Vyhľadávanie zájazdu

Laos - Vietnam - KambodžaTermíny a ceny

Laos - Vietnam - Kambodža

deň 1 - ODLET Z PRAHY (VIEDNE) : Odbavenie na letisku 2 hodiny pred odletom. Let do Hanoja s prestupom.

deň 2 - PRÍLET DO HANOJA: Prílet do Hanoja, transfer do hotela, chvíľa voľna na odpočinok. Jazda na rikšiach po meste. Prehliadka jazera Hoan Kiem a chrámu Ngoc Son. Návrat do hotala, nocľah.

deň 3 - LOĎOU DRAČOU ZÁTOKOU: Raňajky. Odchod do Ha Long, po príchode ubytovanie na lodi, plavba medzi tisíckami ostrovčekov v slávnej Dračej zátoke s kúzelnými krasovými scenériami a jaskyňami. Toto miesto je právom na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Obed na palube lode. Počas plavby ukážka prípravy tradičného vietnamského jedla. Večera a nocľah na lodi uprostred Dračej zátoky.

deň 4 - NÁVRAT DO HANOJA: Možnosť ranného cviečenia Tajči na palube lode, neskoré raňajky formou bufetu. Dokončenie plavby Dračou zátokou. Popoludní vylodenie a cesta späť do Hanoja. Zastávka vo väzení amerických pilotov Hoa Lo, kde strávil 2 roky John McCain. Nocľah v Hanoji.

deň 5 - PRELET DO LAOSU: Raňajky. Celodenná prehliadka Hanoja s návštevou Pagody jediného stĺpu a areálu Ho Či Minovho mauzólea, najstaršieho budhistického paláca Tran Quoc na ostrovčeku najväčšieho Západného jazera v Hanoji a Chrámu literatúry, ktorý sa stal prvou vietnamskou univerzitou. Obed v cene. Odlet do Luang Prabang, hlavného mesta Laosu. Transfer do hotela, nocľah v Luang Prabang.

deň 6 - JASKYNNÝ CHRÁM PAK OU: Raňajky. Prehliadka Kráľovského paláca v Luang Prabang, sídla kráľa počas francúzskej koloniálnej éry, s prvkami laoskej i francúzskej kultúry. Obed v cene, transfer do prístavu, 2-hodinová plavba proti prúdu rieky Mekong k jaskynnému vápencovému komplexu Pak Ou, týčiacemu sa priamo nad riekou, v ktorom uvidíte tisícky sošiek Budhu všetkých veľkostí. Pokiaľ čas dovolí, na spiatočnej ceste zastávka v dedinke známej výrobou ryžového vína. Výstup na posvätnú horu Phu Si (328 schodov) na pozorovanie západu slnka. Návrat do hotela, nocľah v Luang Prabang.

deň 7 - VODOPÁDY KUAN SI, PRELET KAMBODŽA: Pred raňajkami možnosť zúčastniť sa tradičného obdarovávania mníchov v uliciach po východe slnka, ktoré prebieha už od 14. storočia. Raňajky v hoteli. Návšteva chrámu Wat Visoun a Wat Aham. Cesta krásnou krajinou medzi ryžovými poliami so zastávkou v typickej laoskej dedinke. Obed v cene zájazdu. Návšteva trojúrovňových vodopádov Kuang Si, ktoré ústia do mohutného 50 m vysokého hlavného vodopádu. Možnosť kúpania v plytkých prírodných bazénikoch s tyrkysovou vodou. Prelet do Siem Reap, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah.

deň 8 - STRATENÉ MESTO ANGKOR WAT: Raňajky. Návšteva bývalého hlavného mesta khmérskej ríše Angkor Wat, zapísaného do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Vstup južnou bránou - uvidíte chrám Bayon, Terasu slonov a chrám Ta Prohm, uväznený v zajatí džungle. Obed v cene. Prehliadka chrámu Angkor Wat Temple, jednej z najväčších náboženských pamiatok na svete. Navečer pozorovanie západu slnka pri chráme Pre Rup temple. Návrat do hotela, nocľah Siem Reap.

deň 9 - TAJOMNÝ CHRÁM ZABUDNUTÝ V DŽUNGLI: Raňajky, transfer mimo hlavné turistické miesta na prehliadku jedinečného miesta ukrytého v džungli - impozantného chrámu Beng Mealea (Lotosový rybník). Tento dodnes nepreskúmaný polorozpadnutý chrám, prerastený vegetáciou a koreňmi stromov, turistami menej navštevovaný, vydáva výnimočnú energiu. Obed v cene. Plavba loďkou po jazere Tonlé Sap, najväčšieho jazera v JV Ázii, ktorý je pozostatkom morského zálivu. Návšteva plávajúcej rybárskej dediny. Návrat do hotela, nocľah v Siem Reap.

deň 10 - OCHUTNÁVKA VYSMÁŽANÝCH PAVÚKOV: Odchod do Phnom Penh so zastávkou na obed (v cene). Po ceste prehliadka predangkorského chrámového komplexu Sambor Prei Kuk, pochdádzajúceho z doby pred 9. storočím n. l. Návšteva starobylého mostu Kampo Kdey a mestečka Skoun s možnosťou ochutnávky tunajšej špeciality - vysmážaných pavúkov. Pokračovanie do Phnom Penh, ubytovanie, nocľah.

deň 11 - PHNOM PENH, CEZ VIETNAMSKÚ HRANICU: Raňajky. Prehliadka mesta Phnom Penh - návšteva Kráľovského paláca - sídla kráľa, Striebornej Pagody, resp. chrámu Smaragdového Budhu a najstaršieho chrámu mesta Wat Phnom na najvyššom bode. Obed v cene zájazdu. Odchod cez vietnamskú hranicu do Ho Chi Minh City (Saigon), ubytovanie v hoteli, nocľah v Phnom Penh.

deň 12 - DELTA MEKONGU: Raňajky, transfer do My Tho, vstupnej brány Mekongu. Plavba loďkou po jednom z ramien rieky Mekong. Uvidíte typický život miestnych obyvateľov, navštívite výrobňu ryžového papiera a zoznámite sa s miestnym tropickým ovocím. Obed v reštaurácii v cene. Návrat späť k autobusu a transfer do hotela, po ceste návšteva budhistickej pagody Vinh Trang, nocľah v Ho Chi Minh City.

deň 13 - HO CHI MINH CITY: Raňajky. Prehliadka Ho Chi Minh City - návšteva paláca Zjednotenia, historickej budovy pošty, katedrály Notre Dame a chrámu Jadeitového cisára. Obed v cene. Posledné možné nákupy v bazári Ben Thanh, chvíľa voľna v hoteli pred finálnym odchodom na letisko, odlet s prestupmi späť do Prahy (Viedne).

deň 14 - PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE): Prílet do Prahy (Viedne).Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -