Vyhľadávanie zájazdu

Letecký zájazd do AténTermíny a ceny

Letecký zájazd do Atén

Popis - Prehliadka najkrajších pamiatok gréckej metropoly počas štyroch dní. Ubytovaní budete v hoteli na 3 noci vrátane raňajok.

Navštívte s nami hlavné mesto Grécka, ktoré je opradené legendami a históriou! Je pomenové podľa bohyne múdrosti Pallas Atheny, pretože dala v spore s bohom Poseidonom ľuďom krajší dar, než dal on.Program zájazdu:

1. deň:
Odlet lietadla z Viedne bude v podvečerných hodinách, prílet do Atén vo večerných až nočných hodinách. Mestskou hromadnou dopravou sa presuniete do hotela.

2. deň: 
Po raňajkách vás čaká návšteva chrámu venovaného bohyni Aténe - Parthenonu, ktorý sa nachádza na aténskej Akropole. Spolu s ním uvidíte aj chrám Erechtheion s povestnými „Karyatides“. Prejdete sa okolo antického divadla Herodes a okolo Dionýsiového divadla. Obedovať budete v známej mestskej časti Plaka, potom sa vydáte na návštevu Gréckej a Rímskej agory. Uvidíte Vežu vetrov, aj miesta, kde sa budovala prvá demokracia.

Nasledovať bude individuálne voľno a návrat do hotela vo večerných hodinách.

3. deň:
Po raňajkách navštívite Keramaikos, kde sa nachádzajú jedny z najstarších náhrobkov v Grécku. Sprievodca vám porozpráva o keramike, ktorá sa tam vyrábala. Prejdete cez ulicu Ermou, zastavíte sa v bazároch v mestskej časti Monastiraki, kde bude vyhradená prestávka na obed. Po obede sa vydáte na prehliadku chrámu Dia Olympského, gréckeho Parlamentu na námesti Syntagma a krásnych záhrad kráľovnej Amálie.

4. deň
Po raňajkách bude nasledovať individuálne voľno, prípadne budete mať možnosť navštíviť prístav Pireus. V popoludňajších hodinách bude nasledovať presun na letisko a odlet do Viedne. 

Zmena programu vyhradená. Zá
jazd sa podrobuje letovému poriadku.
 


UPOZORNENIE: Pri leteckých zájazdoch sú letenky kupované na konkrétne meno. Letecké spoločnosti nepovolujú dodatočnú zmenu mena. Po zadaní objednávky na www.ckdaka.sk už nie je možná zmena mena, alebo osoby za inú. Zákazník je tiež zodpovedný za zadanie správneho mena, presne tak ako ho má uvedené na cestovnom doklade.

Možné výdavky na vstupy (ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• akropola: 15 €
• metro: cca 30 €
Ceny vstupného sa počas roka pravidelne mení.Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -