Vyhľadávanie zájazdu

Laos - kráľovstvo slonovTermíny a ceny

Laos - kráľovstvo slonov

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odlet z Prahy (Viedne) do Bangkoku.

deň 2 - BANGKOK : Prílet do Bangkoku, privítanie sa s česky hovoriacim sprievodcom. Prehliadka chrámu Wat Traimit a Čínskej štvrti, transfer do hotela, ubytovanie. Nocľah v Bangkoku.

deň 3 - THAJSKO - LAOSKÁ HRANICA: Raňajky, transfer na letisko v Bangkoku, prelet do Ubon Rathatchani v thajskej provincii Isán blízko laoských hraníc. Prekrečenie thajsko-laoských hraníc a transfer do Champasaku, provinčného mestečka južného Laosu, v ktorého blízkosti sa nachádzajú rozvaliny chrámu Wat Phou z predangkorskej éry a ktorý je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Prenocovanie v Champasaku.

deň 4 - PREDANGKORSKÝ CHRÁM WAT PHOU: Raňajky, prejazd do chrámu Wat Phou a prehliadka. Komplex sa nachádza uprostred ryžových polí a vodných tokov južného Laosu a bol postavený v troch úrovniach: vodná nádrž a promenáda, druhá úroveň s rozvalinami chrámov a najvyššia úroveň svätyne, ktorá dodnes patrí k najúctivejším miestam Laosanov. Obed v miestnej reštaurácii. Transfer do Muang Khong, vstupnej brány oblasti 4000 ostrovov, ktorej dominuje rieka Mekong. Nocľah Muang Khong.

deň 5 - ZÁZRAK RIEKY MEKONG - 4000 OSTROVO: Raňajky, celodenná prehliadka oblasti známej ako Siphandon - 4000 ostrovov. Rieka Mekong tu dosahuje šírky 14 km a nachádza sa tu tisíc malých ostrovčekov. Transfer do dediny Ban Nakasang, odchod loďou na ostrov Done Khone s malými dedinkami a plantážami. Obed v miestnej reštaurácii. Návšteva vodopádov Lippi na západe Don Khone v tesnej blízkosti kambodžských hraníc. Poznávanie pozostatkov francúzskej koloniálnej nadvlády pri prehliadke železnice a mostov. Návrat do hotela v Muang Khong, nocľah.

deň 6 - BOLAVENSKÁ NÁHORNÁ PLOŠINA: Raňajky, odchod na Bolavenskú náhornú plošinu, hornatú oblasť s vodopádmi a kávovými a čajovými plantážami. Prvá zastávka pri vodopáde Tad Fane a Tad Yuang. Obed v miestnej reštaurácii. Transfer do mesta Pakse - pokiaľ čas dovolí zastávka pri zlatej soche Budhu s panoramatickou vyhliadkou na celé mesto. Nocľah v Pakse.

deň 7 - PRELET PAKSE - VIENTIAN: Raňajky. Transfer na letisko k odletu do hlavného mesta a tiež najväčšieho mesta Laosu - Vientian. Po prílete transfer do hotela, zvyšok dňa individuálne voľno na vychutnanie atmosféry - odporúčame návštevu vychýrených večerných trhov, ktoré ožívajú so západom slnka a ponúkajú jedinečné nákupné možnosti. Nocľah vo Vientian.

deň 8 - PREHLIADKA MESTA VIENTIAN: Raňajky, prehliadka mesta Vientian začína v zachovalom chráme Wat Sisaket a chráme Wat Phra Keo so zbierkou laoských a khmérkych umeleckých diel. Zastávka vo Wat Simuang, najobľúbenejšom a najúctivejšom chráme vo Vientian, ďalej pri That Dam - čiernej stúpy. Po obede v miestnej reštaurácii návšteva centra COPE, ktoré pomáha obetiam nášľapných mín. Prehliadka zlatej stúpy That Luang, ikonického chrámu mesta Vientian so sochou ležiaceho Budhu v nadživotnej veľkosti. Na koniec pamätník Patuxay, laoskej verzie Víťazného oblúka. Prenocovanie vo Vientian.

deň 9 - VLAKOM Z VIENTIAN DO VANG VIENG: Raňajky v hoteli. Transfer na vlakovú stanicu, odchod moderným rýchlovlakom do Vang Vieng. Po príchode do Vang Vieng transfer do hotela. Poobede návšteva Modrej lagúny s možnosťou kúpania a jaskyne Tham Pou Kham, v ktorého útrobách sa nachádza socha ležiaceho Budhu. Na záver dňa si užijete krátky výlet loďou po rieke Song, uvidíte dedinčanov loviacich ryby do sietí a možno aj stáda vodných byvolov chladiacich sa v rieke. Nocľah vo Vang Vieng.

deň 10 - VLAKOM Z VANG VIENG DO LUANG PRABANG: Raňajky. Transfer na vlakovú stanicu, odchod moderným rýchlovlakom do Luang Prabang, duchovného a kultúrneho centra Laosu. Transfer do hotela, ubytovanie a individuálne voľno, ktoré môžete využiť na odpočinok či poznávanie tohto krásneho mesta. Prenocovanie v Luang Prabang.

deň 11 - LUANG PRABANG - PREHLIADKA MESTA: Po raňajkách prehliadka mesta, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka začne pri bývalom kráľovskom paláci (teraz Národné múzeum). Pokračuje k chrámu Wat Mai, ktorý je preslávený svojimi zlatými basreliéfmi. Obed v miestnej reštaurácii. Prehliadka chrámu Wat Sensoukarahm a najfotografovanejšieho chrámu Wat Xieng Thong. Na záver dňa vystúpite po 328 schodoch na vrchol hory Phousi a vychutnáte si panoramatický výhľad na mesto a okolitú krajinu. Pri návrate do hotela sa prejdete po večernom trhu horských kmeňov, kde môžete nájsť typické laoské suveníry. Prenocovanie v Luang Prabang.

deň 12 - JEDINEČNÁ JASKYŇA PAK OU: Po raňajkách návšteva slávnej jaskyne Pak Ou, miestnymi nazývaná Tam Ting, ktorá obsahuje tisíc na zlato lakovaných sôch Budhu. Veľkosť sôch sa pohybuje od niekoľko centimetrov až po veľkosť ľudského tela. Z ústia jaskyne sa otvára nádherná scenéria na rieky Mekong a Nam Ou. Obed v miestnej reštaurácii, návrat do hotela, zvyšok dňa individuálne voľno. Prenocovanie v Luang Prabang.

deň 13 - VODOPÁDY KUANG - SI: Po raňajkách sa vydáte ku slávnym vodopádom Kuang Si. Cestou budete prechádzať krásnou krajinou ryžových polí, kopcov a dedín. Navštívite malú dedinu, ktorá je domovom jednej z mnohých etnických menšín v oblasti. Samotné vodopády Kuang Si padajú kaskádovito do tyrkysových tôní, kde budete mať možnosť sa vykúpať. Návrat a prenocovanie v Luang Prabang.

deň 14 - PRELET LUANG - PRABANG - BANGKOK: Raňajky, transfer na letisko k odletu do Bangkoku, transfer do hotela a chvíle voľna pred finálnym odletom.

deň 15 - LET BANGKOK - PRAHA (VIEDEŇ): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -