Vyhľadávanie zájazdu

Libanon - krajina cédrových stromovTermíny a ceny

Libanon - krajina cédrových stromov

Úvod - 8-dňový letecký zájazd.

Perex - Libanon, turistami málo objavená krajina ponúka nádherné more, vysoké hory a rozmanitú prírodu. Libanonu právom patrí pomenovanie "krajina cédrových stromov". Na našej ceste navštívime najznámejšie pamiatky, najkrajšie mestá a ochutnáme vynikajúcu libanonskú kuchyňu a kvalitné miestne víno.

Ubytovanie - 3*/4* hotely, horský hotel.

Stravovanie - polpenzia

Doprava - Letecká.

1. deň - Odlet z Viedne do tajomnej krajiny cédrových stromov, Libanonu. Priletíme do hlavného mesta Beirút.

2. deň - V dnešné ráno začne naše spoznávanie tejto nie veľmi objavenej krajiny. Vydáme sa na sever k zátoke Junieh. Lanovkou sa vyvezieme na majestátnu horu, do dedinky Harissa, ktorá je významným pútnickým miestom. Zdobí ho obrovská, takmer desať metrová socha Patrónky Libanonu, predstavujúca Pannu Máriu. Aj kvôli nej prezývajú toto miesto Notre Dame du Liban. Hľadí pred seba na zátoku Jounieh a pred pár rokmi oslávila svoju storočnicu. Naša cesta bude pokračovať do údolia Kadisha, ktoré je nazývané aj „Holy Valley“, kde žili v minulosti stovky mníchov v kláštoroch a jaskyniach. Urobíme si krátky trek medzi kláštormi – kláštor The Mar Lisha´ , kláštor lady of Qannoubine, jaskyňa the saint Marina, kláštor the saint Anthony of Kozhaya. Po peknej prechádzke sa ubytujeme v hoteli v oblasti Becharry.

3. deň - Byť v Libanone a nevidieť symbol krajiny, by bol hriech. Reč je o cédrových stromoch. V Libanone sú tieto stromy datované až do biblických čias, dva z nich sú datované dokonca spred 6 000 rokov. Patria medzi veľmi vzácne exempláre a vďaka ich majestátnosti sa stali emblémom libanonskej vlajky. Duch veľkomesta na nás dýchne v druhom najväčšom meste Libanonu, v Tripolise. Nádherné historické budovy a najväčší a najfarebnejší tradičný souk nás vtiahnu do tradičného života. Byblos.

4. deň - Byblos, najstaršie mesto sveta, osídľované už 7 000 rokov. Mesto prepožičalo svoje meno Biblii a bolo miestom, odkiaľ sa šírila do sveta prvá abeceda. Vychutnáme si pár hodinový relax na pláži. Vrátime sa do Bejrútu, kde začneme prehliadku mesta. Zničené historické centrum mesta bolo obnovené a ponúkne nám také pamiatky ako mešitu Omari, Armádnu budovu, mešity Assaf a Amir Munzer, budovu Parlamentu, námestie Nejmeh, ortodoxný katolícky a maronitský kostol. Históriu vystrieda novodobá architektúra, s ktorou sa zoznámime v hotelovej zóne a v časti Raouche, Záverečnou čerešničkou bude Národné múzeum.

5. deň - Naša cesta dnes povedie na juhovýchod do nádherných hôr, do údolia Bekaa. Navštívime Baalbec, miesto, kde sa nachádza najviac kolosálnych pozostatkov z rímskeho obdobia – chrám Jupitera, chrám Bachusa s nádhernými rezbárskymi prácami a chrám Venuše. Lákadlom bude i Anjar, pozostatky opevneného mesta Umájovských kniežat, ktoré bolo vystavané na úpätí Anti-Libanonu. Libanon je známy svojim kvalitným vínom a i my budeme mať príležitosť tento klenot ochutnať. Po ceste sa zastavíme vo vinárstve Ksara (jeden z najznámejších producentov libanonských vín).

6. deň - Na juhu sa nachádza tretie najväčšie mesto Libanonu, Sidon, medzi domácimi známe aj ako Saida. Uchváti nás pevnosť postavená vo vode z 13. st., karavanserai zo 17. st., miestne trhy a pohľad zvonku na Veľkú mešitu. Neskôr navštívime fénický chrám boha Eshmouna.

7. deň - Len 50 km od Bejrútu sa nachádza nádherný palác z 19. st. Beir el Dine, ktorý bol vystavaný emirom Bechirom, ktorý vládol Libanonu viac ako 50 rokov. So svojimi arkádami, galériami a izbami dekorovanými umelcami z Damašku sa stal symbolom východnej architektúry. Poslednou zastávkou bude mestečko Deir el Qamar, so svojimi typickými bielymi domčekmi s červenými strechami. Mestečko bolo do 18. st. sídlom libanonských vládcov.

8. deň - Naše poznávanie sa pomaly blíži ku koncu. Posledná prechádzka mestom Bejrút, posledné nákupy a smerujeme na letisko k odletu do Viedne.


Celková cena zahŕňa - Leteckú dopravu z Viedne s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery. 6 x ubytovanie v 3*/4* hoteloch, 1x ubytovanie v horskom hoteli. Polpenziu, 1x tradičnú arabskú večeru s programom. Vstupy a výlety podľa programu.  Sprievodcu CK SATUR a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa - Doplatok za jednolôžkovú izbu. Prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca na mieste). Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Cestovné poistenie.


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -