Vyhľadávanie zájazdu

Laos - Vietnam - KambodžaTermíny a ceny

Laos - Vietnam - Kambodža

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) DO HANOJA: Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Odlet do Hanoja.

deň 2 - PRÍLET DO HANOJA: Prílet do Hanoja, transfer do hotela. Nocľah v Hanoji.

deň 3 - HANOJ: Raňajky. Celodenná prehliadka Hanoja s návštevou Chrámu literatúry, ktorý sa stal prvou vietnamskou univerzitou, Pagody jediného stĺpu, areálu Ho Chi Minhovho mauzólea s chalúpkou strýčka Ho. Popoludní prehliadka jazera Hoan Kiem a priľahlej koloniálnej štvrti, chrámu Ngoc Son, mosta The Huc. Jazda rikšami po meste. Večer návšteva predstavenia vodných bábok. Nocľah v Hanoji.

deň 4 - LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU: Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi, plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obed z darov mora na palube lode. Počas plavby budete mať možnosť vyskúšať si prípravu tradičného vietnamského jedla. Možnosť plavby na pramici s preplávaním morského tunela do priepasti Luon. Príležitosť na kúpanie v mori na ostrove Ti Top, z ktorého vrcholu je krásna vyhliadka na panorámu zátoky. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

deň 5 - ODLET DO STREDNÉHO VIETNAMU: Možnosť ranného cvičenia Tajči na palube lode, raňajky. Návšteva jaskyne Sung Sot. Popoludní vylodenie a cesta na letisko v Hanoji. Odlet do Da Nangu. Transfer do Hoi An, nocľah v Hoi An.

deň 6 - MESTO TISÍCOK LAMPIÓNOV HOI AN, NEBESKÝ PRIESMYK: Raňajky. Prehliadka uličiek historického Hoi An s návštevou krytého japonského mostu, dreveného domu Phung Hung a čínskeho fuťienskeho domu. Odchod do Da Nang, návšteva Čamského múzea s unikátnymi exponátmi hinduistickej čamskej kultúry. Pokračovanie cez priesmyk Hai Van do Hue. Nocľah v Hue.

deň 7 - CISÁRSKE MESTO HUE: Raňajky. Doobeda plavba po Voňavej rieke k pagode Thien Mu a hrobke cisára Minh Manga. Popoludní prehliadka Zakázaného purpurového mesta a chrámu cisárskych predkov. Nocľah v Hue.

deň 8 - ODLET DO LAOSU: Raňajky. Odlet z Da Nangu do Luang Prabangu s prestupom v Hanoji. Transfer do hotela, nocľah.

deň 9 - DELTA MEKONGU, PRECHÁDZKA DŽUNGĽOU: Raňajky. Prehliadka Luang Prabang s chrámom Wat Visoun so známou melónovou stúpou That Pathum, Wat Xieng Thong, Wat Mai s majstrovsky vyrezávaným stĺporadím a chrámového komplexu na vŕšku Phu Si. Plavba po Mekongu, prechádzka džungľou s možnosťou kúpania sa vo vodopádoch Tat Kuang Si s neskutočne azúrovou vodou, následný odchod späť do Luang Prabang. Nocľah.

deň 10 - KRASOVÁ OBLASŤ VANG VIENG: Raňajky. Odchod do Vang Vieng, ktorý leží v scénickej krasovej oblasti. Ubytovanie a nocľah.

deň 11 - HORSKÉ KMENE, VIENTIANE: Raňajky. Odchod do Vientiane. Cesta prechádza divokou horskou krajinou a patrí k najscénickejším ázijským cestám. Cestou zastávky v dedinách horských kmeňov. Po príchode do Vientiane krátka prehliadka: návšteva stúpy That Luang a chrámov Wat Sisaket a Haw Phra Kaew. Nocľah vo Vientiane.

deň 12 - ODLET DO KAMBODŽE: Raňajky. Odchod na letisko, odlet do Siem Reap. Transfer do hotela, nocľah v Siem Reap.

deň 13 - ANGKOR WAT – STRATENÉ CHRÁMY V DŽUNGLI: Raňajky. Celodenná prehliadka areálu Angkor: prehliadka zrúcanín hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Thom, chrámu Bayon, kde na Vás pozerajú obrovské tváre bódhisattvy Avalókitéšvaru, chrámu Ta Prohm, ktorý bol ako jediný ponechaný napospas majestátu nespútanej prírody. Neskoro popoludní návšteva Angkor Wat, kedy zapadajúce slnko dokresľuje detaily tohto najväčšieho hinduistického chrámu našej planéty. Nocľah v Siem Reap.

deň 14 - DOKONČENIE PREHLIADKY ANGKOR WAT, PRECHÁDZKA DŽUNGĽOU: Raňajky. Pokračovanie v prehliadke areálu Angkor, vrátane vzdialeného chrámu Banteay Srei. Cestou možnosť prehliadky výroby palmového cukru. Ďalej Kbal Spean - „rieka tisícich znamení“, príjemný trekking do džungle. Popoludní navštívite chrámy Prasat Kravan a Pre Rup. Večerom návrat do hotela. Nocľah v Siem Reap.

deň 15 - PHNOM PENH: Raňajky. Odchod cez Kampong Thum do hlavného mesta Kambodže. Popoludňajšia prehliadka mesta: návšteva areálu Kráľovského paláca so Striebornou pagodou, najstaršieho chrámu mesta Wat Phnom, pomníka vietnamského oslobodenia, bulváru Norodoma Víťazného oblúka. Nocľah v Phnom Penh.

deň 16 - CEZ VIETNAMSKÚ HRANICU: Raňajky. Ranná návšteva múzea Tuol Sleng, bývalého väzenia Červených Khmérov. Odchod krajinou dolného povodia Mekongu na hraničný prechod v Bavete, prejazd do Vietnamu. Pokračovanie do Saigonu. Nocľah v Saigone.

deň 17 - HO CHI MINH CITY (SAIGON): Raňajky. Dopoludnia prehliadka Saigonu s návštevou katedrály Notre Dame, historickej budovy pošty a pagody Thien Hau. V neskorých popoludňajších hodinách transfer na letisko, odlet do Prahy (Viedne).

deň 18 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE):Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -