Vyhľadávanie zájazdu

Legoland a rozprávkový svetTermíny a ceny

Legoland a rozprávkový svet

Úvod - 6-dňový letecký zájazd

Perex - Vydajte sa na dobrodružnú cestu do sveta rozprávok a spoznajte tento svet detskými očami. Je plný atrakcií, ktoré sa vám v bizarnosti predstavia v múzeu Roberta Ripleyho, rozprávkami od Hansa Christiana Andersena, zábavným parkom Tivoli, akvaparkom Lalandia, miliónovým Legolandom, africkou Saharou v Dánsku, veľkým planetáriom a kuriozitami Verte alebo nie! Krajina legiend a Vikingov učaruje malým aj veľkým.

Ubytovanie - 5x v hoteli 3*

Stravovanie - 5x raňajky

Poznámka - Zmena odletových miest, letových časov a programu vyhradená.

Doprava - Letecká

1. deň - Transfer z Bratislavy na letisko Schwechat a odlet do Kodane. Transfer do hlavného mesta Dánska. Prehliadka zameraná na detské atrakcie s možnosťou ochutnávky dánskych špecialít. Roberta Ripleyho fascinovali odlišnosti, ktoré stvárňoval vo svojich komixoch. To ho tak preslávilo, že už v roku 1933 otvoril prvé múzeum bizarností. Domy kuriozít a podivností boli postupne otvárané v rôznych metropolách vo svete. A práve jedno sa nachádza aj v Kodani, ktoré navštívime - Verte alebo nie! Nechajme sa prekvapiť kuriozitami ako napríklad mužom s najväčšou nohou na svete, listom napísaným na zrnku ryže alebo mužom s kovovým nosom. Pokračujeme do Múzea rozprávok Hansa Christiana Andersena, kde sa nachádzajú expozície, ktoré pripomínajú najslávnejšie rozprávky tohto spisovateľa – Cisárové nové šaty, Malá morská víla či Snehová kráľovná. Všetko je prezentované so zvukom a svetelnými efektmi na farebných tabuliach. Dokonca si prehliadneme aj jeho pracovňu. Popoludní si doprajeme plavbu po kanáloch Kodane a z lode vzhliadneme dom, v ktorom býval Hans Christian Andersen. Večer navštívime zábavný park Tivoli alebo najväčšie severské planetárium Tycho Brahe. Ubytovanie.

2. deň - Raňajky. Dnes ráno sa budeme aj trochu báť. Pozrieme si, čo všetko ponúka Strašidelné laboratórium. Počas ďalšej zastávky sa ocitneme medzi Guinessovými rekordmi. Ďalším zaujímavým miestom bude Modrá planéta. Nie, nebudeme cestovať do vesmíru, ale do morského sveta v dánskom akváriu, kde sa nachádza až 20 000 druhov rýb a morských živočíchov, ktoré sú umiestnené v 53 akváriách a nádržiach. Večer navštívime zábavný park Tivoli, plný rôznych kolotočov a iných atrakcií nielen pre deti. Ubytovanie.

3. deň - Po raňajkách sa vyberieme do neďalekého mestečka. Dnes budeme celý deň cestovať v čase. Dozvieme sa o predkoch Škandinávcov, o Vikingoch. Vzhliadneme vikingské plavidlá v mestečku Roskilde. Ďalšia zastávka bude „Krajina legiend“ - praveká dedinka v Lejre. V múzeu v prírode sa nachádza ohromná zbierka prehistorických usadlostí ešte z doby kamennej a vikingského obdobia. Rodný dom  najslávnejšieho rozprávkara na svete Hansa Christiana Andersena v mestečku Odense, kde sa dozvieme viac o jeho detstve a živote. Odchod na ubytovanie.

4. deň - Raňajky. Presun do mestečka Billund. Najväčšia atrakcia , ktorá poteší nielen deti, ale určite aj rodičov a istotne v nás zanechá veľmi príjemné spomienky. Legoland (v preklade pekne sa hraj) je zábavný park stavebnice Lego. Hneď pri vchode nás privíta Hans Christian Andersen s otvorenou knihou a rôzne miniatúry dánskych významných pamiatok. Ale nájdeme tu aj vybudovaný Amsterdam. Niektoré postavičky sú dokonca aj pohyblivé. Kto sa odvezie v legových autíčkach cez safari, kde zvieratká sú vyrobené opäť zo stavebnice lega? Koho zaujíma kozmonautika, môže sa pozrieť na kozmickú základňu. Alebo sa prevezieme na loďke a pozrieme si lego hrad. Jedna časť parku je venovaná aj malým experimentom, kde si každý môže z kociek niečo postavať. Ubytovanie.

5. deň - Raňajky. Urobíme si prehliadku Safariparku v Give. Budeme jazdiť cez africkú Saharu, kde budeme mať na dosah rúk africké zvieratá. Opäť sa presunieme do Billundu, ale tentokrát naše kroky zamieria do severského aquaparku Lalandia, v ktorom si užijú vodné dobrodružstvo nielen deti. Ubytovanie.

6. deň - Dnes dokončíme prehliadku mesta Kodaň. Na mesto sa pozrieme z výšky z Okrúhlej veže, kde nie sú žiadne schody iba šikmá plošina, ktorá nás dovedie až hore. Odlet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu na trase Viedeň – Kodaň – Viedeň, servisné poplatky, transfer Bratislava – Viedeň - Bratislava, transfer letisko - hotel - letisko,  5x ubytovanie v hoteli 3* s raňajkami, autokar podľa potreby, sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za 1/1 izbu, vstupy, cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -