Nocľah. 7. deň: Po raňajkách odchod do andalúzskej metropoly Sevilly. Príchod okolo poludnia, prehliadka mesta, bývalá prístavná štvrť El Arenal, nábrežie rieky Guadalquivir s byčiou arénou La Maestranza, maurskou vežou Torre del Oro, židovská štvrť Santa Cruz, ktorá je vďaka spleti bielych uličiek a dvorov oddávna najmalebnejším zákutím mesta, katedrála La Giralda, v ktorej je pochovaný Krištof Kolumbus, možnosť výstupu na vežu s výhľadom na mesto. Prehliadka maurskej pevnosti Real Alcázar, s krásnymi stredovekými interiérmi a záhradami ... Ubytovanie v Seville. Nocľah. 8. deň: Po raňajkách odchod do Córdoby, ktoré bolo v 10. storočí najslávnejším mestom Európy a bývalým hlavným mestom Arabského kalifátu. Historické centrum sa rozprestiera okolo mešity v maurskom slohu premenenej na katedrálu, staré hradby a židovská štvrť, rímska brána a stredoveký most cez rieku Guadalquivir. Prejazd do Malagy, odkiaľ vo večerných hodinách odlet do Viedne alebo Bratislavy príp. Prahy.

Základná cena zahŕňa

letecká doprava z Viedne/Prahy alebo Bratislavy do Malagy tam a späť, letiskové taxy, príručná batožina do 8 kg, transfer autobusom do hotela a späť, prepravu autobusom v Španielsku, 7 x ubytovanie v 3* hoteli, 7 x raňajky , služby sprievodcu.

Základná cena nezahŕňa

vstupy do pamiatok, komplexné cestovné poistenie, vstupné do pevnosti Alhambra 25,-€ (vzhľadom k vysokej návštevnosti je možné vstup garantovať len pri predplatení v našej CK) , 5 x večera 46,-€, príplatok za batožinu do 20 kg 52,-eur/osoba, transfer na/z letiska vo Viedni/Prahe alebo Bratislavy.

Poznámky a informácie

Názor CK

Trvalo obľúbený zájazd ( treba objednat čo najskôr) do kraja lahodného vína, podmanivej prírody a rozprávkovo krásnych palácov . počas zájazdu okrem iného navštívite tieto miesta : MALAGA - GRANADA - GIBRALTAR - SEVILLA - CORDOBA

CK si vyhradzuje právo zmeny programu. CK nezodpovedá za možné zmeny časov odletov leteckých spoločností.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -