Vyhľadávanie zájazdu

Kúzelné AlsaskoTermíny a ceny

Kúzelné Alsasko

Úvod - 6-dňový autokarový zájazd

Perex - Keby sme chceli Alsasko čo najstručnejšie charakterizovať, mohli by sme ho nazvať krajom bocianov, vína a malebných stredovekých mestečiek.  Alsaská cesta vína nás zavedie do vínnych pivníc s možnosťou ochutnávky a nákupu vynikajúcich druhov. Následne prehliadka Štrasburgu a kraja Champagne s návštevou tradičných výrobní pravého šampanského. Svetová metropola šampanského v Remeši a jej gotická katedrála, v ktorej boli korunovaní francúzski králi, bude bonbónikom na záver.

Ubytovanie - 4x v hoteli 3*

Stravovanie - 4x raňajky

Poznámka - Zmena programu vyhradená.

Doprava - Autokarová

1. deň - Odchod zo Slovenska v ranných hodinách (z Bratislavy o 7.00 h), tranzit cez Rakúsko a Nemecko, vo večerných hodinách príchod do hotela v okolí Colmaru.

2. deň - Raňajky, návšteva najzachovalejšieho stredovekého mesta Alsaska – Colmar, prehliadka malebnej štvrte farebných domov nazývanej Malé Benátky (fakultatívne možnosť previezť sa loďkou). Pokračovanie po alsaskej ceste vína so zastávkami v Kayserberg – rodisku držiteľa Nobelovej ceny Alberta Schweitzera, Riquewihr – najkrajšej dedinky vínnej cesty, múzea pod holým nebom s uličkami dláždenými mačacími hlavami, balkónmi rozkvitnutých pelargónií a v romantickom mestečku kľukatých uličiek Ribeauvillé, ktoré je hlavným mestom ľahkej alsaskej mandľovej bábovky Kougelhopf. V dedinke Zellenberg nazrieme do vínnych pivníc ukrývajúcich mladé alsaské vína (možnosť ochutnávky a nákupu vynikajúcich druhov), návrat na ubytovanie.

3. deň - Raňajky, prehliadka pevnosti Haut Koenigsbourg, dominanty a pýchy Alsaska, panoramatický pohľad na Porýnie zovreté z jednej strany Čiernym lesom a z druhej Alpami. Návšteva stredovekej dedinky Dambach a zastávka v malebnom mestečku Obernai s takmer kompletným systémom opevnení a množstvom uličiek so zachovanými stredovekými domami.

4. deň - Raňajky, odchod do Štrasburgu, mesta, prezývaného „križovatka Európy“, presláveného najmä svojou gotickou Katedrálou, starým mestom s typickými strechami, časťou „Petite France“. Štrasburg je sídlom Európskeho parlamentu, metropolou Alsaska a jeho zákutia spoznáme počas fakultatívnej plavby po kanáloch rieky Ille, ale aj počas prechádzky týmto malebným mestom. Cez kraj Champagne, ktorý je synonymom ušľachtilého perlivého moku, a kde sa vinná réva pestovala už za čias rímskeho impéria, sa dostaneme do jedného z najkrajších miest tohto regiónu - Éperney. Ulice lemované stromoradím a obkolesené pahorkami ukrývajú atraktívne pivnice a tradičné výrobne pravého šampanského. Ubytovanie.

5. deň - Raňajky, presun do jedného z najkrajších miest tohto regiónu – Éperney. Ulice lemované stromoradím a obkolesené pahorkami posiatymi vinicami ukrývajú množstvo atraktívnych pivníc a tradičných výrobní šampanského. Práve tu si aj my doprajeme pôžitok z pravého šampanského (fakultatívne). V Remeši nás uchváti pohľad na veľkolepú gotickú katedrálu Notre Dame, v ktorej boli v minulosti korunovaní francúzski králi. V podvečerných hodinách odchod na Slovensko.

6. deň - Príchod do Bratislavy v dopoludňajších hodinách.


Celková cena zahŕňa - Dopravu luxusným autokarom. 4x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami. Sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za miestenku. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -