Vyhľadávanie zájazdu

Los Angeles, San Francisco, relax na Maui (Havajské ostrovy)Termíny a ceny

Los Angeles, San Francisco, relax na Maui (Havajské ostrovy)

Priznajme si, že nie každý chodí na dovolenku preto, aby každý deň vstával, chodil, behal, balil a vybaľoval. Pre tých, ktorí hľadajú pokojnejšiu cestu, je určený tento zájazd. Pohodovú atmosféru Los Angeles neschladí zachmúrené a odmerané San Francisco, lebo viete, že na ďalší deň už letíte do raja. Havajské ostrovy, kde platí radšej raz vidieť naživo ako tisíc krát v televízii. Naše dva obľúbené ostrovy a výber z hotelov, s ktorými budete spokojní.

deň 1 - 1 - Odlet z Európy na cestu za najkrajšou americkou prírodou. Prílet do Mesta anjelov do LOS ANGELES. Kontrola na LAX a vstúpime do mesta, ktoré žije svoj americký sen. Už vo vzduchu je niečo pohodového. Mesto večného leta. Aklimatizácia na časový posun a začíname.

deň 2 - 2 - Mesto s originálnym názvom „El Pueblo de Nuestra Senora La Reina de los Angeles los Rio Porciunculo“ bolo založené na konci 17 storočia a v centre starej štvrte sa naraňajkujeme v mexickom štýle. Z Puebla sa prejdeme k slávnej radnici, ktorá si zahrala v niekoľkých znám filmoch a seriáloch, pozrieme si stavbu koncertnej haly Walta Disneyho a operu, ktorú riadi Placido Domingo. Na mesto sa pozrieme z nadhľadu z Griffitovho observatória. Okrem výhľadu na široké okolie a downtown LA je odtiaľto aj dobrý záber na známy nápis „Hollywood“. Samozrejme sa zastavíme aj na samotnom Hollywood bulvári. Známe miesto s hviezdami slávnych na chodníku, odtlačky rúk a nôh pred Graumanovým čínskym divadlom a množstvo postáv prezlečených za Michaela Jacksona, Jacka Sparrowa alebo Mickeyho Mousa. Po „hviezdnom“ obede sa prevezieme cez Beverly Hills až na jednu z najdrahších ulíc sveta – Rodeo Drive. Odfotíme sa pri známom nápise a prejdeme sa po Rodeo Drive. Uvidíme niektorú z hviezd? Z Beverly Hills to už nemáme ďaleko na Santa Monica Beach. Pláž je známa z Pobrežnej hliadky, nájdete tu zábavné mólo a jeden z koncov slávnej cesty Route 66. Neďaleko je promenáda s množstvom reštaurácii a obchodíkov. Tu si vychutnáme záver dňa a dáme si večeru podľa vlastného výberu. Bude to pizza, sushi, alebo steak?

deň 3 - 3 - Z Los Angeles sa dnes po ceste č.101 dostaneme do Santa Barbary. Miestne letovisko s príjemnou architektúrou a nádherne vyzdobenou budovou súdu, z ktorej sa pozrieme na okolie z vtáčej perspektívy. Prejdeme sa po mestečku, dáme si kávu a odchádzame do Solvangu, mestečka, ktoré by ste tu nečakali. Boli ste v Dánsku? Ak nie, máte náhradu tu v Kalifornii. Solvang je dánska enkláva tu v Novom svete. Andersenove múzeum, socha Malej morskej víly a úžasné dánske pekárne. Za hranicou mestečka sa nachádza oblasť vinohradov, ktorá začína mať podobné meno ako slávne Napa Valley pri San Franciscu. Na konci cesty nás čaká San Francisco, mesto kopčekov a Golden Gate Bridge.

deň 4 - 4 - Prejdeme sa k radnici, kde sa vydala Marylin Monroe za Joea DiMaggia, na Market street, Union square a do Chinatownu. Cestou sa budeme vyhýbať známym „električkám“, ktoré sú v skutočnosti pozemné lanovky a nahliadneme do ich múzea. Samozrejme sa budeme chcieť na tejto najväčšej atrakcii mesta aj previezť. Zídeme na mólo, kde sa nachádza aj známe mólo č.39. Na tomto móle je množstvo obchodov so suvenírmi, ponožkami, reštaurácii a hlavná atrakcia – uškatce. Tie sa tu vyvaľujú už desaťročia a sú na oči zvedavcov zvyknutí. Neďaleko sa nachádza najkľukatejšia ulica na svete, známa z množstva fotografii a filmov. Za mestom sa nachádza ikona mesta, Golden gate bridge. Prevezieme sa po ňom na druhú stranu, vyvezieme sa na vyhliadky a urobíme zaujímavé fotky, či už s typickou hmlou, alebo bez nej. San Francisco má úžasnú atmosféru a právom patrí medzi najkrajšie mestá USA.

deň 5 - 5 -

Odlet na Havajské ostrovy a tu si môžete vybrať ostrov a hotel podľa svojho výberu. MAUI. Maui, druhý najväčší ostrov Havajských ostrovov. Raj pre milovníkov pláží, turistiky a poznania. Relax v hoteli podľa výberu a široké možnosti fakultatívnych výletov. Chcete pozorovať veľryby? Vystúpiť na vrchol vulkánu Haleakala vo výške 3 000 m n. m. a večer sa okúpať? Na Maui je všetko možné. Ostrov, kde je púšť, dažďový prales a nádherné pláže. Príjemná dovolenková atmosféra bez veľkých miest. Relaxovať budete v hoteli podľa Vášho výberu. Maui je vhodné pre tých, čo si chcú vychutnať silu príboja, svieži vzduch, pokoj a prírodu. Hotel v základnej cene je plážový hotel 3* WAILEA BEACH MARRIOTT HOTEL: príjemný hotel strednej kategórie z hotelovej siete Marriott. Poloha priamo na pláži garantuje oddych a pri troche šťastia môžete sledovať veľryby priamo od Vášho raňajkového stola. Kvalitný hotel za rozumnú cenu, bez luxusu. Ak máte záujem o lepšie ubytovanie tak využite službu CK Prémium a zlepšite si ubytovací štandard hotelom Ritz Carlton Kapalua.

deň 6 - 6 - Oddych na plážach ostrova Maui.

deň 7 - 7 - Oddych na plážach ostrova Maui.

deň 8 - 8 - Oddych na plážach ostrova Maui.

deň 9 - 9 - Oddych na plážach ostrova Maui.

deň 10 - 10 - Oddych na plážach ostrova Maui.

deň 11 - 11 -

Aj tento celý deň strávite na plážach ostrova Maui. Odlet domov Vás čaká až nočným letom.

deň 12 - 12 -

Cesta domov.

deň 13 - 13 - Prílet


Cena zahŕňa

kompletnú dopravu mikrobusmi a autobusmi počas poznávacej časti

miestne dane a poplatky

4 x ubytovanie v izbách pre dve osoby v hoteloch strednej triedy

6 x v 4* hoteli na Maui Viac o ubytovaní - tu.

sprievodcu (po 4. deň)

najlepšie poistenie proti insolventnosti

asistenčné služby

Cena nezahŕňa

letiskové poplatky, ESTA, stravu, ostatné vstupné do pamiatok a atrakcií, povinné resort fee v hoteloch (poplatky za Wi-Fi, telefonáty, posilňovňu atď. =  cca 25-95USD/1 izba /1 noc), batožinu na vnútroštátnych letoch v USA/Kanade


Termíny

- Doprava: Odlet. miesto: Stravovanie: Ubytovanie: Priorita: -