Vyhľadávanie zájazdu

Laos - kráľovstvo slonovTermíny a ceny

Laos - kráľovstvo slonov

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet z Prahy (Viedne) do Bangkoku.

deň 2 - BANGKOK : Prílet do Bangkoku, transfer do hotela, individuálne voľno, nocľah v Bangkoku.

deň 3 - BANGKOK - LUANG PRABANG: Raňajky v hoteli, transfer na letisko, prelet do Luang Prabang, kde sa stretáva tisícročná história s francúzskym kolonializmom a jeho pamiatky sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Transfer do hotela, nocľah.

deň 4 - JASKYNNÝ CHRÁM PAK OU: Raňajky, prehliadka Kráľovského paláca v Luang Prabang, sídla kráľa počas francúzskej koloniálnej éry, s prvkami laoskej i francúzskej kultúry. Individuálny obed, transfer do prístavu, 2-hodinová plavba proti prúdu rieky Mekong k jaskynnému vápencovému komplexu Pak Ou, týčiacemu sa priamo nad riekou, v ktorom uvidíte tisícky sošiek Budhu všetkých veľkostí. Pokiaľ čas dovolí, na spiatočnej ceste zastávka v dedinke známej výrobou ryžového vína. Na záver dňa výstup na posvätnú horu Phu Si (328 schodov) na pozorovanie západu slnka, návrat do hotela, nocľah v Luang Prabang.

deň 5 - VODOPÁDY KUANG SI: Ešte pre raňajkami možnosť zúčastniť sa tradičného obdarovávania mníchov v uliciach po východe slnka, ktoré prebieha už od 14.storočia. Raňajky v hoteli. Návšteva chrámu Wat Visoun a Wat Aham. Odchod krásnou krajinou medzi ryžovými poľami so zastávkou v typickej laoskej dedinke k poznávaniu života miestnych obyvateľov. Návšteva trojúrovňových kaskádovitých vodopádov Kuang Si, ktoré ústia do mohutného 50 m vysokého hlavného vodopádu. Možnosť kúpania v plytkých prírodných bazénoch s tyrkysovou vodou. Návrat do Luang Prabang, nocľah.

deň 6 - MESTO V TIENI HÔR WANG VIENG: Raňajky, transfer na stanicu a cesta vlakom do mestečka Vang Vieng uprostred nádhernej laoskej prírody na rieke Nam Song. Obed v cene zájazdu. Plavba loďou po tejto rieke medzi úchvatnými krasovými homoľami, vystupujúcimi priamo nad hladinou s názvom mogoty. Poobede prechádzka mestečkom s možnosťou posedenia nad pohárom dobrého laoského piva na brehu rieky. Nocľah vo Vang Vieng.

deň 7 - CESTOU NA JUH: Raňajky, odchod do hlavného mesta Vientianne. Zastávka v Budha parku s množstvom budhistických a hinduistických skulptúr. Obed v cene zájazdu. Ubytovanie v hoteli, individuálne voľno. Odporúčame prechádzku po nábreží rieky Mekong s množstvom reštaurácií a obchodíkov. Nocľah vo Vientianne.

deň 8 - MESTO SANTALOVÉHO DREVA: Raňajky, prehliadka hlavného mesta Vientianne prezývaného Mestom santalového dreva. Prehliadka chrámu Wat Sisaket, ktorý je považovaný za najstarší budhistický chrám vo Vientianne s viac než dvoma tisíckami sôch Budhu. Následne prehliadka chrámu Smaragdového Budhu Wat Pra Keo, Čiernej stúpy Tat Dam a Veľkej stúpy That Luang. Zastávka pri víťaznom oblúku Patuxai, symbole laoskej nezávislosti od Francúzska. Návrat do hotela, nocľah vo Vientianne.

deň 9 - ŠTYRI TISíCE OSTROVOV: Raňajky, transfer na letisko, prelet do Pakse, dôležitého centra južného Laosu na sútoku riek Mekong a Se. Návšteva pozostatkov khmérskeho chrámového komplexu Wat Phou pod horou Phu Kao, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Obed v cene zájazdu. Presun do oblasti, ktorá sa nazýva Štyri tisíce ostrovov. Rieka Mekong sa tu rozlieva a vytvára tak unikátnu ostrovnú krajinu. Nocľah v Khone Island.

deň 10 - ÚŽASNÉ VODOPÁDY KHONE PAPHENG: Po raňajkách odchod loďou na pokojné ostrovy Done Det a Done khone. Návšteva miesta, kde Francúzi postavili koncom 19.storočia jedinú železnicu v Laose. Prehliadka francúzskeho železničného mostu a parnej lokomotívy. Po prechádzke na ostrove cez dedinky lemované palmami návrat loďou na pevninu. Pokračovanie k najjužnejšej časti Laosu k obrovským vodopádom Khone Papheng, iba na dohľad od kambodžskej hranice. Zastávka na mieste so skvelou možnosťou pozorovať vzácne delfíny iravádske. Nocľah v Khone Island.

deň 11 - ROZLÚČKA S LAOSOM: Raňajky, transfer na letisko Pakse, odlet z späť do Luang Prabang. Transfer do hotela a chvíle individuálneho voľna na rozlúčku s Laosom, nocľah.

deň 12 - ODLET DO PRAHY (VIEDNE): Raňajky, transfer na letisko k odletu do Prahy (Viedne).

deň 13 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -